داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار وزارت-راه-و-شهر-سازی
تردد آزمایشی از آزادراه تهران-شمال تا دو هفته دیگر
۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۸

معاون بنیاد مستضعفان از اجرای مرحله تردد آزمایشی از قطعه نخست آزادراه تهران-شمال تا حدود دو هفته آینده خبر داد و گفت: تقریبا همه مراحل ساخت و آماده‌سازی آزادراه تهران-شمال در حال اتمام و تکمیل است و امیدواریم بتوانیم این پروژه را به موقع تحویل دهیم.

احتمال افزایش مبلغ وام مسکن یکم وجود دارد
۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: پیشنهاد افزایش سقف تسهیلات پس‌انداز مسکن یکم از سوی وزارت راه و شهرسازی به بانک مرکزی ارایه شده و منتظر اعلام نتیجه هستیم.

برقرار بودن پروازهای ایران به مقاصد خارجی، به‌جز سوئد
۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی از انجام شدن پروازهای خارجی به مقاصد کشورهای مختلف طبق روال عادی خبر داد و گفت: در این میان فقط پرواز به مقصد سوئد آن هم به دلیل اعلام دولت این کشور متوقف شده که به نظر می‌رسد پس از مدتی دوباره به روند طبیعی خود باز خواهد گشت.

ابلاغ ضوابط جدید حمل و نقل مسافر برون‌شهری
۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۰

ضوابط جدید حمل و نقل مسافر برون‌شهری، با هدف افزایش ایمنی سفرهای ناوگان اتوبوسی جاده‌ای، ابلاغ شد.

وامی که مسکن نمی‌شود!
۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۷

دولت طی مصوبه‌ای تسهیلاتی را برای خانه‌دار شدن بازنشستگان از محل اقساط مسکن مهر تعیین کرده است که در عمل عایدی‌ای برای بازنشستگان ندارد.

بازار اجاره خانه در حال بالانس قیمت
۱۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۴

با وجود آن‌که بعد از پایان شهریورماه نرخ‌های پیشنهادی در بازار اجاره مسکن نسبت به ماه‌های قبل ۵ تا ۱۵ درصد کاهش یافته، شواهد گویای آن است که در بعضی واحدهای مرغوب در مناطق پرتقاضا قیمت‌های اجاره نسبت به سال قبل ۵۰ تا ۷۰ درصد بالا رفته و این یعنی اجاره بها آرام آرام از رشد سالیانه قیمت مسکن پیشی می‌گیرد؛ چرا که قیمت مسکن نسبت به سال قبل ۴۰ درصد بالا رفته است.

آمارهای متناقض دو نهاد دولتی از فروش و قیمت مسکن
۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰

بررسی آمارهای ارائه شده از سوی دو نهاد دولتی یعنی بانک مرکزی و وزارت راه و شهرسازی نشان می‌دهد آمارهای اعلام شده این دو نهاد در هیچ کدام از دو شاخص تعداد معاملات و قیمت مسکن شهر تهران با یکدیگر مطابقت ندارد.

بازار اجاره چشم‌انتظار تدبیر
۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۲

در حالی که متولی بخش مسکن سرگرم ثبت نام طرح ملی مسکن است و برنامه‌ کوتاه مدتی برای مهار بازار اجاره وجود ندارد، مستأجران به دنبال دریافت وام جهت تأمین ودیعه مسکن اجاره ای هستند.

تردد آزمایشی در آزادراه تهران-شمال، ۱۰ روز قبل از افتتاح
۱۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶

معاون وزیر راه و شهرسازی از تردد آزمایشی در قطعه نخست آزادراه تهران-شمال ۱۰ روز قبل از افتتاح رسمی آن خبر داد و گفت: قطعا این مرحله از تست و آزمایش آزادراه در دی ماه اتفاق نمی‌افتد.

تردد آزمایشی در آزادراه تهران-شمال
۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰

معاون وزیر راه و شهرسازی: کارهای عمرانی در منطقه یک آزادراه تهران-شمال تمام شد.