داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار اقتصاد-کشور
دلار ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی هرگز به هدف خود اصابت نکرد
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۳

فروردین سال ۹۷، ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی با تغییر سیاست ارزی دولت به جریان اقتصادی کشور وارد شد.

تولید در چه وضعی است؟
۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰

براساس جدیدترین آمار رشد تولید کالاهای منتخب صنعتی و معدنی در ۴ ماهه نخست امسال، تولید ۱۶ کالا کاهش و ۲۸ کالا افزایش یافت.

امنیت اقتصادی تنها با مبارزه فساد حاصل می‌شود
۱۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۱

حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی گفت:مسئولین و مردم مصمم‌اند پرچم مبارزه با استکبار، مقاومت برای هدف و مبارزه با فساد را که رهبری معظم انقلاب برافراشته‌اند، نگاه دارند.

ثبات قیمت دلار باید طولانی باشد تا تاثیر خود را بر اقتصاد کشور بگذارد
۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰

ریاحی گفت: اگر بنا باشد کاهش یا ثبات نرخ دلار، اثرات مثبتی بر اقتصاد ایران بگذارد، این اتفاق جز با ثبات طولانی مدت قیمت‌ها رخ نخواهد داد. اگر تلاطم‌های یک یا دو سال گذشته ادامه پیدا کند و هیچ کسی امکان پیش‌بینی از آینده اقتصاد کشور را نداشته باشد، این کاهش نسبی قیمت‌ها تاثیر چندانی نخواهد داشت.

عدالتخواهی بدون عدالت گستری، مولد ظلم است
۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۲

استاد دانشگاه تهران گفت: وقتی ۷۰ درصد اقتصاد کشور دولتی باشد، خودش فی‌نفسه فسادزاست و اصولا اگر فساد نباشد جای تعجب دارد؛ اما این سیستم نیازمند یک اصلاح انقلابی است.

دولت دوازدهم از جیب دولت‌های بعدی چقدر برداشته است؟
۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۱

انتشار اوراق بهادار یکی از راهکارهای دولت برای تامین مالی پروژه‌هایی است که هزینه‌ اجرایی آن از منابع دولتی قابل پرداخت نیست. درواقع دولت با انتشار اوراق بهادار، هزینه طرح‌های خود را از طریق جمع‌آوری نقدینگی تامین و صاحبان نقدینگی را در سود حاصل از اجرای طرح شریک می‌کند. طبق قانون نحوه انتشار اوراق، ‌منابع حاصل از فروش اوراق باید بخشی از هزینه‌های اجرای طرح‌های عمرانی را تامین کند.

اولویت با کدام است، جمعیت یا اقتصاد؟
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵

آنچه امروز در جامعه ایران مطرح است -و هیچ اختلافی درباره آن وجود ندارد- کاهش میزان زاد و ولد در کشور و در نتیجه حرکت جمعیت به سمت «پیر شدن» است. و آنچه بیش از هر چیز به عنوان «عامل» کاهش زاد و ولد در ایران مطرح و روی آن به شدت پافشاری می‌شود نیز «اقتصادی» است. به عبارت دیگر برخی از مردم و حتی نخبگان سیاسی کشور این طور اعلام می‌کنند که، اگر مشکل اقتصادی کشور حل شود، مردم خود به خود به سمت ازدواج و در نتیجه زاد و ولد و «چند فرزندی» حرکت خواهند کرد.

گزارش شاخص شکنندگی اقتصادی ۲۰۱۹ منتشر شد
۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۹

بنیاد صلح در گزارش جدید خود به بررسی کشورهای مختلف جهان از نظر میزان شکنندگی نظام اقتصادی آن‌ها پرداخت.

از گردنه مشکلات اقتصادی ‌قطعا عبور خواهیم کرد
۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با توجه به شرایط اقتصادی کشور گفت: دشمن جنگ اقتصادی را بر ما تحمیل کرده اما به یاری خداوند و عنایت اهل‌بیت(ع) از این گردنه نیز عبور خواهیم کرد و دشمن ناکام خواهد ماند.

حذف ۴ صفر از پول ملی اولویت اقتصاد کشور نیست
۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی‌ با بیان اینکه موضوع حذف چهار صفر اولویت اقتصادی کشور نیست گفت: حذف چهار صفر حتی ممکن است در صحن علنی مجلس حذف شود.