داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار ارز
۱۰ فرمان مهار ارز
۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰

اقتصاد ایران، یک اقتصاد کاملا دولتی است؛ به این معنا که بیش از 80 درصد از تصدی‌گری و مالکیت اقتصاد در اختیار دولت قرار دارد. در کشوری که اقتصاد آن بر پایه صادرات نفت باشد و دولت نیز به‌عنوان تنها مرجع صادرات نفت محسوب شود، بدیهی است که نقش دولت در تعیین نرخ ارز، پررنگ‌تر از سایر بخش‌هاست. درواقع زمانی که بیش از 80 درصد ارز حاصل از صادرات کشور در دست دولت است، فرمول تعیین نرخ ارز از قوانین علم اقتصاد پیروی نمی‌کند و تابعی از سیاستگذاری‌های دولت برای قیمت‌گذاری نرخ ارز است.

قیمت واقعی دلار کمتر از نرخ کنونی است
۲۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵

حسینی شاهرودی گفت: رئیس جمهور اعلام کرد که رقم واقعی دلار کمتر از ۱۰ هزار تومان است و باید شاهد افت شدیدتر قیمت ارز باشیم.

تکذیب نرخ از پیش تعیین شده ارز در بازار متشکل ارزی
۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰

بانک مرکزی خبر راه اندازی بازار متشکل ارزی با نرخ ارز از پیش تعیین شده را تکذیب کرد

دلالان عصبانی‌اند
۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۴

سیر نزولی قیمت ارز دیروز هم ادامه یافت و نرخ دلار به کمترین میزان طی یک سال گذشته رسید تا دلالان عصبانی‌تر از هر زمانی باشند.

از سیاست بانک مرکزی تا نقش آفرینی امارات/ اقتصادانان درباره دلایل کاهش قیمت دلار چه می‌گویند؟
۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۵

کاهش ارز در ماه اخیر و قرارگرفتن قیمت این ارز در کانال ۱۱ هزارتومانی تحلیل های مختلفی به دنبال داشته است. کارشناسان برای این اتفاق تحلیل های گوناگونی دارند از رکود و سیاست بانک مرکزی تا نقش آفرینی امارات!

فاینانس ٢.٢ میلیارد یورویی برای یک پروژه پتروشیمی
۱۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۶

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران از خرید اسکناس ارز حاصل از صادرات توسط این بانک به قیمت آزاد خبر داد و گفت: حتی در شرایط تحریمی امروز توانسته‌ایم یک پروژه پتروشیمی را به میزان ٢.٢ میلیارد یورو از طریق فاینانس تامین مالی کنیم.

بانک مرکزی در کاهش و یا افزایش نرخ ارز نقش اساسی را ایفا می‌کند
۱۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۲

حریری گفت: آنچه که در بازار ارز اتفاق می‌افتد، بخشی به دست دولت و بخشی به دلیل اتفاقات بین‌المللی است، یعنی اگر به عنوان مثال قیمت دلار در بازار آزاد به ۱۵ هزار تومان برسد، در واقع به دلیل سیاست‌گذاری‌های بانک مرکزی در این زمینه بوده و به دلیل رسیدن به اهداف بانک مرکزی است که نرخ دلار افزایش یا کاهش می‌یابد.

آغاز فروش ارز به زائران حج تمتع امسال
۱۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۷

بانک ملی شرایط فروش ارز به زائران حج تمتع سال ۱۳۹۸ را اعلام کرد

بازگشت ۵ میلیارد دلار ارز صادراتی از ابتدای سال
۱۱ تیر ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۳

وزیر اقتصاد و دارایی اعلام کرد که پنج میلیارد دلار ارز صادراتی صادرکنندگان از ابتدای امسال تاکنون به چرخه اقتصادی کشور بازگشته است.

همگرایی نرخ نیمایی با بازار آزاد
۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۸

رئیس کل بانک مرکزی می‌گوید که نرخ بازار آزاد با سامانه نیما بسیار نزدیک شده و فعالان بازار ارز نیز آن را تائید می‌کنند؛ بر همین اساس، اکنون سامانه نیما برای رانت‌جویان، جذابیت سابق را ندارد.