داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار انتخابات-2020-آمریکا
برنی سندرز: نباید به ترکیه پشت کرد!
۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۶

نامزد دموکرات ریاست جمهوری 2020 آمریکا، ضمن انتقاد شدید از تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا در خروج نیروهای این کشور از شمال سوریه، او را یک دروغگو نامید.

سندرز فعالیت‌ انتخاباتی خود را متوفف کرد
۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۶

برنی سندرز، یکی از نامزدهای حزب دموکرات برای رقابت با دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به دلیل مشکلات جسمی و اختلال در سلامتی خود، فعالیت‌های انتخاباتی‌اش را متوقف کرد.

سبقت تخلفات ترامپ از نیکسون
۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰

روزنامه گاردین در مقاله‌ای نوشت برخلاف رئیس‌جمهور اسبق آمریکا که یک رسوایی انتخاباتی داخلی به بار آورد، تخلفات ترامپ کشورهای خارجی را نیز شامل شده و بسیار خطرناک‌تر هستند.

دموکرات ها و استیضاح ترامپ
۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۱

فضای سیاسی آمریکا به شدت دوقطبی شده است.حزب دموکرات که اکثریت مجلس نمایندگان کنگره آمریکا را در دست دارد تحقیقات رسمی استیضاح درباره عملکرد رئیس جمهور این کشور را، دایر بر این که او از اوکراین درخواست کمک سیاسی کرده، شروع کرده است.فشارهای روزافزون داخلی به ترامپ طبیعی است.

ترامپ به مذاکره با طالبان بر می‌گردد؟
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۸

مذاکره طالبان با آمریکایی ها هفته گذشته دچار سرنوشتی عجیب شد. در حالی که بسیاری منتظر عکمس یادگاری میان ترامپ و سران طالبان بودند به یکباره همه چیز تمام شد. سناریو اصلی ترامپ در ماه‌های پیش رو مذاکره است. ترامپ به دنبال آن است که یک برگ برنده برای انتخابات پیش رو برای خود در دست داشته باشد و دنبال حل مسئله یا کاهش فشارها بر ایران نیست. باید دید آیا ترامپ به مذاکره با طالبان بر می گردد؟

اخراج توئیتری جان بولتون
۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۵

جان بولتون، مشاور امنیت ملی جنگ طلب ایالات متحده، چهارماه پس از نخستین اعلام نارضایتی ترامپ از او، سرانجام اخراج شد.بسیاری از تحلیل گران این تصمیم ترامپ را ناشی از نزدیک شدن او به انتخابات می دانند و معتقدند بولتون دیگر با شعار های انتخاباتی ترامپ و ابراز تمایل او برای مذاکره همخوانی نداشت.

خاندان ترامپ حالا حالاها بر آمریکا حاکم خواهند بود
۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰

مدیر کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری گفت که پیش‌بینی می‌کند خاندان ترامپ چند دهه بر آمریکا حاکم باشند.

بولتون؛ پرادعای هیچکاره
۱۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۰

شاید «جان بولتون» که با سر و صدای زیاد جانشین «مک مستر» شد فکرش را نمی‎کرد که خیلی زود سمت مشاور امنیت ملی آمریکا تبدیل به پستی بی خاصیت شود.

عقب ماندن دونالد ترامپ از رقبای دموکرات خود در انتخابات ۲۰۲۰
۱۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۰

نتایج یک نظرسنجی جدید حاکی از عقب افتادن رئیس‌جمهور آمریکا از رقبای دموکرات خود در انتخابات ۲۰۲۰ است.

انتقاد سندرز از اوضاع کشمیر، فلسطین و یمن
۱۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۳

نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، در نشست «جامعه اسلامی آمریکای شمالی» ضمن تاختن به مواضع داخلی و خارجی دولت دونالد ترامپ، از مواضع هند در قبال کشمیر انتقاد کرد.