داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار انتخاب-رشته
تا صبح پنج‌شنبه تنها ۲۵ درصد انتخاب رشته‌ کردند!
۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه امروز آخرین مهلت انتخاب رشته داوطلبان مجاز کنکور است، گفت: تاکنون 25.57 درصد داوطلبان مجاز، انتخاب رشته کرده‌اند.

آن چه مشاوران برای انتخاب رشته به شما نمی‌گویند!
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱

از اشتباهات رایج در میان داوطلبان کنکور، این است که خواسته آن‌ها به قبولی در دانشگاه محدود می‌شود، بدون این‌که به ماهیت رشته‌ای که در آن قبول می‌شوند، توجهی داشته باشند. انتخاب رشته صحیح مستلزم آگاهی از علایق و در نظر گرفتن توانایی‌هایتان است. پس لازم است اطلاعات کافی داشته باشید تا بتوانید رشته‌ای متناسب با قابلیت‌های خود انتخاب کنید و زمینه برای شکوفایی استعدادهایتان فراهم شود.

نکاتی که هر داوطلب تحصیل در دانشگاه آزاد باید بداند
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۱

داوطلبان علاقه‌مند ورود به دانشگاه آزاد اسلامی برای انتخاب رشته لازم است نکات مربوط به انتخاب رشته های این دانشگاه را بدانند.

با چه رتبه‌ای کجا قبول می‌شوید؟
۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۷

قطعا برای هر داوطلبی پیش از انجام انتخاب‌رشته، توجه و شناخت کافی از قوانین سازمان سنجش و داده‌های کارنامه‌های سال گذشته، بسیار کمک‌کننده خواهد بود، چراکه سازمان سنجش در شهریورماه هر سال براساس مربع چهارضلعی اطلاعات ثبت‌نام داوطلب، نتایج آزمون سراسری، برگه انتخاب‌رشته داوطلب و قوانین حاکم بر رشته‌ها و دانشگاه‌ها، جواب نهایی کنکور سراسری را اعلام می‌کند.

انتخاب رشته، شب عید کاسبان کنکور
۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰

«هرچقدر پول بدهی آش می‌خوری» حتی اگر قانون این نباشد و فریاد هم بکشید که این قانون نیست. بله، خلاصه ما زودتر از همه فهمیده بودیم اگر پول نداشته باشید، نه خوب درس می‌خوانید، نه خوب تربیت می‌شوید، نه خوب درمان می‌شوید و نه درکل اتفاق خوب و خاصی در زندگی‌تان می‌افتد

جزئیات آماری کنکور ارشد ۹۸ اعلام شد
۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۸

مشاور عالی سازمان سنجش جزئیات آماری آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ و تعداد افراد مجاز به انتخاب ۲ رشته در این آزمون را اعلام کرد.