داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار دلار
بلیت پروازهای اربعین باید امسال ۱۵ درصد کاهش یابد
۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۰

در حالی نرخ دلار آزاد یکی از مولفه‌های اصلی تعیین نرخ پروازهای اربعین سال گذشته اعلام شد که امسال با توجه به کاهش حداقل ۱۵ درصدی قیمت دلار آزاد نسبت به ایام اربعین پارسال، نرخ پروازهای اربعین باید حدود ۴۰۰ هزار تومان کاهش یابد.

مذاکرات تجاری آمریکا و چین منجر به جهش سهام شد
۱۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷

تایید ادامه مذاکرات تجاری چین و آمریکا، امیدها برای کاهش تنش‌های تجاری بین آنها را افزایش داد؛ سهام آسیایی به رشد خود ادامه داد و سهام آمریکا جهش کرد.

تحریم‌ها باعث می‌شود کشورها با تجارت دلارمحور مقابله ‌کنند
۱۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۱

استفاده بی‌رویه آمریکا از ابزارهای اقتصادی، متحدان و رقبای این کشور را به این جمع‌بندی رسانده که باید فکری برای پایان دادن به سلطه دلار کنند. تلاش برای فعال کردن اقتصاد با ارزهای ملی، واکنشی به سیاست‌های تهاجمی دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکاست.

جناب آقای روحانی! چطور میتوانید نرخ دلار را پایین بیاورید
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳

رئیس مرکز تجارت جهانی ایران گفت:اگر دلسوز مردم هستید و منافع مردم برایتان مهم است، چطور میتوانید نرخ دلار را پایین بیاورید اما چرا نرخ کالاهای اساسی و مصرفی را پایین نمی آورید و اجناس وارداتی با ارز دولتی را به قیمت دلار آزاد به مردم میفروشید.

مذاکرات ایران و ترکیه برای کنار گذاشتن دلار
۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۸

راشاتودی نوشت: در حالی که ترکیه و روسیه برای افزایش 4 برابری مبادلات و انجام آن با دلار به توافق رسیده‌اند که با ایران نیز درباره حذف دلار مذاکره شده است.

ثبات قیمت دلار باید طولانی باشد تا تاثیر خود را بر اقتصاد کشور بگذارد
۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰

ریاحی گفت: اگر بنا باشد کاهش یا ثبات نرخ دلار، اثرات مثبتی بر اقتصاد ایران بگذارد، این اتفاق جز با ثبات طولانی مدت قیمت‌ها رخ نخواهد داد. اگر تلاطم‌های یک یا دو سال گذشته ادامه پیدا کند و هیچ کسی امکان پیش‌بینی از آینده اقتصاد کشور را نداشته باشد، این کاهش نسبی قیمت‌ها تاثیر چندانی نخواهد داشت.

مقصر اصلی واردات ذرت‌های آلوده کیست؟
۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۴

۱۴۰ هزار تن ذرت به کشور وارد شده و ۳۵۰ میلیون دلار ارز را پایمال کرد اما کسی قصد ندارد تقصیر را گردن بگیرد و با مقصری هم برخورد نشده است؛ آیا بالاخره مسببان اصلی حیف و میل شدن بیت‌المال معرفی می‌شوند؟

 رئیس بانک مرکزی انگلیس: ما به یک واحد پولی جایگزین دلار نیاز داریم
۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۵

مارک کارنی رئیس بانک مرکزی انگلیس با اشاره به نقش بی‌ثبات کننده دلار آمریکا بر اقتصاد جهانی گفته است که بانک‌های مرکزی نیاز به همراهی با یکدیگر برای ایجاد واحد پولی جایگزین دلار دارند.

دلار پایین آمد،گوشی بالا رفت
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰

چرا با کاهش ۳۰درصدی قیمت ارز نسبت به سال گذشته قیمت برخی گوشی‌ها کاهش نداشته است؟چه کسانی موبایل وارد کشور می کنند؟

موبایل علی‌رغم کاهش دلار ارزان نشده است
۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰

رئیس اتحادیه فروشندگان موبایل با انتقاد از مقاومت واردکنندگان موبایل برای کاهش قیمت‌ها، تاکید کرد در صورتیکه این شرکت‌ها سود خود را عادلانه و منطقی نکنند، چاره دیگری برای حل مشکل ارزان نشدن قیمت موبایل در بازار خواهیم اندیشید.