داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار نفتکش
گفت‌وگوی تلفنی ظریف و هانت
۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۲

دکتر ظریف با یادآوری اینکه بر خلاف اقدام غیر قانونی انگلیس در توقیف کشتی حامل نفت ایران، اقدام ما بر اساس درخواست سازمان بنادر و کشتیرانی ایران با توجه به تخلف کشتی انگلیسی از مقررات صورت گرفته است و باید از مجاری حقوقی و قانونی پیگیری شود.

ضرر هنگفت اماراتی‌ها از تنش در خلیج فارس
۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۲

این روزها به واسطه تنش‌های ایجاد شده در منطقه خلیج فارس مالکان کشتی‌ها تلاش دارند زمان توقف کشتی‌های خود در این منطقه به حداقل برسانند. به همین دلیل خرید سوخت دریایی از پایانه نفتی فجیره امارات کاهش یافته است.

واکنش انگلیس و آمریکا به توقیف نفتکش استینا ایمپرو
۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲

وزارت خارجه انگلیس در پی توقیف نفتکش این کشور در خلیج فارس خواستار حل فوری این وضعیت شد. شورای امنیت ملی آمریکا نیز اعلام کرد به همکاری با متحدان خود برای مقابله با آنچه «رفتارهای مخرب ایران» خوانده ادامه خواهد داد.

آنچه باید درباره نفتکش انگلیسی بدانیم
۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۹

طبق اطلاعات موجود در سایت‌های کشتیرانی، نفتکش «استنا ایمپرو» ساخت سال ۲۰۱۸ است و هم‌اکنون تحت تملک شرکت Stena Bulk قرار دارد.

سپاه نفتکش انگلیسی را توقیف کرد
۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۳

روابط عمومی نیروی دریایی سپاه در اطلاعیه‌ای از توقیف یک فروند نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز خبر داد.

آمریکا در بحرین نشست «امنیت دریایی» برگزار می‌کند
۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۰

آمریکا در نظر دارد تا برخی کشورها را به نشستی موسوم به «امنیت تردد دریایی» در بحرین دعوت کند.

علت ماجراجویی‌های دریایی انگلیس چیست؟
۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۷

در پی ماجراجویی‌های دریایی انگلیس در خلیج فارس و منطقه جبل الطارق، کارشناسان به گمانه‌زنی درباره علت اینگونه اقدامات تنش‌آمیز لندن پرداختند.

ریابکوف: اقدامات انگلیس در تنگه هرمز تحریک‌آمیز است
۲۱ تیر ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۳

معاون وزیر امور خارجه روسیه دلیل اصلی وخامت اوضاع کنونی در منطقه خلیج فارس را تمرکز خط‌مشی آمریکا بر تشدید اوضاع پیرامون ایران دانسته و در همین رابطه اقدامات انگلیس در تنگه هرمز را نیز شرم‌آور و تحریک‌آمیز نامید.

چین خواستار کاهش تنش در خلیج فارس شد
۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۷

دولت چین با اشاره به تنش‌های اخیر در خلیج فارس، بار دیگر از همه طرف‌ها خواست خویشتندار باشند و از صلح و ثبات منطقه حراست کنند.

سپاه پاسداران توقیف نفتکش انگلیسی را تکذیب کرد
۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳

روابط عمومی منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه ادعای منابع آمریکایی مبنی بر تلاش شناورهای نیروی دریایی سپاه برای توقیف نفتکش انگلیسی در خلیج فارس را تکذیب کرد.