داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار جنگ
عراق نمی‌تواند ابزاری برای تجاوز به کشورهای همسایه باشد
۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰

نخست وزیر عراق ضمن هشدار نسبت به آغاز یک جنگ دیگر در منطقه خاورمیانه، اعلام کرد که بغداد در تلاش است که مانع از وقوع چنین جنگی شود.

برخی نمی‌دانند جنگ چیست و فقط می‌خواهند اظهارنظر کنند
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹

عضو جبهه پایداری درباره جلوگیری دولت از جنگ با آمریکا گفت: برخی نمی‌دانند جنگ چیست و حرف‌های غیرکارشناسی می‌زنند.

تلاش‌ نتانیاهو برای ترغیب آمریکا به حمله علیه ایران
۱۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۷

دو نویسنده آمریکایی و اسرائیلی در گزارشی نوشتند که تل‌آویو و گروهی از تندروها در آمریکا سال‌هاست که در تلاشند تا آمریکا را به سوی درگیری با ایران سوق دهند.

قراردادهای نفتی رانتی یک مقام سیاسی در آمریکا
۱۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰

دیک چنی که مدیرعاملی یکی از غول‌های نفتی آمریکا یعنی هالیربتون را بر عهده داشت، حاشیه‌های زیادی در فعالیت‌های خود داشته است. از فعالیت‌های نظامی گرفته تا قراردادهای ۷ میلیارد دلاری در عراق!

چرخش امارات به سمت ایران؟
۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳

سفر هیأت نظامی گارد ساحلی امارات پس از وقفه‌ای 6 ساله به ایران در حالی است که تحلیلگران و رسانه‌‌های منطقه این سفر را به منزله چرخش ابوظبی به سمت تهران پس از اتفاقات اخیر در خلیج‌فارس ارزیابی می‌کنند.

آمریکا چگونه در جنگ با چین شکست می‌خورد؟
۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۲

یک نشریه آمریکایی به بررسی این مساله پرداخته است که در صورت وقوع جنگ احتمالی بین آمریکا و چین، ایالات متحده چگونه از این قدرت آسیایی شکست خواهد خورد؟

نباید به دنبال جنگ با ایران باشیم
۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۰

وزیر دفاع موقت آمریکا سه‌شنبه در جلسه‌ای در مجلس سنای آمریکا گفته که کشورش دنبال جنگ با ایران نیست و لازم است طرف‌ها به کانال دیپلماسی برگردند.

بایدن: اعتمادم به بوش قبل جنگ عراق کاملا اشتباه بود
۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۰

معاون رئیس‌جمهور سابق آمریکا در جریان یک تجمع انتخاباتی ادعا کردهدفش از رأی مثبت او به جنگ عراق، اعمال فشار به بغداد برای پذیرش بازرسان بین‌المللی بوده است.

دکترین «تهاجم به عمق دشمن» دستور کار سپاه
۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۶

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دکترین تهاجم به عمق دشمن که در رزمایش پیامبر اعظم(ص)۱۲ تمرین شد، در دستور کار نیروی زمینی سپاه است.

گابارد: توافق بهتر از درگیری با ایران است
۱۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۰

«تولسی گابارد» عضو مجلس نمایندگان آمریکا و نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 با انتقاد از سیاست‌های کاخ سفید در قبال ایران، هشدار داد تقابل نظامی با ایران از جنگ‌های عراق و افغانستان برای آمریکا فاجعه‌بارتر خواهد بود.