داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار تجارت
سندروم تُنگ ماهی در فهم و حل مساله FATF
۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳

رنه دکارت، فیلسوف فرانسوی معتقد بود نائل‌شدن به حقیقت، جز از طریق تمرکز ذهن و تعمق طولانی بر ریزترین جزئیات ممکن نیست. مراد از فروکاست‌گرایی و تقلیل‌گرایی که نخستین‌بار توسط او مطرح شد، این بود که می‌توان پدیده‌های پیچیده را به اجزای تشکیل‌دهنده آنها تقسیم کرد، هر جزء را واکاوید و فهمید و سپس با سرهم کردن فهم‌های جزئی، به فهم کل نائل شد.

کوله‎‌بران قدم در عرصه تجارت گذاشتند
۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵

کوله‌بران می‌توانند با ثبت‌نام در سامانه جامع تجارت و احراز صلاحیت از سامانه مرزنشینان، با نقش "کوله‌بر" اقدام به ثبت‌سفارش تعرفه‌های مجاز خود کنند.

آمریکا نگران توسعه روابط تجاری چین با پاکستان است
۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۵

درحالی که آمریکا نگران توسعه روابط چین با پاکستان است معاون رئیس جمهور آمریکا در امور آسیای جنوبی و مرکزی مدعی شد پروژه چند میلیارد دلاری کریدور اقتصادی چین-پاکستان به مردم پاکستان آسیب می رساند.

درخواست افغانستان برای صادرات محصولات کشاورزی به ایران
۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به عوامل مؤثر در توسعه تجارت ایران با افغانستان، گفت: یکی از درخواست‌های افغانستان برای توسعه این تجارت اعمال تعرفه ترجیحی یک‌طرفه برای واردات کالا به ایران است.

سرمایه‌گذاری تجاری ترکیه در آفریقا
۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰

بر اساس آمار شورای روابط اقتصادی خارجی ترکیه، حجم سرمایه‌گذاری شرکت‌های تُرک در کشورهای آفریقایی طی سال ۲۰۱۸ با ۱۱ درصد افزایش نسبت به سال پیش از آن به ۴۶ میلیارد دلار رسید.

سازوکار تهاتر کالا میان ایران و چین در حال طراحی و نهایی شدن است
۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰

رئیس اتاق بازرگانی از طراحی ساز و کاری برای تهاتر کالا میان ایران و چین به منظور افزایش مبادلات اقتصادی و تجاری دو کشور خبر داد و گفت: این ساز و کار در مرحله نهایی شدن و اجرایی شدن است.

به چه دلیل خرید و فروش گندم کراهت دارد؟
۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۰

چرا در روایات خرید و فروش گندم کراهت دارد؟ دلیل کراهت خرید و فروش گندم و جو در روایات چیست؟ آیا به همین دلیل نباید گندم و جو را خرید و فروش کرد.

نتیجه پذیرش FATF از دست دادن شرکای تجاری و راه‌های دور زدن تحریم‌هاست
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶

عضو حزب موتلفه گفت: زمانی که اطلاعات کشور در اختیار آمریکا قرار می‌گیرد آن‌ها به نقاط ضعف و قوت ما دست پیدا می‌کنند.

لایحه تجارت، موجب بروز فساد خواهد شد
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۸

دکتر حمیدرضا سیفی با بیان اینکه با روح لایحه تجارت، قراردادها کاملا متزلزل می‌شوند، گفت:« با اجرای این لایحه، فساد به راحتی می‌تواند به وجود بیاورد، هر کسی هر تصمیمی که بگیرد به راحتی می¬تواند از زیر تعهد فرار کند و در هر حوزه¬ای کلاهبرداری کند»

حجم صادرات ایران به عراق در شش ماه اول امسال رشد داشته است
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۷

رئیس اتاق مشترک ایران و عراق با اشاره به کاهش ۷۵ درصدی صادرات ایران به اروپا گفت: علیرغم تمام مشکلات صادرات ایران به عراق در شش ماهه ابتدای امسال رشد خوبی داشته است.