داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار آمریکا
روایت سعید جلیلی درباه نحوه امتیازگیری از آمریکا
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸

آمریکایی ها در راهبرد فشار حداکثری، زمانی‌که به نقطه حداکثری این فشار ها برسند به دنبال امتیازگیری هستند و برای نقد کردن این فشار ها در این نقطه سخن از مذاکره و گفتگو می‌زنند. آمریکا هرچه را میتواند علیه ملت ما انجام دهد با راهبرد فشار حداکثری به کار می‌گیرد و آنچه را که از سر عجز نمی‌تواند انجام دهد وسیله ای برای جلوگیری از پاسخ مشروع ایران به رفتارهای خصمانه خود قرار میدهد اما این رفتار ها از جانب ملت ایران بدون پاسخ نخواهد ماند.

در حاشیه درخواست استیضاح ترامپ توسط نماینده جمهوری خواه/ آیا ترامپ استیضاح می‌شود؟
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۷

«جاستین امَش» به اولین عضو جمهوری‌خواه کنگره آمریکا بدل شد که از استیضاح «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور این کشور حمایت کرده است.

آماده مقاومت در برابر اقدامات تحریک آمیز آمریکا هستیم
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۰

مردم ایران بر این باور هستند که دولت تمام تلاش خود را انجام داده و یک سال هم به طرف‌های باقی‌مانده در برجام فرصت داده تا مشکلات را حل‌وفصل کنند. اما اینک به این نتیجه رسیدیم که اگر اقدام مناسبی را صورت ندهیم برجام از بین می‌رود.

بازی بزدل و آینده راهبرد جدید هسته ای
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۳

جمع بندی سخن این که حتی اگر از عزت ملی و آرمان های ایدئولوژیک خود هم بگذریم ، ضرورت بازدارندگی آمریکا از زیاده خواهی های تحریمی و اقتصادی ایجاب می کند، تصویر ترسی را که از ما در او ایجاد شده است، تغییر دهیم و این میسر نمی شود مگر با اجماع ملی و ثبات قدم در فرایندی که «نترسیدن» را معنا می بخشد. اگر از آمریکا عقب نشینی و از اروپا عمل می خواهیم باید با قدرت تهدید کنیم و بدون ترس به تهدید ها عمل کنیم.

سفر عجیب و مخفیانه پامپئو به عراق؛‌ معامله امنیت و اقتصاد
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۶

توئیت خبرنگار سی ان ان و لغو یک باره سفر وزیر خارجه آمریکا به آلمان موجب شد گمانه‌زنی‌های زیادی در خصوص مقصد و هدف سفر پامپئو در رسانه‌ها مطرح شود. هم‌زمانی این اتفاقات با سفر دکتر ظریف به مسکو و تصمیم ایران برای اعلام کاهش داوطلبانه اقدامات ایران در برجام برشدت گمانه‌زنی‌ها و احتمالات افزود. به‌گونه‌ای که برخی پای مذاکرات محرمانه دو وزیر خارجه را به میان کشیدند

آمریکا؛‌ مانع تحقق اتصال ترانزیتی ایران،‌ عراق و سوریه
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶

امریکایی‌ها اصلاً در برابر این مقدمات و توسعه روابط دمشق و تهران موضع خوبی ندارند. اگر راه‌آهن خرمشهر که 30 کیلومتر تا عراق فاصله دارد، وصل شود، می‌تواند به سوریه هم امتداد پیدا کند؛ اما آمریکایی‌ها به‌شدت تلاش می‌کنند این 30 کیلومتر راه‌آهن متصل نشود. در بحث جاده هم به‌همین‌شکل است. ارتباطات جاده‌ای برقرار است؛ ولی چون آمریکایی‌ها به‌صورت عمده در غرب عراق هستند، این مسیر ناامن است.

فروش آب سنگین و اورانیوم غنی‌شده را متوقف کردیم
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸

آمریکا ابتدا می‌خواست با خروج از برجام ایران را وادار کند که روز بعد از برجام خارج شود تا پرونده را به شورا ی امنیت ببرید و بار از دوش آمریکا برداشته و فشار بر ایران تشدید شود، اما تدبیر و هوشمندی نظام ایران بر این بود که در این دام نیفتاد و در زمین آمریکا بازی نکرد.

آیا آمریکا به ونزوئلا حمله خواهد کرد؟
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۷

در روزهای اخیر به ویژه پس از سخنان گوایدو رهبر مخالفان ونزوئلا در خصوص حمایت از تهاجم نظامی آمریکا به خاک کشورش!‌ باری دیگر گزینه نظامی مطرح‌شده است؛ اما آیا این اتفاق ممکن است؟

تزریق نیروی جدید به جبهه جنگ محاسباتی
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۸

دولت امریکا ظاهرا دچار این سوء تفاهم شده که ایران قادر به ارائه پاسخ به فشارهای فزاینده آن –که به گفته خودشان اخیرا از فاز «غیرقابل تحمل» خارج و وارد فاز «بی سابقه» شده- نیست. در واقع اشتباه محاسباتی امریکایی ها این است که از صبر راهبردی ایران برداشت ضعف کرده اند

هشدار دانشجویان درباره طرح جدید مذاکره با آمریکا
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۸

 ۵ بسیج دانشجویی تهران بزرگ در پی طرح بحث اخیر دستگاه دیپلماسی کشور مبنی بر مذاکره بر سر تبادل زندانیان با آمریکا خطاب به وزیر امور خارجه نامه‌ای منتشر کردند.