داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار وزارت-بهداشت
اقتصاد داروخانه‌ها در بحران و کاهش شدید نقدینگی
۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲

نایب رییس انجمن داروسازان ایران ضمن اشاره به آنچه که «کاهش شدید نقدینگی در داروخانه‌ها» خواند، گفت: در حال حاضر اقتصاد داروخانه‌ها به شدت دچار بحران شده است.

چند درصد از ایرانی‌ها کاملا چاق هستند؟
۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷

معاون دفتر بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت، گفت: ۲۲ درصد ایرانی های بالغ، با توده بدنی بالای ۳۰ درصد کاملا چاق هستند.

داروی ارزان ایرانی سوغات خارجی‌ها!
۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۲

نایب رییس انجمن داروسازان ایران با اشاره به افزایش قاچاق معکوس و چمدانی دارو بویژه به کشورهای همسایه، گفت: راهکار به حداقل رساندن چنین پدیده‌هایی در بازار دارو، واقعی کردن قیمت آن است.

باید با جریانی که بر طبل «ما نمی‌توانیم» می‌کوبد، مقابله کرد
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹

دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل گفت: متاسفانه یک شبکه ناامیده کنند در سطوح مختلف کشور حضور دارد و جوان انقلابی، فرهیخته و نخبه کشور را به سمت علوم ترجمه‌ای و برون گرایی سوق می دهد.

داروی داخلی خوراکی و تزریقی تالاسمی‌ها تامین شد
۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰

مشاور معاون درمان وزارت بهداشت در امور بیماری‌ها از تامین داروی خوراکی بیماران تالاسمی خبر داد و گفت: در حال حاضر داروی آهن‌زدای خوراکی تولید داخلی که بیمار می‌تواند آن را به صورت رایگان تهیه کند، در بازار وجود دارد.

عزل رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به دلیل فروش صندلی
۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۹

درپی ماجرای جنجال فردی که خود را دانشجوی دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی معرفی کرده بود و مطرح شدن موضوع صندلی فروشی در آموزش پزشکی، سرانجام شب گذشته دکتر نمکی وزیر بهداشت باصدور حکمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را تغییر داد.

باید ایرانی بیاندیشیم و زندگی کنیم
۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۷

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار دو هزار نفر از نخبگان جوان و استعدادهای برتر علمی، ادامه پیشرفت علمی کشور را در کوران حرکت پرشتاب علمی جهان، کاملاً ضروری و حیاتی خواندند و با اشاره به شوق سرشار، انگیزه تحسین برانگیز و اعتماد به نفس جوانان نخبه تأکید کردند: هر جوان نخبه پاره تن ایران عزیز ماست.

خواب اتوبوسی مسئولان در آستانه اربعین
۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۶

کوله خوب، کفش و کتونی خوب، لباس خوب و راحت، نوحه و پلی‌لیست خوب، شال و عینک و کلاه‌آفتابی خوب و... ؛ این روزها این ترکیب‌ها زیاد به گوش‌مان می‌خورد. خیلی‌ها دنبال این خوب‌ها هستند تا در مسیر اربعین و نجف تا کربلا خوب به سمت حرم امام حسین(ع) قدم بردارند و سهمی در این اجتماع عظیم داشته باشند. البته خوب‌های دیگری هم هستند که بیشتر از دغدغه مردم، مسئولان باید به فکر آنها باشند؛ اتوبوس خوب، قطار و هواپیمای خوب، قیمت بلیت خوب و منصفانه، سرویس‌دهی و ارائه خدمات خوب، ایجاد تسهیلات و سرعت خوب و...

بخور، نخورها برای زائران اربعین حسینی
۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹

رئیس اداره بهداشت محیط وزارت بهداشت در مورد مصرف آب و غذای غیربهداشتی در مراسم راهپیمایی اربعین هشدار داد.

تحریم، عامل رونق تولید در صنعت دارویی
۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۵

«ایران‌فارما» عنوان نمایشگاهی شناخته‌شده در صنعت دارویی است که در تقویم نمایشگاهی ثبت شده است. این نمایشگاه با هدف معرفی توانمندی و پتانسیل صنعت دارویی کشور، ارائه آخرین تحولات و دستاوردهای صنعت دارو، آشنایی با بازارهای جدید و ایجاد بستر لازم برای انتقال دانش فنی از سال ۹۳، در چهار دوره برگزار شده است.