داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار اقتصاد-کشور
لایحه بودجه ۹۹ ترکیبی از خام فروشی، آینده فروشی و فشار بر تولید کنندگان است
۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴

استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی گفت: حتی یک تمهید راهگشا برای ارتقای بنیه تولیدی در این سند مشاهده نمی‌شود و اگر کل لایحه بودجه را در یک کلمه خلاصه کنیم می‌توان آن را سند دفع الوقت دانست.

فیلم: تبعات افزایش نقدینگی امروز در اقتصاد کشور مشهود است
۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰

دکتر محمدصادق علیپور با بیان اینکه تبعات افزایش نقدینگی، امروز در اقتصاد کشور قابل ملاحظه است و تورم در مسیر افزایش قرار دارد، گفت: شهرک‌های صنعتی با ظرفیت خالی فعالیت می‌کنند که می‌توان با هدایت نقدینگی به سمت آنها، تولید را افزایش داد

پیش بینی فروش نفت در سال ۹۸ منطقی نیست
۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۰

کارشناس اقتصادی ضمن انتقاد به رقم پیش بینی شده فروش نفت در بودجه سال ۹۹، آن را تاحدودی غیر منطقی خواند.

روحانی: من بلد نیستم
۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۳

روحانی با بیان اینکه اقتصاد با امنیت و سیاست خارجی در آمیخته است، ادامه داد: شاید کسی تنها درون‌گرا و به اقتصاد در داخل کشور فکر کند و معتقد است که اگر تمام روابط خارجی تخریب شود، مردم احساس کنند که شرایط سخت‌تر می‌شود، تحریم‌های بین‌المللی به کشور فشار می‌آورد و در فروش نفت مشکل داریم، اما در عین حال، اقتصاد کشور مشکلی ندارد که من اینگونه بلد نیستم.

متأسفانه از ۳۹ بند اجرا شده FATF هیچ کس تاکنون گزارشی نداده است
۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۲

وزیر دولت دهم با بیان اینکه متأسفانه از ۳۹ بند اجرا شده FATF هیچ کس تاکنون گزارشی نداده است، گفت: بی‌تدبیری‌های گذشته نباید تکرار شود.

۳ راهکار برای جبران کاهش درآمدهای نفتی، اگر دولت بخواهد!
۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۵

با تمرکز بر ظرفیت اقتصادی کشورهای همسایه، صادرات مواد پتروشیمی و استفاده از توان صادراتی معادن می‌توان کاهش درآمدهای نفتی کشور را جبران و مشکل کسری بودجه دولت را هم حل کرد.

آرامش حاکم بر اقتصاد کشور تا پایان سال ادامه دارد
۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴

یک کارشناس پولی و بانکی با اشاره به کنترل نرخ ارز و تورم گفت: پیش بینی می شود ثبات و آرامش حاکم بر اقتصاد کشور تا پایان سال جاری ادامه داشته باشد.

قوانین ناسازگار با تحریم موقتا تعلیق شود
۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸

رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: با قوانین و مقررات عادی نمی‌توان شرایط تحریمی که همچون شرایط جنگی است را اداره کرد و برخی از قوانین و مقرراتی که با شرایط کنونی وفق ندارند، باید موقتا تعلیق شوند.

چند نکته درباره کمیسیون نگهبان ارتباطات
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات سه روز پیش الزامات احراز صلاحیت حرفه‌ای و تخصصی برای تصدی سمت‌های هیئت‌مدیره، مدیران عامل و معاونین فنی دارندگان پروانه ارائه خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات با بیش از پانصد هزار کاربر را در قالب یک مصوبه منتشر کرد.

دلار ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی هرگز به هدف خود اصابت نکرد
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۳

فروردین سال ۹۷، ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی با تغییر سیاست ارزی دولت به جریان اقتصادی کشور وارد شد.