داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار چادر-مشکی
چرا قیمت چادر مشکی سر به فلک کشید؟
۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۲

در حالی ۹۰درصد بازار چادر مشکی کشور دست واردکنندگان است که قیمت چادر مشکی وارداتی به ارقام میلیونی رسیده و مردم قدرت خرید آن را ندارند. واردکنندگان چادر مشکی هم درباره نحوه واردات و قیمت‌گذاری چادر به کسی پاسخگو نیستند.

وعده وزیر صمت؛ خودکفایی کشور در تولید چادر مشکی تا ۳ آینده
۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۰

وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: تا ۳ سال آینده در تولید چادر مشکی به خودکفایی خواهیم رسید.

قیمت چادر مشکی ۸ برابر مانتوی جلوباز است!
۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷

مشاور انجمن نساجی اصفهان گفت: در حالیکه قیمت یک مانتو جلو باز ۱۵۰ هزار تومان است، اما یک خانم برای چادر مشکی باید بین ۵۰۰ تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به عنوان یک کالای فرهنگی هزینه کند.

فروش چادر مشکی وارداتی با کم فروشی انجام می‌شود
۱۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰

دانایی هوشیار گفت: فروش چادر مشکی وارداتی با کم فروشی انجام می‌شود.

تولید پارچه چادر مشکی در کشور به کجا رسید؟
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۵

عضو هیأت مدیره جامعه متخصصین نساجی با بیان اینکه راه‌اندازی هر واحد تولید پارچه چادر مشکی به ۲۰ تا ۲۵ میلیون یورو سرمایه‌گذاری نیاز دارد، آخرین وضعیت تولید این پارچه در کشور را تشریح کرد.

واردات بی رویه عامل افزایش قیمت چادر و تعطیلی کارخانجات داخلی
۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۵

در طول دولت روحانی آنقدر پارچه چادر مشکی وارد کردند تا چند کارخانه‌ای که در داخل کشور چادر مشکی تولید میکرد را تعطیل کنند! امروز دیگر همان چند کارخانه را هم نداریم! حالا هم با دلار ۱۲ هزار تومانی، واردات چادر مشکی نسبت به قبل آنقدر کاهش داشته که قیمتها ۴ برابر شده است.

تعطیلی دو کارخانه تولید پارچه چادر مشکی
۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۶

کارخانه کرپ‌ناز کرمانشاه نیز که مالکیت آن در دست بانک ملت بود، در سال ۸۸ یک بار با تعطیلی مواجه شد. افت تولید این کارخانه به یک‌چهارم ظرفیت اسمی خود و عدم امکان نوسازی کرپ‌ناز برای مسئولان بانک ملت موجب شد تا طی قراردادی، این کارخانه به بخش خصوصی واگذار شود.

مافیای واردات چادر مشکی نفس تولید را گرفته است
۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴

افزایش نرخ ارز و عدم ثبات آن، طی یک سال اخیر، بر وخامت اوضاع تامین مواد اولیه تولید پارچه چادر مشکی افزوده است. هرچند به گفته فعالان این صنعت افزایش هزینه‌های منابع انرژی، مالیات بر ارزش افزوده و اعطای وام‌های پربهره و نبود دانش و فناوری به روز و موانع دیگر باعث شده است که سهم بازار کشور از تولیدات داخلی روزبه‌روز کمتر شود.