داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار برجام
وزیر خارجه فرانسه: باید به اصول برجام بازگشت
۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۳

«ژان ایو لو دریان» از ضرورت بازگشت به اصول توافق وین در خصوص ایران سخن گفت.

آرزوهای آمریکا را به خبر تبدیل نکنید!
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲

شرط «توبه آمریکا» که در بیانات دیروز حضرت آقا آمده است شرط و یا موضع جدیدی نیست، این سخن دقیقاً و بی‌کم و کاست همان موضع حضرت امام(ره) است که می‌فرمودند «ما تا آخر ایستاده‌ایم و با آمریکا روابط ایجاد نخواهیم کرد، مگر اینکه آدم بشود و از ظلم کردن دست بردارد».

مرکل: بازگشت به برجام تنها راه حل کاهش تنش‌ در منطقه است
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۱

صدر اعظم آلمان در نشست خبری با حضور پادشاه اردن از عدم تغییر در برنامه فروش سلاح به عربستان و لزوم بازگشت به برجام خبر داد.

مقابله با یکجانبه گرایی آمریکا در جهان
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰

آنچه اهمیت سفر سرلشکر باقری را به چین دوچندان می کند، منافع مشترک ایران و چین در مقابله با یکجانبه گرایی آمریکا و همچنین حفظ امنیت غرب آسیا و کاهش تنش‌ها در این منطقه راهبردی جهان است.

در صورت اجرای تعهدات از سوی اروپا؛ ایران به عقب برمیگردد
۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۸

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران تصریح کرد: توقف جزیی تعهدات ایران در صورت اجرای موثر و کامل برجام توسط اعضای باقیمانده در این توافق، قابل برگشت است.

چرا دولت مسئولیت برجام را نمی‌پذیرد؟
۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵

در میان اظهار نظرهای مختلفی که اعضای دولت در خصوص برجام دارند، از همه عجیب‌تر این است که می‌گویند برجام با تأیید رهبری امضا شد و یا این که شروط رهبری در جریان توافق نیز رعایت و نهایتاً عملیاتی شد.

۱۵میلیارد دلار به صندوق اینستکس از سوی اروپایی‌ها در ۳ قسط واریز می‌شود
۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۴

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات صورت‌گرفته و مذاکرات انجام‌شده درزمینهٔ برجام گفت: اروپایی‌ها پذیرفته‌اند ۱۵میلیارد دلار را در سه قسط ۵میلیارد دلاری به صندوق اینستکس واریز کنند.

مجری پروژه عقلانیت انقلابی در منطقه
۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۲

همزمان با ایامی که ایالات متحده آمریکا با همراهی اروپایی‌ها فشارهای خودرا«علیه‌ایران» به نهایت رساند و در مقابل نیز، تکیه بی‌حد و حصر دولت دوازدهم به دیپلماسی و امیدواری به میز مذاکره و رایزنی با پایتخت‌های اروپایی نتیجه نداد، سلسله‌وقایعی در داخل و کشورهای حاشیه‌ای ایران رخ داد که نه‌تنها توانست خلأ کارآمدی دیپلماسی را پر کند، که حالا جاده‌بازکن دیپلماسی و از آن مهم‌تر زمینه‌ساز توسعه اقتصادی و تحریم‌شکنی هم شده است.

پوتین با روحانی در آنکارا دیدار جداگانه خواهد داشت
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۴

مشاور رئیس جمهوری روسیه ضمن تشریح جزییات نشست سران روسیه-ایران-ترکیه، یادآور شد که در دیدار دوجانبه ولادیمیر پوتین و حسن روحانی در آنکارا، همکاری‌های دوجانبه و برجام نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

فرصت اروپا برای حفظ برجام اندک است
۲۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت‌ ملی مجلس گفت: اجرای گام‌های چندگانه کاهش تعهدات برجامی از سوی ایران، تغییر رفتار و سیاست‌های اروپایی‌ها را در پی خواهد داشت.