داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار گازوئیل
۹/۴ میلیون خودروی گازوئیلی در ترکیه وجود دارد
۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰

براساس آمارهای مرکز آمار ترکیه این کشور حدود ۹ میلیون و ۳۷۲ هزار دستگاه خودروی دیزلی دارد که ۴/۶ میلیون دستگاه از آنها خودروی دیزلی سنگین و ۴/۷ میلیون دستگاه نیز خودروهای سواری دیزلی هستند.

رمزگشایی از قیمت گازوئیل در بودجه ۹۹
۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳

در شرایطی که مسئولان سازمان برنامه بر ثابت بودن قیمت کالاها و خدمات (دولتی) از جمله گازوئیل در سال آینده تاکید دارند، نگاهی به اعداد و ارقام لایجه بودجه سال آینده، نشان دهنده ابهام درباره افزایش قیمت این فراورده هاست.

زنگنه: قیمت گازوئیل افزایش نمی‌یابد
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹

وزیر نفت گفت: برنامه‌ای برای افزایش قیمت گازوئیل نداریم.

گازوئیل برای سال آینده گران نمی‌شود
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۹

معاون سازمان برنامه و بودجه گفت: در رابطه با افزایش قیمت سوخت از جمله گازوئیل، هیچگونه پیش‌بینی در بودجه صورت نگرفته است.

افزایش کرایه حمل کالا فعلا وجود ندارد
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷

مدیرکل حمل کالای سازمان راهداری و حمل نقل جاده ای گفت: فعلا نرخ پایه تن کیلومتر تغییر نکرده و مبنای محاسبه کرایه حمل کالا برای کامیون های بین شهری، همان ۱۴۰ تومان است.

آیا واقعا «بنزین» در ایران ارزان است؟ +جدول
۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰

مرکز پژوهش‌های مجلس در جدیدترین گزارش خود عنوان کرده است که با اینکه قیمت سوخت در ایران در مقیاس جهانی پایین‌ترین قیمت دلاری را دارد، اما برای اقشار ضعیف و متوسط جامعه برحسب نسبتی از درآمدها، چندان ارزان نیست و برای افزایش قیمت سوخت باید ملاحظات خاصی در نظر گرفته شود.

چگونه درآمد فروش نفت با صادرات گازوئیل جبران خواهد شد
۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۹

نیروگاه‌های تولید برق متصل به شبکه سراسری گاز، سالانه حدود ۴میلیارد لیتر گازوئیل مصرف می‌کنند. درشرایط تحریم نفتی می‌توان با جایگزینی گاز بجای گازوئیل در نیروگاه‌ها،مازاد گازوئیل را صادرکرد.

غلظت گوگرد بنزین در تهران ۳ برابر حد مجاز است
۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۶

نمونه‌برداری‌های صورت گرفته از سوخت بنزین در تهران نشان می‌دهد که غلظت گوگرد در کلیه نمونه‌ها - شامل بنزین معمولی و سوپر - سه برابر حد مجاز است.