داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار تروریسم
«تنهایی» و «مدرنیته» با «تروریسم» مرتبط است؟
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۷

چه چیزی یک آدم آرام را تبدیل به یک تروریست می‌کند؟ شاید کمتر به این پاسخ رسیده باشید اما هانا آرنت علت آن را «تنهایی» می‌داند.

حزب الله معادلات مربوط به سوریه را تغییر داد
۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰

ورود حزب الله لبنان به نبرد سوریه موجب شد خواسته‌ها از کنار رفتن اسد به باقی ماندن او در قدرت و ضرورت تعامل با دولت سوریه تغییر کند.

ظریف: نه امنیت می‌خریم و نه امنیت می‌فروشیم
۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۸

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ما هیچ‌وقت امنیت نمی‌خریم و هیچ‌وقت امنیت نمی‌فروشیم زیرا امنیت، پیشرفت و مشروعیت خود را از مردم می‌گیریم.

عامل اصلی تروریسم اشغالگری رژیم صهیونیستی است
۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰

نخست‌وزیر مالزی می‌گوید عدم احترام به قوانین بین‌الملل و غصب اراضی فلسطینیان از سوی رژیم صهیونیستی، دلیل اصلی ایجاد تروریسم است.

برخی رژیم‌هایی عربی تروریسم را می‌سازند
۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵

القدس العربی نوشت: رژیم‌های مستبد عربی منبع اصلی تروریسم در جهان هستند. آنها از تروریسم به نفع خود بهره‌برداری کرده و به منظور غلبه بر مخالفان یا تثبیت سلطنت روی تروریسم سرمایه‌گذاری می‌کنند.

سهل الغاب؛ مهم‌ترین هدف ارتش سوریه از سال ۲۰۱۵
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۲

در صورتی که ارتش سوریه بتواند سهل الغاب را از وجود گروه‌های تروریستی پاکسازی کند، عملا جبل الاکراد و جبل ترکمان نیز به صورت تقریبی ارتباط خود را با مناطق اشغالی گروه‌های تروریستی از دست داده و پاکسازی آن‌ها ساده‌تر می‌شود.

جبل شحشبو؛ دورخیز بلند ارتش سوریه برای ورود به ادلب؟
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵

ویژگی جبل شحشبو، موقعیت ان نسبت به منطقه فوق استراتژیک سهل الغاب است. در صورتی که ارتش سوریه بتواند جبل شحشبو را آزاد کند، عملا گروه‌های تروریستی در سهل الغاب تا حد زیادی محاصره خواهند شد و به این ترتیب عملیات آزادسازی آن را می‌توان با قدرت و شدت بیش‌تری دنبال کرد.

تحلیل نظامی از دور جدید عملیات گروه‌های تروریستی سوریه
۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۲

با گذشت نزدیک به ۴۰ روز از آغاز عملیات ارتش سوریه و متحدین در شمال غرب استان حماه، چند روزی است که گروه‌های تروریستی محور جدیدی را در این جبهه گشوده و از «لطامنة» و «کفرزیتا» به سمت غرب حمله کرده و مناطقی مانند روستای «تل ملح» را اشغال کردند. در این گزارش به بررسی تحلیلی هدف اصلی یا تارگت نظامی این عملیات می‌پردازیم.