داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار نفت
ظریف: بالاخره نفت‌مان را می‌فروشیم، اما شرافت‌مان را هرگز
۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۳

وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگو با یکی از مجریان بی بی سی تصریح کرد: بالاخره نفت مان را خواهیم فروخت، اما شرافت مان را هرگز.

تنفس خوراک پتروپالایشگاه ها،ابزار جذب سرمایه مردمی
۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰

ناتوانی در تامین سرمایه، مهم‌ترین مانع طرح‌های پالایشگاهی جدید در کشور است که کمیسیون انرژی مجلس برای تامین سرمایه از طریق جذب سرمایه مردمی، روش تنفس خوراک را پیشنهاد داده است.

کاهش ذخایر نفت خام آمریکا
۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۰۵:۵۶

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد ذخایر نفت خام این کشور 9.5 میلیون بشکه در هفته منتهی به 5 جولای کاهش یافته است.

لوک‌اویل صادرات نفت به مشتریان غربی را ازسرگرفت
۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۱

معاون شرکت لوک‌اویل گفت این شرکت انتقال نفت را پس از بروز آلودگی نفتی در خط لوله صادراتی دروژبا، به لطف توزیع از طریق کانال دیگری از سر گرفت.

پیش بینی ادامه رشد قیمت نفت در پی تمدید توافق کاهش تولید اوپک
۱۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۸

در حالی که اوپک با تمدید توافق کاهش تولید نفت برای ۹ ماه آینده موافقت کرده است انتظار می رود قیمت نفت خام برنت و وست تگزاس اینترمدیت طی روزهای آینده افزایش یابد .

ایران از کاهش تولید نفت معاف شد
۱۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۷

وزیر نفت در خصوص نشست ۱۷۶ اوپک با بیان اینکه "به نظرم جلسه خوبی بود و به چیزی که دنبال آن بودیم، رسیدیم"، گفت: ایران همچون گذشته، از کاهش تولید نفت معاف شده است.

مخالف زنگنه با طرح «نهادینه‎سازی همکاری اوپک و غیراوپک»
۱۱ تیر ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۰

بررسی چگونگی نهادینه کردن همکاری کشورهای اوپک و غیراوپک، نشست ۱۷۶ اوپک را زمان‌بر کرده، طرحی که با مخالفت جدی وزیر نفت کشورمان مواجه شده است.

گفت‌وگوی نخست‌وزیر عراق و ملک سلمان درباره نفت
۱۱ تیر ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۳

نخست‌وزیر عراق و شاه سعودی امروز همزمان با آغاز کنفرانس اوپک در وین با یکدیگر درباره ثبات قیمت نفت به صورت تلفنی بحث و گفت‌وگو کردند.

به صفر رساندن وابستگی بودجه جاری به درآمدهای نفتی کاملا امکان‌پذیر است
۱۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۲

وزیر اسبق بازرگانی با تاکید بر اینکه از زمان اکتشاف نفت تاکنون درآمدهای حاصل از نفت صرف هزینه‌های مختلف کشور بخصوص هزینه‌های جاری شده است، گفت: درآمدهای نفتی باید به دارایی‌های مولد تبدیل شود.

مأموریت مهم زنگنه در اوپک، حفظ سهم ایران از بازار نفت
۱۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰

وزیر نفت که به همراه تیم همیشگی خود از مدیران ارشد نفتی کشورمان، امروز به وین می رود تا در نشست ۱۷۶ اوپک شرکت کند، مأموریت مهمی برای حفظ سهم ایران از بازار جهانی نفت دارد.