داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار فروش-نفت
چرا آمریکا معافیت‌های جدید تحریمی لحاظ می کنند؟
۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰

یک تحلیلگر اقتصاد سیاسی گفت: آمریکا از اثر کوتاه مدت تحریم ناامید شده و در حال کار کردن روی اثرات بلندمدت تحریم است تا اجازه ندهد ایران در حوزه اقتصاد به یک سیستم مقاوم نسبت به تحریم برسد.

شاکری: دولتی که دارای ۱۸هزار میلیارد تومان است، نباید دنبال فروش نفت باشد
۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۹

یک کارشناس اقتصادی گفت: بنا بر آمار سال ۱۳۹۵, فقط دارایی غیرمنقول در اختیار دولت و یا نهاد‌های در اختیار او، مبلغ ۱۸هزار میلیارد تومان است، اما هنوز به‌سمت فهرست کردن، جمع کردن و مدیریت دارایی در قالب یک تصویر کلان نرفته‌ایم.

سعید جلیلی: در انتخابات باید «انتخاب صحیح» را تبیین کرد
۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰

دکتر جلیلی در بخشی از سخنان خود پس از شنیدن نقطه نظرات حاضران، در این نشست گفت: دولت سایه یک گفتمان و یک نوع تفکر سیاسی است؛ به این معنا که کسانیکه دغدغه نظام و انقلاب را دارند و در این باره ادعا میکنند میبایست تحولات کشور را سایه به سایه دنبال کرده و در حد وسعشان بر آن تاثیر مثبت بگذارند.

چرا حمله پهپادی یمن تاریخی است؟
۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۲

تاثیر حمله پهبادی‌های یمنی به عربستان در تایخ بازار نفت بی‌سابقه بوده است.

تایید جاسوسی از نحوه فروش نفت و دور زدن تحریم‌ها
۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴

ابوالفضل ابوترابی، نماینده مجلس شورای اسلامی در مصاحبه اخیر خود اعلام کرد که از میان ۱۷ نفری که اخیرا وزارت اطلاعات به عنوان جاسوس دستگیر کرده است، برخی اطلاعات مشتری‌ها و فروش نفت ما را به دشمن می‌دادند.

پروژه بزک آبنبات فرانسوی کلید خورد
۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵

پیشنهاد تازه فرانسه برای پادرمیانی در مناقشات برجام چند روزی است که محافل دیپلماتیک و رسانه‌ای را حسابی به‌خود مشغول کرده است. پیشنهادی که المانیتور برای اولین‌بار آن را رسانه‌ای کرد و از جزئیاتش پرده برداشت.

ظریف: نه امنیت می‌خریم و نه امنیت می‌فروشیم
۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۸

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ما هیچ‌وقت امنیت نمی‌خریم و هیچ‌وقت امنیت نمی‌فروشیم زیرا امنیت، پیشرفت و مشروعیت خود را از مردم می‌گیریم.

ظریف: اقدامات اروپا هیچ تناسبی با تعهدات آنها ندارد
۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۶

وزیر امور خارجه گفت: فروش نفت ایران و بازگشت درآمد آن، از تعهدات اروپایی‌هاست. فعلا از سایر تعهدات آنان عبور می‌کنیم. فروش نفت و بازگشت پول آن را اجرا کنند.

دور زدن تنگه هرمز در کوتاه‌مدت جواب نمی‌دهد
۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱

رئیس آژانس بین‌المللی انرژی در رابطه با گزینه‌های دور زدن تنگه هرمز گفت: «در کوتاه‌مدت، تاثیر این گزینه‌ها زیاد نخواهد بود و تغییر زیادی در بازارهای فعلی ایجاد نخواهند کرد اما در میان‌مدت و طولانی مدت مفید خواهند بود.»

ناتوانی سعودی ها برای جایگزینی نفت ایران
۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷

همانگونه که انتظار می‌رفت و برخلاف ادعای سعودی ها برای جایگزین کردن نفت ایران، عربستان نتوانسته جای خالی ایران را در بازار پر کند و مشتریان سنتی ایران از تامین نیازهایشان بازمانده اند.