داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار برجام
ژاپن تلاش‌ دیپلماتیک خود را برای کاهش تنش در خاورمیانه ادامه می‌دهد
۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۹

وزیر امور خارجه ژاپن بر تداوم تلاش‌های کشورش برای کاهش تنش‌ها تاکید کرد.

دشمن را در همه عرصه‌ها عقب زدیم
۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی سه‌شنبه شب در دیدار دو هزار و پانصد نفر از تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی، با اشاره به اهمیت ثروت ملی و گسترش رفاه عمومی در نظام اسلامی و ضرورت امید نبستن به خارج از کشور تأکید کردند: کار و راهبرد اساسی «مصون سازی اقتصاد از آسیب تحریم ها از طریق تقویت و رونق تولید داخلی» است و بنده پشت این قضیه ایستاده ام و از مسیر پیشرفت حقیقی کشور کاملاً دفاع می کنم.

فرانسه، ایران را به عدم پایبندی به تعهدات برجامی‌اش متهم کرد
۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۰

وزارت خارجه فرانسه روز سه‌شنبه در واکنش به افزایش ذخایر آب سنگین ایران، تهران را به عدم پایبندی به تعهدات برجامی‌اش متهم و از این بابت ابراز نگرانی کرده است.

۳ پیشنهاد عملیاتی برای کمک به دولت
۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹

این روزها باید وعده های شخص رئیس جمهور را در صندوقچه خاطراتمان نگه داریم و حتی آن را در ذهن هم مرور نکنیم که جز کام تلخ، نتیجه ای ندارد. مثلا یادمان برود که قرار بود با مذاکره و رفع تحریم ها و انبوه سرمایه گذاری خارجی، آنچنان رونق اقتصادی اتفاق بیوفتد تا همه از دریافت یارانه بی نیاز باشیم چرا که مشی دولت تدبیر و امید به تعبیر خودشان گداپروری نبود!

پروژه اعتماد به غرب تا کجا ادامه می‌یابد؟
۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۵

اعتماد به اروپا در حالی بیش از یک سال از کشور زمان و هزینه صرف کرده است که دولتمردان از همان ابتدا می‌دانستند این رویکرد شکست خواهد خورد. با عدم پذیرش نظارت NPT، می‌توان امیدوار بود که این خسارت محض بیش از این ادامه نیابد.

توقف کامل اجرای توافق هسته‌ای توسط ایران، منطقی است
۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵

کدخدایی: توقف اجرای برجام توسط ایران، اقدامی طبیعی و منطقی است

ضرورتی ندارد ایران به برجام پایبند باشد
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷

«رابرت اسمیت» معتقد است ضرورتی ندارد ایران به برجام پایبند باشد زیرا امریکا آنرا نقض نموده و تحریم ها را بار دیگر بر ایران تحمیل نموده است.

هفدهمین گزارش آژانس درباره راستی آزمایی اجرای برجام در ایران منتشر شد
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱

هفدهمین گزارش مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره راستی آزمایی اجرای برجام در ایران منتشر شد.

اروپا نگران خروج ایران از توافق هسته‌ای
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰

به نظر می‌رسد اروپا گام چهارم برجامی ایران را جدی گرفته است. در حالی که وزیران خارجه تروئیکای اروپایی دیروز درباره برجام و گام چهارم ایران رایزنی کردند، فدریکا موگرینی، کمیسیونر سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیروز برای اولین بار از زمان شروع گام‌های ایران، خروج ایران از توافق هسته‌ای را یک نگرانی عمده خواند.

فقط یک تعهد را نشان دهید که به آن عمل کرده‌اید
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۷

وزیر خارجه کشورمان خطاب به اروپا با بیان اینکه فقط یک تعهد را نشان دهید که در ۱۸ ماه گذشته به آن عمل کرده‌اید، عنوان کرد: وقتی مشغول دفع‌الوقت بودید، ایران مکانیزم رفع اختلاف در برجام را به جریان انداخت و تمام کرد.