داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار وزارت-امور-خارجه
سخنگوی وزارت خارجه: ظریف به داووس نمی رود
۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴

سخنگوی دستگاه دیپلماسی گفت: به رغم دعوت رسمی و حضوری اولیه از ظریف برای شرکت در نشست داووس، برنامه ای که توافق شده بود را به هم زدند و به همین خاطر این سفر انجام نمی شود.

احساس جای خالی غیرت فوتبالی در وزارت امور خارجه
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۱

با توجه به اینکه دعوت به دیدار وزرای خارجه ایران و کانادا از سوی اوتاوا مطرح می‌شود، عزت ملی حکم می‌کرد که وزیر خارجه این کشور به ایران سفر کند و دیدار و گفتگو در تهران انجام پذیرد.

وزارت امور خارجه طی بیانیه‌ای اقدام غیرقانونی سفیر انگلیس را محکوم کرد
۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۹

وزارت امور خارجه اقدام غیرقانونی سفیر انگلیس و نیز اظهارات نابجای دیگر مقامات انگلیسی را به شدت محکوم کرد.

واکنش اتحادیه اروپا به بازداشت سفیر انگلیس در تهران
۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۲

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به بازداشت سفیر انگلیس در تهران واکنش نشان داد و خواستار کاهش تنشها شد.

آیا وزارت خارجه حق اخراج سفیر بریتانیا را داراست؟
۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۸

سفیر بریتانیا در تهران شب گذشته در تجمع افراد مقابل دانشگاه امیر کبیر بازداشت شد. به گفته شاهدان وی اقدام به سازماندهی و تحریک و هدایت برخی اقدامات رادیکال و ساختارشکنانه کرده بود.

امیرآبادی: قوه قضائیه با سفیر انگلیس برخورد کند
۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۲

نماینده مردم قم خواستار برخورد قوه قضائیه، دادستانی تهران، وزارت امور خارجه با سفیر و دولت انگلستان به دلیل حضور در تجمعات شب گذشته تهران شد.

احضار سفیر انگلیس به وزارت خارجه
۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۳

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز سه‌شنبه سفیر انگلیس در تهران را در اعتراض به اظهارات غیرقابل قبول نخست وزیر و وزیران امور خارجه و دفاع انگلیس در خصوص ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی احضار کرد.

آمریکا حق حضور در چارچوب طرح «صلح هرمز» را ندارد
۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰

معاون سیاسی وزیر امور خارجه با بیان اینکه آمریکا حق ندارد در چارچوب طرح صلح هرمز باشد، گفت: این طرح همه کشورهای منطقه از جمله ایران، شورای همکاری خلیج فارس و حتی یمن را شامل می‌شود.

بیانیه ظریف درباره شهادت سپهبد قاسم سلیمانی
۱۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲

وزیر امور خارجه در پی ترور حاج قاسم سلیمانی تصریح کرد: تمام ظرفیت‌ها را برای پاسخگو کردن رژیم جنایتکار و تروریست آمریکا به کار خواهیم بست.

بودجه وزارت امور خارجه برای سال ۹۹ چقدر است؟
۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۵

مجموع اعتبارات هزینه‌ای تخصیص یافته به وزارت امور خارجه از جمله بخش مربوط به همکاری‌های اقتصادی بین‌المللی، سهمیه حق عضویت و کمک دولت ایران بابت مخارج سازمان ملل متحد و سایر سازمان‌های بین‌المللی و تعهدات و مرکز آموزش روابط بین‌الملل در سال ۱۳۹۹ معادل ۲۵، ۶۱۲، ۱۷۸ میلیون ریال تعیین شده است.