داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار بازار-مسکن
حباب قیمت در بازار مسکن ترکید
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۲

نائب رئیس اتحادیه املاک استان تهران گفت: حباب قیمتی در بازار مسکن شکسته شده و در بسیاری از مناطق قیمت‌ها به کف بازار رسیده است.

با وام مسکن چند متر خانه می‌توان خرید؟
۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸

عقبایی گفت: تسهیلات مسکن در حال حاضر تنها جوابگوی ۱۴ درصد از ارزش کل یک واحد مسکونی متوسط در شهرهای بزرگ است.

افزایش تدریجی گرمای بازار مسکن
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۹

دست اندرکاران بازار مسکن معتقدند با ورود به دوره ثبات قیمتی و پایان ماه صفر، بازار مسکن مقداری گرم شده و معاملات در حال رشد است اما قیمت‌ها افزایش نخواهد داشت.

بهترین زمان خرید مسکن چه زمانی است؟
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۹

طبق نظر کارشناسان، بازه رکودی بازار مسکن که معمولا ۱۰ تا ۱۵ فصل طول می‌کشد مناسب‌ترین زمان برای خرید خانه است و هم‌اکنون در این دوره قرار داریم.

در ماه های آینده مشتری برای خرید مسکن کم می شود
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲

رکود موجود در بازار مسکن منجر به کاهش قیمت اسمی واحدهای مسکونی در بازار مسکن تهران برای سومین ماه نامتوالی شده است. پیش‌بینی‌ها وشواهد بازار نشان از انتظار برای ادامه ریزش اسمی سطح قیمت واحدهای مسکونی در ماه‌های پیش‌رو و حتی کاهش قیمت واقعی واحدها-تفاضل قیمت اسمی از تورم عمومی-دارد.

مسکن یکمی‌ها در کدام مناطق تهران می‌توانند خانه بخرند؟
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵

بر اساس گزارش‌های رسمی،دارندگان تسهیلات مسکن یکم ویژه زوجین می توانند در ۶ تا ۱۰منطقه شهر تهران واحدهای ۴۰ تا ۵۰ متری خریداری کنند.اما در این مناطق واحد مسکونی زیر ۱۵سال به سختی پیدا می شود.

فروکش کردن تب افزایش قیمت مسکن در تهران
۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۵

نشانه‌های دریافتی از بازار مسکن شهر تهران حاکی از آن است که بازه توهمات قیمتی به پایان رسیده و قیمت‌های پیشنهادی در حال نزدیک شدن به واقعیت است. از سوی دیگر نرخ‌های قطعی در مناطق پرتقاضا مقدار اندکی افزایش یافت.

منحنی بازار مسکن، نزولی نیست
۱ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۰

یک کارشناس بازار مسکن گفت: با وجود افت معاملات نسبت به سال قبل، منحنی بازار مسکن، نزولی نیست و علت کاهش معاملات در دو ماه گذشته، قرار داشتن در ماه‌های محرم و صفر بوده است.

ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای جدید از هفته اول آذر
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با بیان اینکه ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای جدید از هفته اول آذر آغاز می‌شود،گفت:تلاش داریم این طرح در زمان مشخص و باکیفیت مناسب به متقاضیان ارائه شود.

افزایش ۲۳ درصدی نرخ اجاره بها در تابستان امسال نسبت به تابستان ۹۷
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹

مرکز آمار ایران اعلام کرد تغییر شاخص قیمت اجاره بها در فصل تابستان ١٣٩٨ نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه)، ٢٣.١ درصد بوده است.