داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار انرژی-هسته-ای
بی‌بی در دوراهی انتخاب مجدد یا محاکمه
۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۵

معاون اسبق امنیت ملی کاخ سفید بر این باور است که تشدید اظهارات و تحرکات ضدایرانی اخیر نتانیاهو نشانه ناامیدی او از پیروزی در انتخابات پیش‌رو است.

شوی تازه نتانیاهو این بار درباره «آباده»!
۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰

همزمان با اعلام گزارش راستی آزمایی آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره کاهش تعهدات ایران به برجام و سفر مدیرکل موقت این آژانس به تهران، دور تازه داستان سرایی علیه برنامه هسته ای کشورمان با نقش آفرینی بنیامین نتانیاهو و جان بولتون و همراهی رویترز بالا گرفت که البته با واکنش صریح  محمدجواد ظریف روبه رو شد.

دستیار صالحی: در آینده خبرهای خوبی از راکتور IR۴۰ خواهید شنید
۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۵

دستیار ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: طراحی مفهومی، پایه و تفصیلی راکتور IR۴۰ اراک به اتمام رسیده و وارد فاز ساخت و تهیه تجهیزات بر اساس زمان‌بندی مشخص برای بهره‌برداری نهایی شده‌ایم و در آینده نزدیک خبرهای خوبی از این پروژه به اطلاع مردم می‌رسد.

اجرای گام سوم اقدامی در برابر بدعهدی‌ اروپایی‌هاست
۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۲

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس گفت: مسئولان آمریکایی در مقابل منطق قوی ایران مبنی بر پیگیری حقوق ملت‌مان در برجام مستاصل شده‌اند.

ابعاد جدیدی از جزئیات حمله استاکس نت
۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰

ویروس استاکس نت با هدف ایجاد اختلال در برنامه هسته‌ای ایران، از سوی یک فرد هلندی به سازمان سیا و موساد معرفی شده بود؛ زیرا اسرائیل سلاح‌های سایبری خود را به هرکسی در ازای پول می‌فروشد. یک مهندس ایرانی به‌وسیله آژانس اطلاعاتی هلندی «AIVD» - که تحت نظارت سازمان سیا و موساد فعالیت می‌کند – استخدام شد تا حدود ۲۰۰۰ سانتریفیوژ هسته‌ای ایرانی را با ویروس فاجعه‌بار استاکسنت آلوده کند و برنامه هسته‌ای این کشور را به سال‌ها قبل بازگرداند.

ایران گام سوم کاهش تعهدات برجام را قطعاً محکم‌تر بر خواهد داشت
۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گزینه‌های ایران برای کاهش تعهدات برجامی را تشریح کرد.

اجرای گام سوم ایران قطعی شد
۱۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۰

مذاکرات ایران و اروپا همچنان ادامه دارد امّا با توجه به این که اروپا فعلا قادر به تامین شروط ایران تا ۱۴ شهریور نیست، برداشتن گام سوم ایران قطعی شده است.

آمریکا عاقلانه عمل کند
۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰

شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی آمریکا را متجاوز و عامل اصلی تنش در منطقه خواند و هشدار داد که آمریکا باید عاقلانه عمل کند.

فعالیت روزافزون چین در ایران
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱

اگر آمریکا بیش از این چین را برای متوقف‌کردن پروژه‌هایش در ایران تحت فشار قرار دهد، آن‌وقت پکن گزینه هسته‌ای خود را که فروش تمام دارایی‌های ۱.۴تریلیون دلاری خزانه‌داری آمریکاست اجرایی می‌کند.

واکنش کواکبیان به نگرانی‌های مصوبه پسماندهای هسته‌ای
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۸

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در واکنش به نگرانی یکی از فقهای شورای نگهبان درباره مصوبه مربوط به پسماندهای هسته ای، گفت: اصلا اینگونه نیست که بخواهیم پسماندهای کشورهای دیگر را به کشور خودمان بیاوریم.