داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار انرژی
نقشه خطرناک آمریکاییها برای عراق
۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱

واضح است اگر آمریکا نباشد، داعش هم نخواهد بود. و داعش تنها بهانه ای برای حضور آمریکا در عراق و منطقه است.

زاحارووا: پروژه نورد استریم ۲ آمریکا را نگران نخواهد کرد
۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷

سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد پروژه انتقال گاز موسوم به نورد استریم ۲ یک پروژه گازی مختص اروپا است و نباید موجب نگرانی آمریکا شود.

گرانی بنزین غیرکارشناسی اما راحت‌ بود
۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۳

کارشناس حوزه نفت و انرژی گفت: افزایش ناگهانی قیمت بنزین در بخش اقتصادی، قطعا تبعات ادامه داری را تجربه خواهد کرد.

آتش «جنگ خاموش» روشن شد
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰

در حالی که ایران در جایگاه دوم دارندگان گاز‌‌ طبیعی جهان قرار دارد و ۱۸درصد از ذخایر گاز جهان در کشور ماست، باید دید از فرصت‌های صادرات گاز چگونه در قرنی که با عنوان قرن گاز نام گرفته، استفاده می‌کنیم.

«فرمان اقتصادی» کشور را از دولت بگیرید
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۳

در پی تصمیم دولت در اجرای نادرست طرح اصلاح مدیریت مصرف سوخت که تبعات جبران‌ناپذیری برای جامعه داشت، جمعی از کارشناسان اقتصاد و انرژی در نامه‌ای صریح‌اللحن خطاب به رییس‌جمهوری خواستار انتشار اسامی کارشناسان موافق شوک بنزینی و اسناد کارشناسی مرتبط با این موضوع شدند و آمادگی خود را برای مناظره با کارشناسان دولت اعلام کردند.

نامه ۱۴ اقتصاددان به رئیس‌جمهور: اسناد کارشناسی شوک بنزینی را منتشر کنید
۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲

جمعی از کارشناسان اقتصاد و انرژی در نامه‌ای صریح‌الحن خطاب به رئیس‌جمهور خواستار انتشار اسامی کارشناسان موافق شوک بنزینی و اسناد کارشناسی مرتبط با این موضوع شدند و آمادگی خود را برای مناظره با کارشناسان دولت اعلام کردند.

گرانی بنزین بر قیمت مسکن تاثیری نخواهد داشت
۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۵

رئیس اتحادیه مشاوران املاک معتقد است: اگر چه حامل‌های انرژی یکی از مؤلفه‌های تأثیرگذار بر قیمت مسکن است اما پایین بودن قدرت خرید جایی برای افزایش مجدد قیمت مسکن نگذاشته است.

دولت روزانه معادل ۱.۳ میلیون بشکه نفت انزژی هدر می‌کند
۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۴

مرکز پژوهش‌های مجلس اعلام کرد:‌ بخش عمده‌ای از انرژی کشور در پالایشگاه‌های نفت و گاز و نیروگاه‌های برق به هدر می‌رود، تلفات بخش عرضه انرژی قبل از اینکه به دست مصرف کننده نهایی برسد، سالانه معادل ۵۰۰ میلیون بشکه نفت خام است.

ایران از روسیه درخواست وام کرد
۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵

وزیر انرژی روسیه گفت: ایران از روسیه یک وام ۲ میلیارد دلاری دیگر برای ساخت پروژه‌های نیروگاهی، خطوط راه‌آهن و مترو درخواست کرده است.

فشار افزایش قیمت بنزین فقط روی مصرف کننده‌ است
۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲

یک کارشناس حوزه انرژی خاطرنشان کرد: وقتی ساختار خودرویی پرمصرف است، وقتی سیستم حمل و نقل عمومی کشش ندارد، وقتی جایگزین متنوع مثل ال.پی.جی، خودوروی برقی و هیبریدی نداریم، وقتی جاده نامناسب است این فشار افزایش قیمت فقط روی مصرف کننده‌ است.