داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار دولت
دولت با تعطیلی پنجشنبه‌ها مخالفت کرد
۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵

معاون پارلمانی رییس جمهوری اعلام کرد که هیات دولت با طرح نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای تعطیلی پنجشنبه‌ها مخالفت کرد.

نیکزاد: از روز اول درباره «مسکن مهر» به آقای رئیس جمهور اطلاعات غلط دادند
۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰

وزیر اسبق راه و شهرسازی گفت: معتقدم از روز اول به آقای رئیس جمهور درباره مسکن مهر اطلاعات غلط دادند، اما الان بنای کار آقای اسلامی این است که مسکن مهر باقی مانده را تمام کند.

روایت دو اقتصاددان از ریشه های شکست خصوصی سازی
۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۳

سید احسان خاندوزی عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی در نشست بررسی خروج از بحران خصوصی سازی با انتقاد از سیاست گذاری و عملکرد خصوصی سازی تاکنون گفت: حتی کشورهایی که خصوصی‌سازی از آن ها شروع شده در زمانی که بحران اقتصاد کلان روی می‌دهد، ترمز واگذاری‌ها را می‌کشند.

اعتراض‌ تشکل‌های روستایی و کشاورزی به تشکیل وزارت بازرگانی
۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۱

سوال این است که بر اساس کدام گزارش کارشناسی و علمی اختلال‌های مقطعی موجود در مورد توزیع و قیمت برخی از کالاها، ناشی از ساختار موجود بخش بازرگانی است؟

طرح تشکیل وزارت بازرگانی را به مجلس برگردانید
۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲

۳۲ نظام صنفی کشاورزی استان‌های مختلف کشور با ارسال نامه ای به شورای نگهبان، با اشاره به مغایرت های طرح تشکیل وزارت بازرگانی با قوانین و اسناد بالادستی خواستار بازگردانده شدن این مصوبه به مجلس شدند.

جدیت در دولت برای ساماندهی یارانه‌ها وجود ندارد
۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی، گفت: متأسفانه عزمی از سوی وزرای اقتصادی دولت برای ساماندهی یارانه‌های پیدا و پنهان به خصوص برای اقشار پردرآمد جامعه وجود ندارد.

حدیث مکرر گرانی
۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳

مساله روشن است دولت باز بی‌پول شده است و دولت پر خرج ما هم هروقت بی‌پول می‌شود، همین را بلد است که قیمت کالاهای در اختیار خود را بالا ببرد و پولی بدست بیاورد و امروز را فردا کند. دیروز با افزایش نرخ ارز بخشی از مشکلات پولیش را حل کرد و امروز که ارز کشش بیشتری نداشت با چوب حراج زدن به بخشی از اموالش به نام خصوصی‌سازی، و فردا با گران کردن سوخت.

مستندسازی از آثار نقض برجام
۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۶

تقریباً یک‌سال پیش در چنین روزهایی بود که دادگاه بین‌المللی «لاهه» به‌عنوان بازوی حقوقی سازمان ملل متحد، درباره درخواست‌های ایران در ارتباط با پیمان مودت با آمریکا، حکمی علیه ایالات متحده صادر و این کشور را به رفع تحریم‌های ظالمانه ملزم کرد. بر همین اساس، معاون حقوقی رییس‌جمهوری روز گذشته، از تدارک دولت برای پیگیری سازوکارهای حقوقی لازم به منظور مستندسازی خسارات ناشی از برجام سخن گفت.

خروج یک و نیم میلیون ارز از کشور برای واردات ژله و مربا
۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۱

نماینده مردم فلاورجان در تذکری به وزرای امور اقتصادی و دارایی و صنعت و معدن عنوان کرد که خروج حدود یک و نیم میلیون دلار ارز از کشور برای واردات مربا و ژله در این شرایط اقتصادی چه دلیلی دارد؟

روزنه‌ای جدید علیه تحریم
۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵

موقعیت ژئواستراتژیک ایران در منطقه و دستیابی به آبهای آزاد، اشتیاق اعضای این اتحادیه برای پیوستن ایران به اوراسیا را دو چندان کرده است و قدرت‌های نوظهوری چون چین و هند را نیز متقاعد می‌سازد که هر چه سریعتر و از طریق جاده ابریشم و بنادر جنوبی همکاری با این اتحادیه را آغاز نمایند.