داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار حج
فراخوان حج ۹۹ به زودی اعلام خواهد شد
۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۰

در جلسه شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت اعلام شد که به زودی فراخوان حج ۹۹ هجری شمسی و ۱۴۴۱ هجری قمری برای ثبت نام زائران اعلام می‌شود.

۸۷ هزار و ۵۵۰ نفر به حج ۹۹ اعزام می‌شوند
۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۰

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: بر اساس تفاهم انجام شده با طرف سعودی در سال ۹۹، ۸۷ هزار و ۵۵۰ نفر از ایران به حج تمتع اعزام می شوند.

دلیل تفاوت زائران سنی در اعزام به حج
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰

مدیر امور اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری با اشاره به حضور یک هزار روحانی، معین و معینه اهل سنت فعال برای همراهی با کاروان‌های حج تمتع گفت: قومیت و مذهب در اعزام‌ها دخیل نیست و هرکس بنا بر تاریخ فیش اعلام‌شده به حج تمتع اعزام می‌شود.

آغاز نام‌نویسی دور جدید اعزام به عتبات
۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۰

نام‌نویسی دور جدید اعزام کاروان‌های زیارتی به عتبات پس از یک ماه توقف از سر گرفته شد که این اعزام‌ها از 3 آذرماه آغاز می‌شود.

سالانه ۱۲ هزار روحانی و ۲ هزار مداح به عتبات اعزام می‌شوند
۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۴

مدیر جذب و سازماندهی معاونت امورفرهنگی بعثه مقام‌معظم رهبری با اشاره به وجود ۱۲ هزار روحانی عتبات در کشور گفت: در طول سال دو بار جذب خاص روحانیون صورت می‌گیرد که در این دوره 600 نفر از افراد واجد شرایط شرکت کردند.

پیامبر (ص) چند بار به حج مشرف شدند؟
۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۵

پیامبر اسلام (ص) چند بار به حج واجب و چند بار به حج عمره مشرف شدند؟ در ادامه درباره تشرف پیامبر (ص) به حج واجب و حج عمره بخوانید.

ثبت‌نام حج ۹۹ بهمن‌ماه کلید خواهد خورد
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۰

رضایی گفت: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته ثبت‌نام زائران حج ۹۹ در بهمن‌ماه کلید خواهد خورد.

امام حسن عسکری (ع) هرگز به حج مشرف نشدند؟
۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰

نقل شده که امام حسن عسکری (ع) به دلیل اینکه نمی‌توانستند از شهر سامرا خارج شوند، هرگز حج به جا نیاورده‌اند اما این موضوع چقدر صحت دارد؟

مکه مکرمه از حجاج ایرانی خالی شد
۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۶

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: تا پایان شب گذشته پرواز زائران مکه به کشور به سرانجام رسید و مکه از حجاج ایرانی خالی شد.

در «فاجعه منا» چه گذشت؟
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۳

مستند کوتاه «داستان ظهر منا» با موضوع روایتی ناگفته از متن و حاشیه فاجعه حج ۹۴ در «نسیم آنلاین» منتشر شد. ناگفته های فاجعه منا از زبان اوحدی رئیس وقت سازمان حج وزیارت مقابل دوربین نسیم آنلاین را ببینید.