داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار نفت
بودجه ۹۹: مالیات ۲۶٪ افزایش؛ فروش نفت ۶۶٪ کاهش
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۰

نسیم آنلاین: آمار نشان می دهد درآمدهای دولتی در لایحه بودجه سال۹۹، ۲۱٪ بیش از سال۹۸ پیش‌بینی شده. درآمد حاصل از مالیات ۲۶٪ افزایش و درآمد حاصل از فروش نفت، ۶۶٪ کاهش داشته است.

سهم نفت در لایحه بودجه ۹۹ بیشتر از ۱۰ درصد می‌باشد
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷

یک کارشناس بودجه گفت: دولت معتقد است که سهم نفت در لایحه بودجه ۹۹ حدود ۱۰ درصد است، درصورتیکه بیشتر از این حرفهاست. یعنی علاوه بر ۴۸ هزار میلیارد تومان، سی هزار میلیارد تومان دیگر که به عنوان قرض از منابع صندوق توسعه ملی است نیز باید به درآمدهای نفتی اضافه کنیم.

تدبیر دولت در بودجه ۹۹، سهم صندوق توسعه برای دولت شد
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۷

دولت در لایحه بودجه سال آینده کل سهم ۳۶ درصدی صندوق توسعه ملی از محل نفت و میعانات را هزینه خواهد کرد.

زنگنه اعتراف می‌کند، روابط عمومی‌ها انکار!
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲

این روزها که اختلافات بر سر رویکرد پالایشگاه سازی زنگنه بالا گرفته است، روابط عمومی‌های شرکت‌های زیر مجموعه در پی اثبات آنند که زنگنه بیشتر کارهای پالایشگاه ستاره خلیج فارس را دنبال کرده است. حال آن که بر اساس نامه‌ای که خود وزیر نفت پای آن را امضا کرده است، به پیشرفت نزدیک به ۷۰ درصدی آن در بدو فعالیت دولت یازدهم اذعان کرده است.

ائتلاف اوپک و متحدانش برای کاهش ۵۰۰ هزار بشکه ای تولید نفت توافق کردند
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۲

وزیر نفت عربستان گفت عربستان سعودی به همراه تولیدکنندگان اوپک و متحدان غیر اوپک به رهبری روسیه قراردادی را امضا کردند که طی آن ۵۰۰ هزار بشکه در روز علاوه بر توافق قبلی، از تولید نفت کاسته می شود.

مجلس سنای آمریکا قصد تحریم نفت و گاز روسیه را دارد
۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۷

مجلس سنای آمریکا به بهانه دخالت ادعایی مسکو در انتخابات این کشور، قصد دارد تحریم‌های سخت‌تری را بر حوزه‌های نفتی و گازی این روسیه اعمال کند.

راهزنی نفتی ترامپ در سوریه
۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۴

تلاش دولت ترامپ برای اشغال و کنترل منابع نفتی سوریه به بهانه مبارزه با تروریسم، توجه بسیاری از ناظران سیاسی را به این موضوع جلب کرده که مستأجر کاخ سفید در پوشش مبارزه با تروریسم به‌دنبال سود تجاری حداکثری و کنترل نفت خاورمیانه است، موضوعی که ترامپ بار دیگر بر آن تاکید کرد و گفت؛ آمریکا نفت سوریه را دارد و هر کاری بخواهد می‌تواند با آن انجام دهد.

آمریکا و چین در حال رقابت برای گرفتن میادین نفتی عراق
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۱

گزارشها حاکی از آن است که آمریکا و چین در حال رقابت برای افزایش تأثیرگذاری خود در عراق و به ویژه میادین نفتی بزرگ آن، مانند قرنه-۱ در ۵۰ کیلومتری بصره، هستند.

وزارت نفت را از شیوه مدیریت غیر کارشناسی زنگنه نجات دهید
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱

مدیر فنی اسبق مناطق نفت‌خیز جنوب با بیان اینکه بیژن زنگنه با حذف کارت سوخت بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان به کشور خسارت زده است، گفت: او حتی در صادرات نفت خام هم موفق نبوده است و در واقع زنگنه ژنرال شکست خورده جنگ‌های کوچک است.

شروع نگرانی کُردها پس از استعفای عبدالمهدی
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۵

با استعفای عبدالمهدی نگرانی‌ها در خصوص افزایش مشکلات اقتصادی اقلیم با احتمال عدم پایبندی کابینه جدید به مفاد توافق نفتی افزایش یافته است.