داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار بنزین
گران کردن بنزین معنای اقتصاد مقاومتی نمی‌دهد
۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷

نماینده مردم دامغان در مجلس گفت: صادرات کشاورزی و فرآورده‌های پتروشیمی به کشورهای همسایه و برداشت از مخازن مشترک، اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است نه گران کردن بنزین و آب و برق.

سهم ۱۵ درصدی کارت‌های شخصی در سوختگیری خودروها
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰

در حالی که سقف سوختگیری با کارت جایگاه‌داران از ۳۰ لیتر به ۲۰ لیتر در هر نوبت سوختگیری کاهش پیدا کرده اما به گفته مصطفی محمودی، رئیس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت، تغییری در استفاده از کارت سوخت شخصی و میزان مصرف بنزین بوجود نیامده و همچنان سهم کارت‌های سوخت شخصی در جریان سوختگیری همچنان زیر ۱۵ درصد است.

در کشورهای اروپایی ۳۵ تا ۴۸ درصد قیمت بنزین، مالیات است
۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰

مطالعات کارشناسی و استخراج برخی آمارها از کمیسیون اروپا در برخی کشورهای عضو اتحادیه اروپا نشان می‌دهد در ۱۴ کشور مورد بررسی، بین ۳۵ تا ۴۸ درصد قیمت بنزین را مالیات انرژی تشکیل می‌دهد.

رمز ۴ رقم آخر کد ملی برای کارت‌های سوخت تا پایان مهر اعتبار دارد
۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرد که تا پایان مهرماه، افزون بر رمز جاری کارت‌های هوشمند سوخت، ۴ رقم پایانی سمت راست کد ملی شخصی که نامش در پشت کارت سوخت درج شده به عنوان رمز معتبر است.

سهم چند برابری دهک دهم در یارانه پنهان
۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۸

در حالی سهم بالایی از یارانه‌های پنهان به بخش سوخت به ویژه بنزین اختصاص دارد که دهک‌های بالای درآمدی بیشترین سهم آن را دریافت می‌کنند؛ یارانه‌ای که دولت بابت بنزین به دهک‌ دهم پرداخت می‌کند ۲۳ برابر بقیه دهک‌هاست.

احتمال سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین در سال آینده
۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۹

وزیر نفت از احتمال وجود سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین در لایحه بودجه سال آینده خبر داد و گفت: هر چیزی در این حوزه ممکن است.

سوخت‌گیری با کارت جایگاه‌داران در پمپ بنزین‌ها کاهش یافت
۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۶

سقف هر بار سوخت گیری با کارت جایگاه داران در پمپ بنزین‌ها به ۲۰ لیتر کاهش یافت.

لاریجانی: سهمیه سوخت برای مردم با نرخ فعلی باقی بماند
۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶

رئیس مجلس گفت: مجلس در مورد موضوع سهمیه‌بندی بنزین هنوز تصمیم نگرفته و بحث در حال پخته شدن است.

افزایش تولید بنزین یورو ۵ در کشور
۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱

مدیرعامل شرکت پالایش نفت لاوان از آغاز تولید بنزین با استاندارد و کیفیت یورو ۵اتحادیه اروپا در این پالایشگاه نفت خبر داد و اعلام کرد: برای نخستین بار بنزین اکتان ۹۱ در این پالایشگاه تولید شده است.

محسن دلاویز: شدت مصرف انرژی در کشور سه برابر متوسط جهانی است
۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲

مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت گفت: در همین کشور‌های همسایه مثل ترکیه با همین تعداد خودرو و جمعیتی مشابه ما تقریباً روزی ۱۵ میلیون لیتر بنزین مصرف می‌شود، اما این رقم در کشور ما نزدیک به ۱۰۰ میلیون لیتر است.