داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار اینستکس
اروپا در تامین منافع مشروع ایران تسریع کند
۲۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۷

رؤسای جمهور ایران و فرانسه درگفتگوی تلفنی بر ضرورت استمرار تلاش‌ها برای حفظ و ادامه توافق برجام تاکید کردند

موگرینی: اینستکس عملیاتی شد
۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: اینستکس عملیاتی شده و تعدادی از کشورهای اروپایی علاقمند به پیوستن به این ساز و کار مالی هستند.

اروپا حتی ۵ درصد تعهدات خود را انجام نداد
۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۷

نقوی حسینی گفت: بر اساس آمارهای رسمی تا این لحظه اروپایی ها حتی 5 درصد از تعهدات خود به ایران در قبال برجام را انجام نداده اند و تنها مدعی راه اندازی یک کانال مالی به نام اینستکس شده اند که این کانال هم فعلا فقط روی کاغذ بوده و هیچ ارزش دیگری برای ایران نداشته است.

اروپا می خواهد اینستکس را به جای برجام قالب کند
۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۳

یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: میزان افزایش سطح غنی سازی که تا کنون در گام اول و دوم اعلام شده تأثیر چندانی بر غرب برای بازگشت به میز مذاکره و یا عمل به تعهدات خود در قبال برجام و حتی اینستکس نخواهد داشت.

روزنامه آلمانی:‌ اروپا در نقش سیاهی لشکر برجام بود
۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۶

یک روزنامه آلمانی در مطلبی با اشاره به گربه رقصانی‌ها و وعده و وعیدهای یک ساله اروپا برای نگه داشتن ایران در برجام به ضعف قاره سبز به ویژه در برابر آمریکا اشاره کرد و نقش این اتحادیه را در نمایش برجام سیاهی لشکری بیش ندانست.

اروپا نمی‌خواهد یا نمی‌تواند؟
۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲

مجموعه اقدامات چندگانه اروپایی‌ها در سال‌های اخیر نشان می‌دهد آنان بر خلاف ادعایشان، توان ایستادگی در برابر فشارهای آمریکا را دارند و از ظرفیت‌های نسبی برای مقابله با آمریکا برخوردارند اما نیاز به اراده داخلی در این زمینه دارد.

تنها یک تراکنش نمادین در اینستکس ثبت شده است
۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۴

پورفلاح گفت: تاکنون فقط یک تراکنش مالی نمادین در اینستکس ثبت شده است.

سخنان عجیب مقام آمریکایی: امیدواریم اینستکس موفق شود
۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۷

یک مقام آمریکایی به نشریه «پالیتیکو» گفته است که واشنگتن امیدوار است ساز و کار موسوم به «اینتسکس» موفق شود و ایران به پایبندی به توافق هسته‌ای ادامه دهد.

تجارت ایران با عراق ده برابر تجارت ایران با اروپاست
۱۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۹

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق گفت: کل روابط تجاری ایران و همه کشورهای اروپایی، کمتر از یک‌دهم حجم تجارت ایران و عراق است.

درس پرعبرت برجام برای اینستکس
۱۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۱

آیا روحانی حاضر خواهد شد از تجربه برجام عبرت بگیرد و با اتکا به عقبه کارشناسی کشور، دوئل با اروپایی‌ها را ادامه دهد؟ یا مانند برجام ترجیح می‌دهد به تیم محمّدجواد ظریف اکتفا کند؟