داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار اینستکس
باید از اینستکس قطع امید کرد
۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۳

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران با بیان اینکه به نظر می‌رسد باید از اینستکس قطع امید کرد، با اشاره به اعلام بانک مرکزی تاکید کرد: اینکه بانک مرکزی صراحتاً اعلام می‌کند که «صادرات»، پاسخگوی نیازهای ارزی کشور است یک تعارف نیست.

فشار حداکثری برای تصویب پالرمو و CFT
۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰

یک کارشناس اقتصاد تحریم با بیان اینکه بیانیه اخیر آمریکا به معنای اشراف این کشور بر اینستکس است، گفت: تمام اقدامات به سمت ایجاد فشار حداکثری برای تصویب دو کنوانسیون پالرمو و CFT پیش می رود.

عبدالناصر همتی: اروپایی‌ها به دنبال تاییدیه آمریکا هستند
۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵

همتی گفت: به این نتیجه رسیده‌ام که موضوع مکانیزم اینستکس نیست. موضوع این است که اروپایی‌ها به دنبال تاییدیه آمریکا هستند.

دست خالی دستگاه دیپلماسی در بخش اقتصاد
۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰

به وضوح می توان دریافت که سیستم دستگاه دیپلماسی حاضر نیست در مسائل اقتصادی مربوط به وزارت خارجه، معاونت اقتصادی خود را در معادلات وارد کند.

هدف طرح ماکرون نابودی توان دفاعی ایران است
۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹

پروفسور «نادر انتصار» معتقد است هدف طرح پاریس نابود کردن یا تضعیف سیستم دفاعی و بازدارنده ایران و تبدیل آن به عنوان کشور غیر مطرح در غرب آسیا است.

۱۵میلیارد دلار به صندوق اینستکس از سوی اروپایی‌ها در ۳ قسط واریز می‌شود
۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۴

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات صورت‌گرفته و مذاکرات انجام‌شده درزمینهٔ برجام گفت: اروپایی‌ها پذیرفته‌اند ۱۵میلیارد دلار را در سه قسط ۵میلیارد دلاری به صندوق اینستکس واریز کنند.

۸ نکته درباره آخرین وضعیت مذاکرات با اروپا
۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۳

رساندن مذاکرات به این نقطه که همه چیز به بله یا خیر امریکا منوط شود، و تصور کنیم اگر امریکا بله گفت دستاورد مهمی حاصل شده، از همین حالا یک گام بلند در مسیر غلط است. این مسیر، مسیر مذاکره با امریکا درباره یک توافق بزرگ تر است نه مسیر لغو تحریم.

آیا اروپا از ایران نفت خواهد خرید؟
۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰

اینستکس در حالی آغاز به کار کرده که اروپایی‌ها مدت‌هاست از ایران حتی یک بشکه نفت هم وارد نکرده‌اند اما بااین‌حال در حال چانه‌زنی برای مدیریت فروش نفت ایران هستند.

اینستکس خواسته‌های ایران را برآورده نمی‌کند
۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳

«اولی هاینونن» معتقد است که مزایای اقتصادی پیش‌بینی‌شده در اینستکس در بهترین حالت ممکن محدود هستند و خواسته‌های ایران را برآورده نمی‌کنند.

همه ما باید به خاطر ایران، از آبروی خودمان بگذریم.
۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶

وزیر امور خارجه ایران با بیان اینکه به اروپایی ها می گوییم مقدراتتان را در اختیار «اوفک» قرار ندهید، گفت: ولی هنوز هم اروپایی ها پشت در دکان اوفک می ایستند تا اجازه بگیرند.