داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار انگلیس
اتحادیه اروپا همواره خواهان تحقق برگزیت است
۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۴

مذاکره کننده اتحادیه اروپا درباره برگزیت اعلام کرد:علیرغم اینکه اتحادیه اروپا خواهان تحقق برگزیت با توافق است، اما در عین حال برای هر وضعیتی نیز آمادگی داریم.

 رئیس بانک مرکزی انگلیس: ما به یک واحد پولی جایگزین دلار نیاز داریم
۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۵

مارک کارنی رئیس بانک مرکزی انگلیس با اشاره به نقش بی‌ثبات کننده دلار آمریکا بر اقتصاد جهانی گفته است که بانک‌های مرکزی نیاز به همراهی با یکدیگر برای ایجاد واحد پولی جایگزین دلار دارند.

باید «تاریخ» بخوانیم
۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷

حضور انگلیس در خلیج فارس به سالهای میانی قرن نوزده میلادی و قرن سیزده هجری شمسی باز می‌گردد. آن‌جا که برای بازرسی از کشتی‌های موجود در خلیج‌فارس به بهانه منع خرید و فروش برده توافقی را به ایران تحمیل کردند. با فشار دولت انگلستان در آگوست ۱۸۵۱ برابر با مرداد ۱۲۳۰ه.ش حق بازدید از کشتی‌های ایرانی به مدت یازده سال به کشتی‌های انگلیسی مستقر در خلیج فارس اعطا شد.

۸ دلیل برای شکست پروژه ائتلاف دریایی
۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۳

برایان هوک، رئیس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری روز سه‌شنبه خود مدعی شد که ۳۰ کشور جهان برای ائتلاف با آمریکا به‌منظور ایجاد اسکورت دریایی برای کشتی‌های عبوری از خلیج‌فارس، دریای‌عمان و احتمالا تنگه باب‌المندب همراه شده‌اند، بماند که همزمان نیوزیلند به‌عنوان یکی از کشورهایی که گفته می‌شد در این ائتلاف حضور دارد، این خبر را تکذیب کرد.

برگزیت انگلستان را با مشکل جدی روبرو خواهد کرد
۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۰

یک سند لو رفته دولتی نشان می‌دهد که خروج بدون توافق تجاری انگلیس از اتحادیه اروپا، این کشور را تا ۳ ماه با کمبود دارو، غذا و سوخت مواجه می‌کند.

بلند پروازی بوریس جانسون
۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰

یکی از نمایندگان مجلس عوام انگلیس در گفتگویی خاطر نشان کرد که نخست وزیر این کشور درخصوص موضوع برگزیت دوست دارد نقش «سوپر من » را بازی کند.

اقدام آمریکا درباره نفتکش ایران در ادامه پروژه ایران‌هراسی بود
۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که اقدام انگلیس در توقیف نفکش ایرانی خلاف موازین بین‌المللی و رژیم حقوقی حاکم بر جبل الطارق بود، گفت که اقدام آمریکا درباره تحریم خدمه نفکش ایرانی هم در ادامه‌ی پروژه فشار بر ایران انجام شد.

یمن برای رهایی ابدی از قیمومیت خارجی انقلاب کرد
۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰

سفیر جدید یمن در جمهوری اسلامی ایران در اولین اظهارنظر خود تاکید کرد ملت یمن، برای رهایی از قیمومیت بیگانگان(در اشاره به رژیم سعودی) در بیست و یکم سپتامبر انقلاب کرد.

انگلیس از تکرار اشتباهات تاریخی علیه ایران درس بگیرد
۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰

یک رسانه انگلیسی در یادداشتی به نقد رفتار دوگانه لندن در مناسبات بین‌المللی و به ویژه تعامل با ایران پرداخته و درباره سرسپردگی به آمریکا هشدار داده است.

گریس۱ بعد از ۴۵ روز بالاخره جبل طارق را ترک کرد
۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۴

کشتی «گریس ۱» بامداد امروز بالاخره بعد از یک ماه و نیم از تنگه جبل طارق خارج شده و در مسیر اصلی خود قرار گرفته است.