داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار غنی-سازی-اورانیوم
موضع آمریکا نشاندهنده انکارگرایی حقوقی است
۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، در زمینه اصرار مقام‌های آمریکایی درباره اینکه «ایران حق غنی‌سازی اورانیوم ندارد»، گفت که این اصرار نشاندهنده انکارگرایی حقوقی یا جهالت است.

واکنش شمخانی به اظهارات بولتون
۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰

نماینده مقام معظم رهبری گفت: اقدام ایران برای کاهش پله کانی تعهدات برجامی تنها مسیر مواجهه با کشوری است که پذیرش تعهد را برنمی تابد.

ایران بعد از برجام «نجابت و عزتمندی» از خود ‌نشان داد‌
۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۹

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتقادات از برجام گفت: وقتی آمریکایی‌ها خواستار پذیرش حق غنی‌سازی ایران شدند ایران نیز مذاکرات را پذیرفت و مذاکره کرد و ایران بعد از برجام "نجابت و عزتمندی" از خود ‌نشان داد‌.

برای گام سوم هنوز تصمیمی اتخاذ نشده
۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۵

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: گزینه‌های مختلف در مورد گام سوم بررسی شده ولی اینکه به کدام گزینه روی بیاوریم مستلزم تشکیل جلسات و گفتگو است.

البرادعی: آمریکا به دنبال «غرق مصنوعی» ایران است
۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۷

مدیر کل اسبق آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز جمعه در مصاحبه‌ای با انتقاد شدید از اقدام دولت ترامپ در خروج از برجام گفت که واشنگتن در حال اعمال روش غرق مصنوعی علیه ایران است.

عقربه‌های ساعت هسته‌ای ایران به قبل از ۲۰۱۵ بازمی‌گردد؟
۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۲

روزنامه القدس العربی با طرح احتمال افزایش غنی‌سازی ایران تا بیست درصد، وقت‌کشی اروپا برای وادار کردن ایران به مذاکره جدید را بی‌نتیجه خواند و نوشت، چگونه ممکن است ایران زیر فشار تحریم واردمذاکره شود؟

آژانس افزایش غنی‌سازی ایران را تایید کرد
۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۸

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی رسماً اعلام کرد که ایران اقدام به غنی‌سازی اورانیوم در سطحی بالاتر از محدودیت‌های تعیین‌شده در برجام کرده است.

کمالوندی: غنی سازی ۲۰ درصدی گزینه گام سوم
۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۸

سخنگوی سازمان انرژی اتمی، غنی سازی ۲۰ درصدی را از گزینه‌های مطرح در برنامه‌های مربوط به گام سوم کاهش تعهدات برجامی جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: امروز در ۳.۶۷ درصد غنی سازی عبور کردیم.

واکش آژانس به گام دوم کاهش تعهدات برجامی ایران
۱۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۶

آژانس بین المللی انرژی اتمی با اعلام آگاهی از بیانیه ایران در مورد افزایش سطح غنی سازی اعلام کرد گزارش‌های مربوط به این موضوع را از بازرسان خود در ایران دریافت خواهد کرد.

به دنبال کوتاهی کشورهای اروپایی شمارش معکوس برای غنی‌سازی بالای ۳.۶۷ آغاز شد
۱۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۶

به دنبال کوتاهی کشورهای اروپایی در عمل به وظایفش در برجام، ایران اعلام کرده است دیگر خود را متعهد به حفظ سطح غنی‌سازی اورانیوم در حد ۳.۶۷ درصد نمی‌داند.