داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار کنکور-۹۸
مناطق سیل زده کدام رشته‌ها را انتخاب کنند+ جدول آماری سهمیه‌ها
۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷

بیش از ۵۸۰ نفر ظرفیت برای داوطلبان مناطق سیل زده در کشور اختصاص یافته است که این داوطلبان می توانند رشته های مختلف را در دانشگاه های استان و همجوار انتخاب کنند.

تا صبح پنج‌شنبه تنها ۲۵ درصد انتخاب رشته‌ کردند!
۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه امروز آخرین مهلت انتخاب رشته داوطلبان مجاز کنکور است، گفت: تاکنون 25.57 درصد داوطلبان مجاز، انتخاب رشته کرده‌اند.

یک درصد شانس قبولی در ۳ رشته پرمتقاضی گروه تجربی!
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۴

براساس آماری که رئیس سازمان سنجش در روز اعلام اسامی نفرات برتر کنکور 98 اعلام کرده گروه تجربی بیشترین تعداد متقاضی را داشته که همین علت شانس قبولی در این گروه را بسیار ضعیف کرده است.

آن چه مشاوران برای انتخاب رشته به شما نمی‌گویند!
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱

از اشتباهات رایج در میان داوطلبان کنکور، این است که خواسته آن‌ها به قبولی در دانشگاه محدود می‌شود، بدون این‌که به ماهیت رشته‌ای که در آن قبول می‌شوند، توجهی داشته باشند. انتخاب رشته صحیح مستلزم آگاهی از علایق و در نظر گرفتن توانایی‌هایتان است. پس لازم است اطلاعات کافی داشته باشید تا بتوانید رشته‌ای متناسب با قابلیت‌های خود انتخاب کنید و زمینه برای شکوفایی استعدادهایتان فراهم شود.

با چه رتبه‌ای کجا قبول می‌شوید؟
۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۷

قطعا برای هر داوطلبی پیش از انجام انتخاب‌رشته، توجه و شناخت کافی از قوانین سازمان سنجش و داده‌های کارنامه‌های سال گذشته، بسیار کمک‌کننده خواهد بود، چراکه سازمان سنجش در شهریورماه هر سال براساس مربع چهارضلعی اطلاعات ثبت‌نام داوطلب، نتایج آزمون سراسری، برگه انتخاب‌رشته داوطلب و قوانین حاکم بر رشته‌ها و دانشگاه‌ها، جواب نهایی کنکور سراسری را اعلام می‌کند.

انتخاب رشته، شب عید کاسبان کنکور
۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰

«هرچقدر پول بدهی آش می‌خوری» حتی اگر قانون این نباشد و فریاد هم بکشید که این قانون نیست. بله، خلاصه ما زودتر از همه فهمیده بودیم اگر پول نداشته باشید، نه خوب درس می‌خوانید، نه خوب تربیت می‌شوید، نه خوب درمان می‌شوید و نه درکل اتفاق خوب و خاصی در زندگی‌تان می‌افتد

نکات کلیدی انتخاب رشته کنکور
۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰

۸۳۲ هزار داوطلب کنکور مجاز به انتخاب رشته شدند و فرایند انتخاب رشته از روز یکشنبه ۲۰ مرداد آغاز می‌شود اما برای انتخاب رشته باید به چه نکاتی توجه داشت؟

سمپاد مدارس غیرانتفاعی را جا گذاشت
۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۲

مصاحبه با ۴۰ نفر برتر کنکور ۹۸ نشان می دهد دیگر مدارس غیرانتفاعی جایگاه گذشته را ندارند.

اعلام اسامی نفرات برتر کنکور ۹۸
۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۴

اسامی برترین های آزمون سراسری ۹۸ در ۵ گروه آزمایشی توسط سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.

فرار از مهندسی، به‌دنبال پزشکی
۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹

امسال هم آمار بالای داوطلبان تجربی بیش از هرچیز دیگری به چشم می‌آمد؛ موضوعی که در رخ دادن آن عوامل بسیاری دخیل هستند. صرف نظر از اینکه این موضوع سالانه هزاران داوطلب ناامید و سرخورده را روی دست‌ جامعه می‌گذارد،‌ در درازمدت نیز باعث اختلال در هرم شغلی جامعه خواهد شد.