داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار مسکن
افزایش تدریجی گرمای بازار مسکن
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۹

دست اندرکاران بازار مسکن معتقدند با ورود به دوره ثبات قیمتی و پایان ماه صفر، بازار مسکن مقداری گرم شده و معاملات در حال رشد است اما قیمت‌ها افزایش نخواهد داشت.

بهترین زمان خرید مسکن چه زمانی است؟
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۹

طبق نظر کارشناسان، بازه رکودی بازار مسکن که معمولا ۱۰ تا ۱۵ فصل طول می‌کشد مناسب‌ترین زمان برای خرید خانه است و هم‌اکنون در این دوره قرار داریم.

در ماه های آینده مشتری برای خرید مسکن کم می شود
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲

رکود موجود در بازار مسکن منجر به کاهش قیمت اسمی واحدهای مسکونی در بازار مسکن تهران برای سومین ماه نامتوالی شده است. پیش‌بینی‌ها وشواهد بازار نشان از انتظار برای ادامه ریزش اسمی سطح قیمت واحدهای مسکونی در ماه‌های پیش‌رو و حتی کاهش قیمت واقعی واحدها-تفاضل قیمت اسمی از تورم عمومی-دارد.

ایجاد شفافیت در بازارمسکن از مسیر تکنولوژی
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۸

یکی از مهمترین ابزارهای سیاستگذاران برای اتخاذ تصمیم‌های کلان برای یک بخش، داشتن اطلاعات است. اطلاعاتی که واقعی و شفاف باشد، نقش اساسی را برای اعمال سیاست‌های یک حوزه به همراه دارد. یکی از دلایل ایجاد رونقی که در سالهای اخیر، بازارسرمایه برای شرکت‌ها و سهامداران ایجاد کرده، به واسطه قوانین سختگیرانه متولیان این بخش برای ارائه صورت های شفاف مالی است.

تهران همچنان در طرح ملی مسکن
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰

محمودزاده گفت: ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در استان تهران همانند سایر شهر‌ها انجام می‌شود.

مسکن یکمی‌ها در کدام مناطق تهران می‌توانند خانه بخرند؟
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵

بر اساس گزارش‌های رسمی،دارندگان تسهیلات مسکن یکم ویژه زوجین می توانند در ۶ تا ۱۰منطقه شهر تهران واحدهای ۴۰ تا ۵۰ متری خریداری کنند.اما در این مناطق واحد مسکونی زیر ۱۵سال به سختی پیدا می شود.

ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن در ۵ استان آغاز شد
۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۷

اصلانی در نامه‌ای به معاون بنیاد مسکن از آغاز ثبت‌نام طرح ملی مسکن استان‌های همدان، یزد، خوزستان،‌کرمانشاه و چهارمحال و بختیاری خبر داد.

فروکش کردن تب افزایش قیمت مسکن در تهران
۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۵

نشانه‌های دریافتی از بازار مسکن شهر تهران حاکی از آن است که بازه توهمات قیمتی به پایان رسیده و قیمت‌های پیشنهادی در حال نزدیک شدن به واقعیت است. از سوی دیگر نرخ‌های قطعی در مناطق پرتقاضا مقدار اندکی افزایش یافت.

گرانی بنزین بر قیمت مسکن تاثیری نخواهد داشت
۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۵

رئیس اتحادیه مشاوران املاک معتقد است: اگر چه حامل‌های انرژی یکی از مؤلفه‌های تأثیرگذار بر قیمت مسکن است اما پایین بودن قدرت خرید جایی برای افزایش مجدد قیمت مسکن نگذاشته است.

شرکتهای ایرانی ۳۰ هزار واحد مسکونی در سوریه خواهند ساخت
۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸

رئیس اتاق بازرگانی ایران از جزئیات توافق جدید ایران و سوریه خبر داد و گفت: شرکتهای ایرانی ۳۰ هزار واحد مسکونی در سوریه می‌سازند.