داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار انرژی-هسته-ای
برای گام سوم هنوز تصمیمی اتخاذ نشده
۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۵

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: گزینه‌های مختلف در مورد گام سوم بررسی شده ولی اینکه به کدام گزینه روی بیاوریم مستلزم تشکیل جلسات و گفتگو است.

به وعده‌های دولت آمریکا اعتمادی نداریم
۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۷

رئیس سازمان انرژی اتمی در مقاله‌ای در فیگارو نوشت: به وعده‌های دولت آمریکا اعتمادی نداشته و هرگونه مذاکره مستقیم را قاطعانه رد می‌کنیم.

اروپا باید ثابت کند تصمیمش مستقل از آمریکاست
۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۴

وبگاه خبری العهد لبنان به نقل از عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ایران نوشت راهبرد کنونی ایران در برابر غربی‌ها آنها را وادار به عقب نشینی خواهد کرد.

عقربه‌های ساعت هسته‌ای ایران به قبل از ۲۰۱۵ بازمی‌گردد؟
۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۲

روزنامه القدس العربی با طرح احتمال افزایش غنی‌سازی ایران تا بیست درصد، وقت‌کشی اروپا برای وادار کردن ایران به مذاکره جدید را بی‌نتیجه خواند و نوشت، چگونه ممکن است ایران زیر فشار تحریم واردمذاکره شود؟

کمالوندی: غنی سازی ۲۰ درصدی گزینه گام سوم
۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۸

سخنگوی سازمان انرژی اتمی، غنی سازی ۲۰ درصدی را از گزینه‌های مطرح در برنامه‌های مربوط به گام سوم کاهش تعهدات برجامی جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: امروز در ۳.۶۷ درصد غنی سازی عبور کردیم.

هدف ترامپ تغییر رژیم ایران است
۱۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۶

در داخل دولت ترامپ کسانی معتقدند بحران هسته‌ای ایران تا زمانی که این حکومت بر سر کار است حل نخواهد شد و بنابر این تمرکز باید بروی تغییر نظام در تهران و جایگزینی آن با جوان‌ترهایی باشد که سودا و وسواس اتمی‌شدن ندارند.

طنز تلخ درخواست امریکا برای نشست اضطراری شورای حکام
۱۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰

نمایندگی ایران در سازمان های بین المللی مستقر در وین، درخواست آمریکا برای برگزاری نشست اضطراری شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره فعالیت هسته ای ایران را طنزی تلخ خواند که نشان دهنده انزوای واشنگتن در مخالفت با رویکرد چند جانبه گرایی و حاکمیت قانون در مسائل بین المللی است.

تایید افزایش اورانیوم غنی شده از سوی آژانس اتمی
۱۱ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۸

یوکیا آمانو، دبیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به اعضای شورای حکام اطلاع داده آژانس، عبور کل ذخائر اورانیوم ایران [از سقف تعیین‌شده در برجام] را تأیید می‌کند.

بیانیه کاخ سفید درباره افزایش غنی سازی ایران
۱۱ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۴

در این بیانیه آمده است: «حکومت ایران امروز ذخائر اورانیوم خودش را افزایش داد. دادن اجازه غنی‌سازی به ایران در هر سطحی ذیل توافق هسته‌ای اشتباه بود.»

واشنگتن: همکاری اتمی با عربستان منوط به پذیرش پروتکل الحاقی است
۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷

«ریک پری» وزیر انرژی آمریکا در یک جلسه استماع کنگره گفته که همکاری‌ هسته‌ای این کشور با عربستان سعودی منوط به موافقت ریاض با اجرای پروتکل الحاقی است.