داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار ژاپن
ژاپن تلاش‌ دیپلماتیک خود را برای کاهش تنش در خاورمیانه ادامه می‌دهد
۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۹

وزیر امور خارجه ژاپن بر تداوم تلاش‌های کشورش برای کاهش تنش‌ها تاکید کرد.

کره شمالی احتمال گفت‌وگو «کیم» و «آبه» را ناممکن دانست
۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۱

سفیر روابط با ژاپن در کره شمالی، در واکنش به محکومیت آزمایش‌های موشکی پیونگ‌یانگ توسط توکیو، گفت‌وگو میان رهبران فعلی دو کشور را ناممکن دانست.

اخاذی ترامپ از کره جنوبی برای تامین هزینه‌های نظامی
۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۰

درخواست ترامپ برای پنج برابر شدن بودجه پرداختی از سوی کره جنوبی برای حضور سربازان آمریکایی در شبه‌جزیره کره، نگرانی متحدان آمریکا در شرق آسیا را در پی داشته است.

کره شمالی دو پرتابه جدید شلیک کرد
۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹

بنا به گفته گارد ساحلی ژاپن و ارتش کره جنوبی، کره شمالی امروز (پنجشنبه) دو پرتابه را که احتمالاً موشک بوده، به سمت دریای میان شبه‌جزیره کره و ژاپن شلیک کرده است.

مرفه ترین دانش آموزان جهان در کدام کشورها هستند؟
۵ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰

تحصیل همواره یکی از دغدغه های بزرگ و مهم اجتماعی است که باید در دستور کار تمامی دولت ها قرار داشته باشد. اما برخی از کشورها روی این مسئله حساب ویژه تری دارند و به همین دلیل سرآمد محسوب می شوند.

مردم ژاپن فروشگاه‌ها را خالی کردند
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۲

صبح امروز، رسیدن یکی از قدرتمندترین طوفان‌های تاریخ به سواحل شیزوکای ژاپن که رکورد میزان بارندگی، بادهای قدرتمند و سیلاب‌های شدید را زده است، زندگی در مناطق مرکزی تا شمال ژاپن را مختل کرد.

تزار‌ها، نخستین رقیب بلند قامتان در جام جهانی
۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰

تیم ملی والیبال کشورمان فردا سه شنبه در نخستین دیدارش در رقابت‌های جام جهانی والیبال از ساعت ۸ صبح به مصاف روسیه می‌رود.

وزیر ژاپنی از ظریف چه درخواستی داشت؟
۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴

توشیمیتسو موتگی وزیر امور خارجه ژاپن روز گذشته در دیدار با محمد جواد ظریف همتای ایرانی خود در حاشیه هفتاد و چهارمین اجلاس عمومی سازمان ملل در نیویورک، از تنش‌های اخیر در منطقه غرب آسیا ابراز نگرانی کرد.

موسوی جام جهانی والیبال را از دست داد
۳۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۸

تیم ملی والیبال ایران بدون سید محمد موسوی در رقابت‌های جام‌جهانی حضور پیدا خواهد کرد.

۸۱ درصد صادرات غیرنفتی ایران به ژاپن میعانات گازی است!
۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۹

بررسی داده‌های تجارت خارجی نشان می‌دهد صادرات ایران به ژاپن از حدود ۴۵۰ میلیون دلار در سال ۸۹ به حدود ۱/۱ میلیارد دلار در سال ۹۵ رسیده بود که این میزان با کاهش نزدیک به ۶۰ درصدی در سال ۹۷ به ۴۴۰ میلیون دلار رسیده است.