داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار انتخابات-آمریکا
چرا آمریکایی‌ها دنبال «بی‌دولتی» در خاورمیانه هستند؟
۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۸

منطقه پیرامونی ایران بیش از هر زمان دیگری گرفتار آشوب و سردرگمی سیاسی است. عراق، لبنان و افغانستان مثال‌های عمده و اصلی آشفتگی سیاسی در محیط پیرامونی ایران هستند. «بی‌دولتی» انگار سبک جدیدی است که در منطقه در حال باب شدن است؛ در عراق، «عادل عبدالمهدی» استعفا کرده است، در لبنان «سعد حریری» بیش از یک ماه است پست نخست‌وزیری را ترک کرده و با وجود تلاش‌های بسیار گروه‌های سیاسی حاضر نشده برگردد و در افغانستان که عملا دو دولت بر سر کارند.

بولتون علیه ترامپ شهادت می‌دهد؟
۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳

زمانی که ترامپ به اصرار «استیو بنن» و دیگر مشاوران کمپین انتخاباتی‌اش، «جان بولتون» سیاستمدار جمهوری‌خواه تندرو و جنگ‌طلب را به‌عنوان گزینه مشاور امنیت ملی‌اش در نظر می‌گرفت، نمی‌دانست زمانی می‌رسد که باقی‌ ماندنش در کاخ سفید به تمایل این سیاستمدار کهنه‌کار ۷۱ ساله برای سخن گفتن در مقابل نمایندگان بستگی پیدا می‌کند.

کلینتون نامزد انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا می‌شود؟
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۸

هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه اسبق آمریکا می‌گوید افراد زیادی از وی می‌خواهند در رقابت‌های انتخاباتی ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ این کشور شرکت کند.

ریابکوف: اجرای گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران اجتناب ناپذیر است
۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۴

معاون وزیر خارجه روسیه یادآور شد اگر منافع اقتصادی تهران مورد توجه قرار نگیرد مرحله چهارم کاهش تعهدات ایران در چارچوب برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) اجتناب ناپذیر خواهد بود.

اقدام جدید فیس بوک برای انتخابات آمریکا
۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۶

به گفته مارک زاکربرگ، فیس بوک قصد دارد با هدف متمایز کردن رسانه های حامی دولت های خارجی در این شبکه اجتماعی در مورد آنها از برچسب هایی خاص استفاده کند.

مسابقه پوپولیسم در انتخابات ۲۰۲۰
۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱

با وجود پیامد‌های وخیم سیاست‌های ترامپ، برنی سندرز هم برای کسب آرای بیشتر به اعلام وعده‌ها و شعار‌های انتخاباتی پوپولیستی متوسل شد.

نابودی تمامی اسنادِ علیه ترامپ قبل از انتخابات
۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۷

گاردین در گزارشی نوشت: یک شرکت ناشر و یک روزنامه آمریکایی اسناد حساسی درباره دونالد ترامپ را قبل از انتخابات ۲۰۱۶ از بین برده‌ بودند.

چهارمین مناظره انتخاباتی آمریکا برگزار شد+جزئیات
۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱

۱۲ نامزد دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا چهارمین دور مناظره خودشان را در ایالت اوهایو برگزار کردند.

ترس آمریکا از نفوذ ایران در کمپین انتخاباتی ترامپ
۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۱

کارشناسان غربی مدعی هستند که ایران تلاش می‌کند در کمپین انتخاباتی ترامپ نفوذ کند.

اجماع علیه ترامپ
۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۲

دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا که با آمدنش به کاخ‌سفید دنیا را به‌چالش کشید، حال خود درگیر چالشی بزرگ در آمریکا شده است. این روزها حزب رقیب ترامپ، دموکرات‌ها و حتی برخی جمهوری‌خواهان نیز به‌دنبال استیضاح و برکناری او از قدرت هستند.، وزیر خارجه پیشین آمریکا، از نمایندگان حزب جمهوری‌خواه خواست علیه ترامپ موضع محکمی بگیرند.