داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار صادرات-نفت-خام
ونزوئلا روزانه ۸۰۰ هزار بشکه نفت صادر می‌کند
۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰

آمارها نشان می‌دهد که صادرات نفت ونزوئلا در ماه اکتبر امسال برای دومین ماه پیاپی بالای ۸۰۰ هزار بشکه در روز باقی مانده است.

منوچین: با متحدانمان روی جبران صادرات نفت ایران کار می‌کنیم
۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰

وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت: آمریکا با متحدانش بر روی تامین نفت کافی برای بازارهای جهانی و جایگزینی صادرات نفت ایران، که به علت تحریم‌های آمریکا کاهش یافته است، کار می‌کند.

۶ وعده وزیر نفت که روی زمین ماند
۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰

وزیر نفت وعده های بسیاری در بخش بالادستی، میان دستی و پایین دستی به منظور توسعه این صنعت مطرح کرد که متاسفانه بخش عمده‌ای از این وعده‌ها روی کاغذ مانده است.

چگونه درآمد فروش نفت با صادرات گازوئیل جبران خواهد شد
۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۹

نیروگاه‌های تولید برق متصل به شبکه سراسری گاز، سالانه حدود ۴میلیارد لیتر گازوئیل مصرف می‌کنند. درشرایط تحریم نفتی می‌توان با جایگزینی گاز بجای گازوئیل در نیروگاه‌ها،مازاد گازوئیل را صادرکرد.

صادرات نفت حق مشروع ایران است
۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰

وزیر نفت ضمن تاکید بر تداوم فروش نفت ایران با وجود اعمال تحریم‌های یکجانیه آمریکا، گفت: ما بهترین تلاش خود را برای صادرات نفت به کار می‌گیریم و تسلیم نمی‌شویم، زیرا صادرات نفت حق مشروع ماست.

ارز دیگر‌نمی‌ارزد
۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰

نرخ ارز در نیمه اول سال جاری برخلاف سال گذشته از ثبات نسبی برخوردار بود و این ثبات همچنان ادامه دارد. یکی از مهم‌ترین دلایلی که بازار ارز دیگر مورد توجه معامله‌گران نیست، کاهش نوسانات است.

اختصاص ۱.۸ میلیارد دلار برای تکمیل خط لوله نفت گوره-جاسک
۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۳

یک مقام مسئول در وزارت نفت گفت: اعتبار تخصیص داده شده به انتقال نفت گوره-جاسک، ١.٨ میلیارد دلار به صورت ارزی و ٣٥٠ میلیارد تومان به صورت ریالی است.

وال استریت ژورنال: امارات بیشترین سود را از حمله به آرامکو بُرد
۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۲

روزنامه وال استریت ژورنال اعلام کرد پس از تعطیل شدن نیمی از صادرات نفت شرکت آرامکوی عربستان، امارات بیشترین سود را کسب کرده است.

بلومبرگ: آمریکا در به صفر رساندن صادرات نفت ایران شکست خورد
۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰

بلومبرگ با اشاره به ناتوانی آمریکا در به صفر رساندن صادرات نفت ایران نوشت: صادرات روزانه نفت ایران می‌تواند از چند صدهزار بشکه در روز تا یک‌میلیون بشکه متفاوت باشد.

دینار جای دلار
۱۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۰

سفیر عراق در تهران با بیان اینکه موضعی کاملا شفاف در قبال ایران و تحریم های آمریکا علیه تهران دارد، از مذاکره با ایران برای جایگزینی «دینار» با «دلار» در تجارت دو کشور خبر داد.