داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار معاملات-مسکن
افزایش تدریجی گرمای بازار مسکن
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۹

دست اندرکاران بازار مسکن معتقدند با ورود به دوره ثبات قیمتی و پایان ماه صفر، بازار مسکن مقداری گرم شده و معاملات در حال رشد است اما قیمت‌ها افزایش نخواهد داشت.

بهترین زمان خرید مسکن چه زمانی است؟
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۹

طبق نظر کارشناسان، بازه رکودی بازار مسکن که معمولا ۱۰ تا ۱۵ فصل طول می‌کشد مناسب‌ترین زمان برای خرید خانه است و هم‌اکنون در این دوره قرار داریم.

در ماه های آینده مشتری برای خرید مسکن کم می شود
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲

رکود موجود در بازار مسکن منجر به کاهش قیمت اسمی واحدهای مسکونی در بازار مسکن تهران برای سومین ماه نامتوالی شده است. پیش‌بینی‌ها وشواهد بازار نشان از انتظار برای ادامه ریزش اسمی سطح قیمت واحدهای مسکونی در ماه‌های پیش‌رو و حتی کاهش قیمت واقعی واحدها-تفاضل قیمت اسمی از تورم عمومی-دارد.

ایجاد شفافیت در بازارمسکن از مسیر تکنولوژی
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۸

یکی از مهمترین ابزارهای سیاستگذاران برای اتخاذ تصمیم‌های کلان برای یک بخش، داشتن اطلاعات است. اطلاعاتی که واقعی و شفاف باشد، نقش اساسی را برای اعمال سیاست‌های یک حوزه به همراه دارد. یکی از دلایل ایجاد رونقی که در سالهای اخیر، بازارسرمایه برای شرکت‌ها و سهامداران ایجاد کرده، به واسطه قوانین سختگیرانه متولیان این بخش برای ارائه صورت های شفاف مالی است.

مسکن یکمی‌ها در کدام مناطق تهران می‌توانند خانه بخرند؟
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵

بر اساس گزارش‌های رسمی،دارندگان تسهیلات مسکن یکم ویژه زوجین می توانند در ۶ تا ۱۰منطقه شهر تهران واحدهای ۴۰ تا ۵۰ متری خریداری کنند.اما در این مناطق واحد مسکونی زیر ۱۵سال به سختی پیدا می شود.

قیمت مسکن در آبان ماه ۱.۸درصد کاهش یافت
۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۷

دفتر اقتصاد مسکن وضعیت بازار مسکن شهر تهران در گزارشی از افزایش روند معاملات آبان نسبت به مهر ماه سال جاری و کاهش ۱.۸ درصدی قیمت هر متر مربع خبر داد.

منحنی بازار مسکن، نزولی نیست
۱ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۰

یک کارشناس بازار مسکن گفت: با وجود افت معاملات نسبت به سال قبل، منحنی بازار مسکن، نزولی نیست و علت کاهش معاملات در دو ماه گذشته، قرار داشتن در ماه‌های محرم و صفر بوده است.

حسام عقبایی: برخی از افراد قصد دارند مانع رونق بازار مسکن شوند
۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴

عقبایی گفت: نباید اجازه دهیم آب به آسیاب سوداگران مسکن ریخته شود، زیرا که زمینه ساز افزایش قیمت مسکن می‌شود.

بازار مسکن در زمستان آرام خواهد بود
۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰

سرپرست معاونت مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: سامانه شناسایی واحد‌های خالی بزودی راه اندازی می‌شود.

احتمال توقف روند کاهش قیمت مسکن از پایان امسال
۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴

مصطفی قلی خسروی در پاسخ به این سؤال که آیا کاهش قیمت مسکن متوقف شده است، گفت: کاهش قیمت مسکن به آن شکلی که آمارهای بانک مرکزی و وزارت راه و شهرسازی نشان می‌دهد رخ نداده است، چرا که هنوز وضعیت معاملات مسکن به گونه‌ای است که برخی از دارندگان مسکن مجبور هستند برای تبدیل واحدهای مسکونی خود به نقدینگی از قیمت‌های پیشنهادی خود عقب‌نشینی کنند.