داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار نیجریه
نیجریه برای درمان شیخ زکزاکی اقدام کند
۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲

سخنگوی وزارت خارجه گفت: از مسئولین نیجریه انتظار می‌رود در اسرع وقت نسبت به انتقال شیخ ابراهیم زکزاکی به خارج از بازداشتگاه برای دسترسی وی به خدمات درمانی مناسب و فوری اقدام کنند.

شهادت ۶نفر از طرفداران شیخ زکزاکی در نیجریه
۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۰

در جریان یورش نیروهای پلیس نیجریه به طرفداران شیخ ابراهیم زکزاکی دبیرکل جنبش اسلامی نیجریه (IMN) در شهر ابوجا پایتخت این کشور ۶ نفر شهید شدند.

درخواست دادستان‌کل از مسئولان نیجریه‌ای برای انتقال شیخ زکزاکی به ایران
۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰

حجت‌الاسلام منتظری در نامه‌ای به مقامات قضایی نیجریه، ضمن محکومیت اقدامات نظامیان علیه شیخ زکزاکی، خواستار انتقال وی به ایران برای انجام مراحل درمانی شد.

تحصن مقابل سفارت نیجریه در لندن
۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۴

شماری از فعالان حقوق بشر با درخواست فراهم شدن امکان درمان رهبر نهضت اسلامی نیجریه مقابل سفارت نیجریه در لندن تحصن کردند.

نقشه خطرناک آل سعودبرای حذف شیخ زکزاکی
۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۹

اقدامات دولت نیجریه که سرسپرده رژیم آل سعود است در خصوص تلاش برای به شهادت رساندن شیخ ابراهیم زکزاکی نگرانی ها را در خصوص اوضاع جسمانی ایشان شدت بخشیده است.

مجمع ملی نیجریه وعده داد به وضعیت «شیخ زکزاکی» رسیدگی کند
۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۵

رئیس مجمع ملی نیجریه اعلام کرده که با توجه به گسترش اعتراضات مردمی در خصوص وخامت حال رهبر شیعیان این کشور، قصد دارد شخصا به این پرونده رسیدگی کند.

شیخ زکزاکی ترور شده است؟/تجمع مردمی درسایه سکوت دستگاه دیپلماسی
۱۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶

شیخ زکزاکی از سال ۲۰۱۵ در اسارت و تحت مراقبت ارتش نیجریه قرار دارد. رهبر مسلمانان این کشور آفریقایی در دوران اسارت با مشکلات زیادی روبرو بوده است. در روزهای پزشکان از احتمال ترور و مسموئیت ایشان به سرب خبر داده اند.

روایت خواندنی از ملاقات با شیخ زکزاکی پس از ۴ سال
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۴

مسعود شجره که پس از گذشت ۴ سال توانست با رهبر شیعیان یمن دیدار کند، درباره آخرین وضعیت جسمانی شیخ زکزاکی گفت: شیخ زکزاکی به طور کامل یکی از چشمان خود را از دست داده و چشم دیگر هم فقط در حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد بینایی دارد.