داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار مذاکرات-هسته-ای
آیا اختیارات دولت روحانی کم است؟
۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۷

فعّال سیاسی اصول‌گرا، اجازه مذاکره بدون محدودیت با قدرت‌های خارجی را یکی از اختیارات ویژه و اختصاصی دولت روحانی دانست.

اختیارات دولت روحانی، قابل قیاس با اختیارات دولت‌های قبل نیست
۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰

فعال سیاسی اصول‌گرا با بیان اینکه اختیارات دولت روحانی، قابل قیاس با اختیارات دولت‌های قبل نیست، گفت: دولت فعلی، علاوه بر اختیارات قانونی از اختیارات اختصاصی بهره‌مند بوده که به هیچ‌کدام از دولت‌های قبلی داده نشده بود.

اعتمادکنندگان به غرب پای میز محاکمه!
۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵

این روزها با مرگ برجام و شکست مجدد پروژه اعتماد به غرب و تحریم شدن مأمور رفع تحریم‌ها، رسانه‌های زنجیره‌ای و مقامات دولتی روند مضحکی را در پیش‌گرفته‌اند که تحریم ظریف را ثمره مقاومت او قلمداد کنند و در یک بازی مظلوم نمایانه او را قهرمان ملی جا بزنند.

«ترامپ» به دنبال عکس یادگاری با «روحانی»
۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵

سخنان دیروز روحانی در دیدار با وزیر، معاونان و مدیران ارشد وزارت امور خارجه این نگرانی را ایجاد می‌کند که آیا دولت هنوز به دنبال مذاکره است و در پازل عکس یادگاری ترامپ خواهد افتاد؟

جنگ با ایران مادر جنگ هاست
۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰

رئیس جمهورگفت: صلح با ایران مادر همه صلح هاست، جنگ با ایران هم مادر همه جنگ هاست. شما اگر امنیت می خواهید و سربازان شما در منطقه امنیت می خواهند، امنیت در قبال امنیت خواهد بود. شما نمی توانید امنیت ما را خدشه دار کنید و انتظار امنیت برای خود داشته باشید. همانطور که صلح در برابر صلح است و نفت هم در برابر نفت.

ظریف؛ قهرمان ملی است؟
۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۹

ما هم به قول «حاج حسین»، در مصاحبه با واشنگتن‌پست، یک تار موی ایشان را با غربی‌ها عوض نمی‌کنیم اما، این دلیل نمی‌شود ‌اشتباهات ایشان را «پیروزی»، منتقدان ایشان را «هم ردیف پمپئو» و خود ایشان را «قهرمان ملی» جا بزنیم. چه خوشمان بیاید چه نه «برجام»، این چاه ویل دستپخت ایشان است. بگذارید با کمال احترام همچنان ایشان و دستاوردشان را نقد کنیم.

واکنش جلیلی به تحریم ظریف چه بود؟
۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۸

در روزهای آخر ریاست جمهوری آقای هاشمی همان دولت هایی که شش سال با آنها گفتگوی به اصطلاح انتقادی انجام شد، حکم جلب آقای هاشمی را صادر کردند. زمانی کسانی با شعار گفتگو تعابیر اغراق آمیزی نظیر شهید آبراهام لینکلن! را به کار میبردند؛ آمریکا به آنها چه پاسخ داد؟ او پاسخ داد ایران محور شرارت است؛ اینها تجارب ملت ماست.

کار، کار انگلیسی‌ها نیست؟
۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۴

کتاب استراو با نام «کار، کار انگلیس است؛ درک کردن ایران» به بازار عرضه می‌شود و اشاره‌ای دارد به تکیه‌کلام قدیمی مصطلح بین ایرانیان در زمان‌های قدیم تا به امروز که هر اتفاق سیاسی بدی در کشور می‌افتاد را به دخالت انگلیسی‌ها در امور داخلی ایران نسبت می‌دادند. استراو خود به این مساله معترف است که ایرانیان خاطره خوبی از انگلیس در مسائل داخلی خود ندارند.

آمریکا نمی‌تواند مانع اقدامات دفاعی مشروع ایران شود
۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۲

ایران را نبایستی با وضعیتش در دوران جنگ هشت ساله در خلال سال های ۱۹۸۰ تا ۱۹۸۸ مقایسه کرد، آنها امروز کاملا پیشرفت کرده اند و مانند دیگر کشورها (عراق صدام و لیبی قذافی) که بلوف مبارزه با آمریکا را می زدند ، اما به سرعت از صحنه سیاست حذف شدند، عمل نمی کنند.