داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار هدفمندی-یارانه
وزارت کار موظف به حذف یارانه نقدی ۳ دهک درآمدی بالا شد
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۳

وزارت تعاون،کار ور فاه اجتماعی موظف شده است با استفاده از کلیه بانک های اطلاعاتی در اختیار و بر اساس معیارها و ضوابطی که توسط این وزارتخانه تعیین می گردد نسبت به شناسایی و حذف سه دهک بالای درآمدی از فهرست یارانه بگیران اقدام کند.

سیاستگذاری انرژی یا ابزار باز توزیعی؟
۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۶

دوستان کارشناسی که بدون توجه به «سازوکار» غلط قیمت‌گذاری حامل‌ها، تنها بر طبل بیش‌برآوردشده‌ای به نام یارانه پنهان ۱۳۰۰ هزار میلیارد تومانی کوفتند و با کم‌برآوردی آثار رفاهی جهش قیمت بنزین (که در کنار ارز، لنگر انتظارات تورمی ایرانیان است) سیاستمداران را به سمت شوک شبانه قیمت بنزین سوق دادند، به نظرم کمتر از سیاستمدارانی که مقدمات سه‌گانه را طی نکردند، مقصر نیستند.

کارشناسان چه می‌گویند/ رزاقی: به مردم حقوق تعلق بگیرد نه صدقه!
۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۹

نسیم آنلاین: دکتر ابراهیم رزاقی در خصوص بایدهای هدفمندی یارانه ها و کنترل قیمت ها چه می‌گوید:

حذف کارت سوخت چه بلایی بر سر مصرف بنزین آورد؟
۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳

آمارها نشان می‌دهد روند منطقی مصرف بنزین بعد از اجرای طرح سهمیه بندی با حذف کارت سوخت و نوسان ارز سیر صعودی و خسارت باری به خود گرفت که اکنون برای جبران آن قیمت این فرآورده نفتی سه برابر شده است.

آقای روحانی شما از گفتگو با مردم می‌ترسید
۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰

نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: دولت باید درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین را به ملت بازگرداند و برای این منظور باید صندوق هدفمندی یارانه‌ها تشکیل شود.

درآمد سهمیه‌بندی بنزین و جیب مردم!
۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۴

رسانه ها، تشکل های دانشجویی و تریبون دارها نیز در همین مسیر می توانند ضمن هوشیاری با رصد کامل اقدامات دولت در نقش تریبون و صدای مردم، این مطالبه را پیگیری کنند تا حداقل درآمدهای حاصله از این طرح بجای جبران کسری بودجه یا دیگر کارها به جیب مردم برود.

دستپخت دولت
۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱

افزایش قیمت بنزین توسط دولت واکنش‌های منفی بسیاری را به دنبال داشت؛ از یک‌سو مردم به دلیل عدم آمادگی و حس غافلگیری و از سوی دیگر اکثر کارشناسان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی به روش و زمان سهمیه‌بندی و نحوه جبران‌های کمکی آن نقد داشتند.

دولت همواره از حذف یارانه دهک‌های پردرآمد طفره می‌رفت
۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۸

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت باید در سریع‌ترین زمان ممکن همه درآمدهای حاصل از افزایش قیمت بنزین را به صورت عادلانه به حساب‌های مردم واریز کند تا مشکلی برای خانواده‌ها ایجاد نشود.

یارانه ۴۵۵۰۰ تومانی فردا واریز خواهد شد
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۷

یکصد و پنجمین مرحله از یارانه نقدی ۴۵۵۰۰ تومانی فردا یک شنبه ۲۶ آبان ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.

نحوه پرداخت یارانه‌‌های جدید چگونه است؟
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۶

سخنگوی ستاد اجرایی تبصره چهارده قانون بودجه چگونگی پرداخت یارانه جدید را تشریح کرد.