داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار انرژی
تلاش آمریکا برای جبران عدم دسترسی دهلی نو به منابع نفتی ایران
۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۰

وزیر خزانه داری آمریکا که به هند سفر کرده پس از دیدار با وزیر امور دارایی این کشور از تلاش واشنگتن و دیگران در تامین نیازهای هند به انرژی با توجه به تحریم‌های ایران خبر داد.

ظریف: منطقه ما به گفتمان درون منطقه ای نیازمند است
۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵

وزیر امور خارجه در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: منطقه ما، بیش از متهم سازی ها و لفاظی های تند و ستیزه جویانه و انباشت و رقابت تسلیحاتی، به گفتمان درون منطقه ای نیازمند است.

مسعود درخشان: ۵ سال پیش گفتم فاجعه گازی در پیش است و اعتنا نکردند
۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۶

یک استاد اقتصاد انرژی با اشاره به اعلام رسمی آغاز کاهش تولید گاز از پارس جنوبی، گفت: ۵ سال پیش با استناد به مطالعات علمی گفتم افت تولید از پارس جنوبی از ۱۴۰۰ آغاز می‌شود و ادامه این روند تا سال ۱۴۲۰ تولید گاز را از ۷۵۰ میلیون به ۸۰ میلیون مترمکعب خواهد رساند اما هیچ توجهی به آن نشد.

محسن دلاویز: شدت مصرف انرژی در کشور سه برابر متوسط جهانی است
۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲

مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت گفت: در همین کشور‌های همسایه مثل ترکیه با همین تعداد خودرو و جمعیتی مشابه ما تقریباً روزی ۱۵ میلیون لیتر بنزین مصرف می‌شود، اما این رقم در کشور ما نزدیک به ۱۰۰ میلیون لیتر است.

امارات در سوریه سرمایه گذاری خواهد کرد
۱۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۶

هیأتی از بازرگانان اماراتی که به سوریه سفر کرده است از توافق با طرف سوری برای سرمایه‌گذاری در زمینه‌های انرژی و صنایع خبر داد.

فعالیت روزافزون چین در ایران
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱

اگر آمریکا بیش از این چین را برای متوقف‌کردن پروژه‌هایش در ایران تحت فشار قرار دهد، آن‌وقت پکن گزینه هسته‌ای خود را که فروش تمام دارایی‌های ۱.۴تریلیون دلاری خزانه‌داری آمریکاست اجرایی می‌کند.

ثروتمندان ۱۱ برابر بیشتر از دهک‌های پایین یارانه می‌گیرند
۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۴

از کل هزینه‌های ۱۰ میلیون تومانی یک فرد ثروتمند جامعه در سال، فقط ۳۵۰ هزار تومان آن (۳.۵%) سهم انرژی است ولی از کل هزینه‌های یک‌میلیون تومانی یک فرد فقیر کشور در سال، رقم قابل‌توجه ۹۰ هزار تومان آن (۹%) سهم انرژی است.

از زمستان ۱۴۰۴ واردکننده گاز خواهیم شد؟
۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۵

با داشتن حجم عظیمی از ذخایر گازی جهان، پذیرش این موضوع که ایران طی یک دهه آینده، با علائم هشداردهنده اولیه بحران گاز روبرو خواهد شد و بعد از دو دهه عملاً بحران انرژی را تجربه خواهد کرد بسیار سخت به نظر می رسد.

سرمایه‌گذاری در تبدیل پسماند به انرژی از مالیات معاف شد
۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۱

نمایندگان در مصوبه ای مقرر کردند که سرمایه گذاری در ایجاد و بهره برداری از تأسیسات تبدیل پسماند به انرژی، معاف از پرداخت مالیات است.

آغاز به‌کار کمیته پایش مصرف برق ادارات تهران
۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴

رئیس کمیته پایش مصرف برق سازمان‌ها از اعزام و آغاز به‌کار اکیپ‌های ارزیابی و پایش مصرف انرژی ادارات پایتخت خبر داد