داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار سازمان-ملل-متحد
سازمان ملل خواستار کاهش تنش در یمن شد
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰

نماینده سازمان ملل در امور یمن از تمامی طرف‌های درگیر در این کشور خواست از تنش‌ها کاسته و به میز مذاکره بازگردند.

احتمال خروج آمریکا از آفریقا و نگرانی فرانسه
۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰

وزیر دفاع فرانسه اعلام کرد به دلیل نگرانی از خروج نیروهای آمریکایی از مستعمرات سابق این کشور، در روزهای آتی به واشنگتن سفر می‌کند.

آماده مذاکرات بدون پیش شرط با ایران هستیم!
۱۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۳

آمریکا در نامه‌ای به سازمان ملل بار دیگر به تکرار ادعای خود در دفاع از دلیل به شهادت رساندن سردار سلیمانی پرداخت و همچنین مدعی شد که آماده مذاکرات بدون پیش شرط با ایران است.

ظریف: منطبق با منشور ملل متحد، عمل کردیم
۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۹

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت ایران پایگاهی را هدف قرار داد که واشنگتن از آن «حمله بزدلانه» علیه شهروندان و مقام‌های ارشد ایرانی را ترتیب داده بود.

جنایت بزرگ آمریکا با تحریم داروها
۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴

وزیر بهداشت، در نامه‌ای به دبیرکل سازمان جهانی بهداشت با انتقاد از تحریم‌های آمریکا، گفت: این تحریم ها باعث شده تهیه و واردات دارو و وسایل پزشکی برای شهروندان غیر ممکن شود.

تحریم‌های تجاری به نام مبارزه با تروریسم
۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲

قطعنامه‌ ۱۵۴۰ شورای امنیت سازمان ملل که دستپخت آمریکا در سازمان ملل است، با ایجاد تعهداتی در رابطه با تشکیل سازوکارهای نظارتی و کنترلی بر زنجیره‌ تجارت اقلام صنعتی، به سلطه و اشراف آمریکا بر شریان‌های اقتصادی جهان کمک می‌کند.

تصاویر: آوارگان سوری در سرما
۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵

هزاران غیرنظامی اهل ادلب سوریه به دلیل نبود اردوگاه، کمبود جا و زیرساخت برای برپایی چادر در یافتن سرپناه با مشکل مواجه اند. سازمان ملل متحد روز جمعه اعلام کرد که در دو هفته اخیر بیش از ۲۳۵ هزار تن آواره شده اند. دفتر هماهنگی کمک‌های بشری ملل متحد گفته است که این مردم در دو هفته اخیر از ۱۲ تا ۲۵ دسامبر از شهر‌های جنوبی ادلب و معره النعمان آواره شده اند. این آوارگان اغلب عازم مراکز شهر‌های شمالی اریحا، سراقب و مرکز ولایت ادلب هستند و همچنین شماری از آن‌ها به کمپ‌های آوارگان در امتداد مرز سوریه با

الجعفری: اتحادیه اروپا تروریست‌های خود را از سوریه خارج کند
۷ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰

نماینده سوریه در سازمان ملل متحد از کشورهای اروپایی خواست تا تروریست‌های خود را که به ویرانی و کشتار در این کشور پرداخته‌اند از سوریه بازگردانند.

آمارهای روشن جنایات خاموش
۷ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۶

بیش از ۹۰ درصد سقط‌های‌جنین در ایران توسط زن و شوهرهای قانونی انجام می‌شود و محصول روابط نامشروع نیست اکثر سقط‌های‌جنین به علت فقر فرهنگی انجام می‌شود نه اقتصادی.

آمار واقعی قربانیان جنگ یمن
۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۲

سخنگوی وزارت بهداشت یمن اعلام کرد، آمار واقعی قربانیان جنگ یمن بیشتر از تعداد اعلام شده و تنها نام تعدادی از آنها ثبت شده است.