داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار انرژی
امارات در سوریه سرمایه گذاری خواهد کرد
۱۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۶

هیأتی از بازرگانان اماراتی که به سوریه سفر کرده است از توافق با طرف سوری برای سرمایه‌گذاری در زمینه‌های انرژی و صنایع خبر داد.

فعالیت روزافزون چین در ایران
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱

اگر آمریکا بیش از این چین را برای متوقف‌کردن پروژه‌هایش در ایران تحت فشار قرار دهد، آن‌وقت پکن گزینه هسته‌ای خود را که فروش تمام دارایی‌های ۱.۴تریلیون دلاری خزانه‌داری آمریکاست اجرایی می‌کند.

ثروتمندان ۱۱ برابر بیشتر از دهک‌های پایین یارانه می‌گیرند
۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۴

از کل هزینه‌های ۱۰ میلیون تومانی یک فرد ثروتمند جامعه در سال، فقط ۳۵۰ هزار تومان آن (۳.۵%) سهم انرژی است ولی از کل هزینه‌های یک‌میلیون تومانی یک فرد فقیر کشور در سال، رقم قابل‌توجه ۹۰ هزار تومان آن (۹%) سهم انرژی است.

از زمستان ۱۴۰۴ واردکننده گاز خواهیم شد؟
۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۵

با داشتن حجم عظیمی از ذخایر گازی جهان، پذیرش این موضوع که ایران طی یک دهه آینده، با علائم هشداردهنده اولیه بحران گاز روبرو خواهد شد و بعد از دو دهه عملاً بحران انرژی را تجربه خواهد کرد بسیار سخت به نظر می رسد.

سرمایه‌گذاری در تبدیل پسماند به انرژی از مالیات معاف شد
۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۱

نمایندگان در مصوبه ای مقرر کردند که سرمایه گذاری در ایجاد و بهره برداری از تأسیسات تبدیل پسماند به انرژی، معاف از پرداخت مالیات است.

آغاز به‌کار کمیته پایش مصرف برق ادارات تهران
۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴

رئیس کمیته پایش مصرف برق سازمان‌ها از اعزام و آغاز به‌کار اکیپ‌های ارزیابی و پایش مصرف انرژی ادارات پایتخت خبر داد

سرانه مصرف گاز هر ایرانی ۱۰ برابر کشورهای اروپایی
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۵

آمار به دست آمده نشان می‌دهد سرانه مصرف سالانه گاز هر فرد در ایران ۱۷۰۰ مترمکعب و در جهان ۶۰۰ مترمکعب است. به‌عبارت دیگر، هر فرد سالانه ۹۰۰ مترمکعب گاز مازاد بر نیاز و بیش از میانگین جهانی آن مصرف می‌کند.