داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار سعید-نمکی
بسته حمایتی بیماران خاص در حال اجرا است
۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: بسته حمایتی از بیماران خاص در حال اجرا است و داروهای آنها ارائه می‌شود.

قیمت داروهای خاص داخلی دو برابر افزایش یافته است
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱

دکتر سعید نمکی در ادامه نشست خبری امروزش با خبرنگاران، درباره افزایش قیمت دارو نیز گفت: ما با داروهایی طرف بودیم که چون تولید آن صرفه اقتصادی برای تولید کننده نداشت با پنج برابر قیمت وارد کشور می‌شد. در این زمینه در مورد داروهای خاص قیمت‌ها تا دو برابر افزایش پیدا کرد که منجر به آن شد تا تولید کننده دلگرم شده و از واردات دارو بی‌نیاز شویم.

عزل رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به دلیل فروش صندلی
۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۹

درپی ماجرای جنجال فردی که خود را دانشجوی دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی معرفی کرده بود و مطرح شدن موضوع صندلی فروشی در آموزش پزشکی، سرانجام شب گذشته دکتر نمکی وزیر بهداشت باصدور حکمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را تغییر داد.

دستور ویژه وزیر بهداشت برای رسیدگی‌ فوری به «چنارمحمودی‌ها»
۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸

وزیر بهداشت، طی نامه‌ای به معاون بهداشت این وزارتخانه دستور داد که هر چه سریع‌تر مرکز خدمات جامع سلامت در روستای چنار محمودی ایجاد و تیم تخصصی و فوق‌تخصصی در این مرکز مستقر شود.

نخواهیم گذاشت مافیای دارو خللی در زمینه تولید داخلی دارو ایجاد کند
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰

وزیر بهداشت اظهار کرد: قطعا اجازه نمی‌دهیم مافیا در زمینه تولید داخلی دارو مشکلی ایجاد کند و نباید هم خیلی روی این جریان حساب باز کنیم.

تولید داروهای وارداتی در کشور تا ۳ سال آینده
۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه ۹۷ درصد داروها در کشور به تولید می رسند، گفت: برنامه داریم که ۳ درصد مابقی را به واسطه شرکت‌های ایرانی و دانش‌بنیان به تولید برسانیم.

تنها سه درصد داروها به کشور وارد می‌شود
۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۰

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه ۹۷ درصد داروهای کشور در داخل تولید می‌شود، گفت: تنها سه درصد داروها به کشور وارد می‌شود که این سه درصد، ۱.۳ میلیارد دلار ارزبری دارد و جزو داروهای «های‌تک» است که این زنگ خطری برای کشور به شمار می‌رود.

۵۰۰ میلیون یورویی که به مقصد نرسید
۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸

بررسی‌ها نشان می‌دهد پس از گذشت ۹ ماه از استقراض ۵۰۰ میلیون یورویی دولت از صندوق توسعه ملی که برای تسویه بدهی دانشگاه‌های علوم پزشکی به شرکت‌های تامین‌کننده دارو و تجهیزات پزشکی انجام شد، هنوز محل هزینه کرد این مبلغ مشخص نیست.

وزیر بهداشت: از مردم جامعه دلجویی می‌کنم
۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۱

وزیر بهداشت در خصوص حواشی ایجاد شده طی روزهای اخیر گفت: اگر سخنان من موجب رنجش خاطر، سوء تعبیر و دل‌شکستگی جوانان و نوجوانان پاکباخته و عاشق اهل بیت شده است، از یکایک این عزیزان دلجویی و اعلام می‌کنم مطلقا چنین ذهنیتی وجود ندارد که خدایی نکرده بخواهیم به روضه سیدالشهدا (ع) نگاه متفاوتی داشته باشیم.