داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار امانوئل-مکرون
ایران و برجام موضوع اصلی دیدار پوتین و ماکرون
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷

در دیدار روز دوشنبه رؤسای جمهور روسیه و فرانسه، موضوع ایران و برنامه هسته‌ای این کشور از مهمترین موضوعات مورد بحث خواهد بود.

مکرون به دنبال مقروض کردن ملت ایران است
۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۴

کارشناس مسائل سیاست خارجی خاطرنشان کرد: «تفاوت وضع موجود با خط اعتباری پیشنهادی اروپا این است که الان این اقلام را بخش خصوصی وارد می‌کند، منابعش را هم خودش تامین می‌کند، اما پس از پذیرش این خط اعتباری، دولت -و به‌معنی دقیق کلمه ملت- بدهکار شده و رانتی برای واردکنندگان خاص از ناحیه دولت ایجاد می‌شود.

پروژه بزک آبنبات فرانسوی کلید خورد
۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵

پیشنهاد تازه فرانسه برای پادرمیانی در مناقشات برجام چند روزی است که محافل دیپلماتیک و رسانه‌ای را حسابی به‌خود مشغول کرده است. پیشنهادی که المانیتور برای اولین‌بار آن را رسانه‌ای کرد و از جزئیاتش پرده برداشت.

آتش ابابیل‌های ایرانی قوی تر شد
۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲

رونمایی همزمان از سه مجموعه سلاح هواپرتاب هوشمند و نقطه زن که شامل دو بمب دورایستا بوده است، نوید حرکت رو به جلوی ارزنده ای در تطبیق توان هوایی کشور با نیازمندی های روز و استفاده هر چه بهتر از ناوگان هوایی موجود را می دهد.

دفاع مکرون از سرکوب و وحشت‌آفرینی
۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳

جنبش اعتراضی مردمی «جلیقه‌زردها»ی فرانسه در حالی به هفته سی‌وهفتم فعالیت خود رسیده که با پیوستن جنبش قدیمی‌‌‌‌‌‌تر و خشن‌‌‌‌‌‌تر «بلوک‌‌های سیاه» تقویت شده است. روز شنبه ۲۷ جولای یک بار دیگر پس از آغاز این جنبش در ۱۷ نوامبر ۲۰۱۸، صدها معترض به خیابان‌های پاریس ریختند و بار دیگر با شعارهای‌شان خواستار تغییرات اجتماعی و استعفای رئیس‌جمهور شدند.

فرانسه قربانی جدید جنگ تجاری آمریکا
۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۱

پیام هایی که جمعه شب توسط «دونالد ترامپ» در خصوص اقدام فرانسه منتشر شده نشان می دهد پاریس قربانی جدید جنگ تجاری آمریکا خواهد بود.

صبری که دشمن را گستاخ کند راهبردی نیست‌
۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳

مکرون می‌گوید با ژست های کوچک ایران را باید به پای میز مذاکره برگردانیم و نه تنها در موضوع هسته‌ای بلکه در سایر موارد نظیر موشکی و منطقه با آنها گفتگو کنیم. او خود اعلام می‌کند که تنها فرق ما با آمریکا در برابر ایران اینست که ما برای نرم کردن طرف مقابلمان ژست های کوچک می‌گیریم!

سفر عراقچی به فرانسه برای تحویل پیام روحانی
۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶

معاون وزیر امور خارجه ایران با سفر به پاریس پیام رئیس‌جمهور ایران را به رئیس‌جمهور فرانسه تحویل خواهد داد.

اروپا در تامین منافع مشروع ایران تسریع کند
۲۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۷

رؤسای جمهور ایران و فرانسه درگفتگوی تلفنی بر ضرورت استمرار تلاش‌ها برای حفظ و ادامه توافق برجام تاکید کردند

ماکرون: این هفته با روحانی، ترامپ و پوتین صحبت خواهم کرد
۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۳

ماکرون: این هفته با روحانی، ترامپ و پوتین درباره کاهش تنش‌ها در منطقه صحبت می‌کنم