داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار حج
در «فاجعه منا» چه گذشت؟
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۳

مستند کوتاه «داستان ظهر منا» با موضوع روایتی ناگفته از متن و حاشیه فاجعه حج ۹۴ در «نسیم آنلاین» منتشر شد. ناگفته های فاجعه منا از زبان اوحدی رئیس وقت سازمان حج وزیارت مقابل دوربین نسیم آنلاین را ببینید.

ابعاد سیاسی برائت از مشرکین
۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۸

سال‌هاست مقامات سعودی که خود را به‌عنوان خادم حرمین‌شریفین جا می‌زنند، در پی آنند تا از فریضه حج، چهره‌ای منفعل و غیرسیاسی و حداکثر در حد و اندازه یک عبادت دسته‌جمعی ارائه کنند. این خلاف آن چیزی است که رهبر انقلاب امسال فرمودند که «حج یک کار سیاسی و عیناً تکلیف دین است». تلاش سعودی‌ها و هم‌پیمانان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای آنان برای سیاسی نشدن حج، طبیعتاً ناظر بر مراسم برائت از مشرکین نیز می‌شود. با وجود این تلاش مذبوحانه، هر تظاهرات اعتراضی مسلمانان، هر ساله پرشورتر از سال قبل در صحرای عرفات برگزا

عربستان برای خانواده‌های نیروهای حفتر، هزار و ۷۵۰ روادید حج صادر کرده است
۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰

عربستان در ادامه استفاده سیاسی از حج، برای خانواده‌های نیروهای ژنرال حفتر، هزار و ۷۵۰ روادید حج صادر کرده است.

«حاشیه پنداری» مسئله «فلسطین» کافیست!
۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۱

آقایان و جریان حزب‌الله! عدم ذکر هیچ کشوری از جهان اسلام در پیام امسال رهبری به حجاج بیت‌الله الحرام حج برخلاف پیام‌های پیشین و تأکید بر مسئله فلسطین و هشداری جدی در خصوص «معامله قرن» آیا برای اتمام‌حجت کافی نیست؟ میزان واکنش و توجه در میان افکار عمومی ایران و حتی پیگیران تحولات منطقه‌ای به تحولات فلسطین مانند بسته شدن مسجدالاقصی برای نخستین بار از زمان اشغال (تیر ۹۶)، انتقال سفارت به قدس (اردیبهشت ۹۷) و ... بسیار کم و تعجب برانگیز بوده است.

فعالانه برای شکست مکر دشمن به میدان بیایید
۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰

ترفند معامله‌ی قرن که به ‌وسیله‌ی آمریکای ظالم و همراهان خائنش زمینه‌سازی میشود، جنایتی در حقّ جامعه‌ی بشری و نه ‌فقط ملّت فلسطین است. ما همگان را به حضور فعّال برای شکست این کید و مکر دشمن فرا میخوانیم

استقبال عربستان از پیشنهاد برقراری عمره‌مفرده: نیروهای کنسولی را معرفی کنید
۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۲

وزیر حج و عمره عربستان ضمن استقبال از برقراری دوباره عمره با محوریت حفظ عزت‌، کرامت و امنیت زائران ایرانی، خواستار معرفی نیروهای کنسولی در قالب حافظ منافع سوئیس شد.

حج یک امر سیاسی و یک تکلیف دینی است
۱۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۴

دشمنان امت اسلامی بالاخره مجبور خواهند شد در مقابل اسلام زانو بزنند و به توفیق الهی آنچه در آینده پیش خواهد آمد، عزت اسلام و مسلمین و پیشرفت جوامع اسلامی است؛ منتها تلاش لازم دارد.