داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار مسکن
حق مسکن پول اجاره یک اتاق هم نمی‌شود!
۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۸

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران با بیان اینکه کمک هزینه مسکن کارگران پول اجاره یک اتاق هم نیست، از شورای عالی کار خواست که دستمزد سال آینده کارگران را با درنظر گرفتن تعاملات سیاسی، نوسانات احتمالی و تغییر نرخ برخی اقلام تاثیرگذار در معیشت کارگران تعیین کند.

تورم دی‌ماه مسکن از تورم عمومی جلو زد
۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۲

تورم نقطه به نقطه در حالی طی دی ماه امسال، نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۶.۳ درصد تعیین شده که رشد قیمت مسکن در بازه زمانی مقایسه‌ای، بیش از ۲۹.۵ درصد بوده است.

جزئیات بیشتر از وام اجاره مسکن
۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹

معاون وزیر اقتصاد گفت: در حال حاضر بانک عامل حوزه مسکن در حال کار روی طرح وام اجاره مسکن است و به احتمال زیاد سود ۱۸ درصدی را اعمال خواهد کرد.

اجاره این آپارتمان‌ها بیش از ۲ میلیارد تومان است
۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰

با یک جستجوی کوتاه در وب‌سایت‌های ارائه‌دهنده آگهی به قیمت‌های چند میلیاردی برمیخوریم که در سال‌های گذشته قیمت خرید ملک بودند اما حالا به جای قیمت، به رهن و ودیعه تبدیل شده‌اند.

محله‌های محبوب تهران براساس تعداد معاملات مسکن
۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۱

دامنه قیمتی برای خرید آپارتمان کوچک متراژ در سه محدوده پرتقاضای شهر تهران ۴۰۰تا ۸۰۰میلیون تومان است.

مخالف افزایش تسهیلات خرید مسکن هستیم
۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰

حسن محتشم ضمن بیان اینکه بالا بردن تسهیلات خرید مسکن موجب رشد قیمت‌ها خواهد شد، گفت: مخالف افزایش تسهیلات خرید مسکن هستیم

مالیات بر عایدی مسکن قطعا کمک حال بخش مسکن است
۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به اینکه اشتباه ما این بود که تصور می‌کردیم مالیات بر عایدی مسکن به ضرر این بخش است گفت: مالیات بر عایدی مسکن قطعا کمک حال بخش مسکن خواهد بود و اشتباه ما این بود که از ابتدا با مالیات بر عایدی مخالف بودیم.

احتمال افزایش مبلغ وام مسکن یکم وجود دارد
۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: پیشنهاد افزایش سقف تسهیلات پس‌انداز مسکن یکم از سوی وزارت راه و شهرسازی به بانک مرکزی ارایه شده و منتظر اعلام نتیجه هستیم.

پرداخت اجاره‌بها به مردم سیل‌زده سیستان‌و‌بلوچستان
۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در ارتباط با مسکن موقت مردمی که خانه‌هایشان در سیل خراب شده گفت: برای این دسته ازمردم جهت انتقال به مسکن موقت اجاره بها پرداخت می‌کنیم.

نرخ اخذ مالیات بر خانه‌های خالی مناسب نیست
۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰

اگرچه برخی کارشناسان معتقدند تصویب مالیات‌ستانی از خانه‌های خالی در بودجه ۹۹ توسط کمیسیون تلفیق، اقدامی بی‌فایده است، اما برخی دیگر آن را تأکیدی بر قانون موجود و زمینه ساز اجرای آن می‌دانند.