داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار اجاره
سرقفلی چگونه پرداخت می‌شود؟
۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰

سرقفلی حقی است که برای مالک به وجود می‌آید و بر اساس آن می‌توان پولی را دریافت کرد.

ارجاع مصوبه «حذف تنوع مدارس» به مجلس
۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۳

وزیر آموزش‌وپرورش گفت: مصوبه تنظیم‌بخشی از مقررات مالی، اداری و پشتیبانی آموزش و پرورش در شورای نگهبان رد شده است و به بندهایی چون اختصاص یک درصد درآمد شرکت‌ها، اجاره دادن واحدهای آموزشی، اعمال مدرک دوم فرهنگیان و کاهش تنوع مدارس ایراداتی گرفته‌اند.

مرکز آمار: جهش ۳۵ درصدی نرخ اجاره‌بها
۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۶

مرکز آمار گزارشی ازتحولات قیمت زمین، آپارتمان و اجاره بها حدفاصل بهار ۹۷ تا بهار ۹۸ منتشر کرد که نشان می‌دهد قیمت زمین در مدت مذکور ۱۷۵ درصد و نرخ اجاره بها ۳۵ درصد رشد داشته است.

رشد نامتعارف قیمت مسکن متوقف شده است
۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۹

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به توقف رشد نا متعارف قیمت مسکن گفت:با توجه به رکود حاکم بر بازار مسکن فروشندگان قیمت‌ها را کاهش داده تا بتوانند ملک خود با توجه به شرایط بازار به فروش برسانند.

پدیده نوظهور اجاره‌های کوتاه‌مدت مسکن در تهران
۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱

اگر تا پیش از این برای ماندن در کلان‌شهر بزرگی همچون تهران نیازمند ارائه اسناد هویتی و پرداخت هزینه هتل بودید دیگر نگران نباشید چرا که حالا با یک جست‌وجوی ساده در فضای مجازی صدها خانه مبله در نقاط مختلف تهران و با قیمت‌های متنوع می‌توانید پیدا کنید؛ اما هیچ تضمینی وجود ندارد که بعد از ورود به این خانه‌ها چه اتفاقی برای شما بیفتد و چه کسی پاسخگوی مشکلات پیش‌آمده باشد.

بازار آرام اجاره در فصل پاییز
۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به روند نزولی قیمت مسکن در مناطق مختلف گفت: در نیمه دوم سال بازار اجاره همواره آرام و به دور از نوسان است و امسال هم به دلیل آغاز شدن زودتر بازار اجاره قیمت‌ها به سمت نجومی حرکت نخواهند کرد.

تحویل ندادن ملک در زمان مقرر به مستأجر چه تبعاتی دارد؟
۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۸

یک وکیل دادگستری درباره تبعات تحویل ندادن ملک در زمان مشخص به مستأجر توضیاتی داد.

کاهش ۳۴ درصدی تعداد قراردادهای اجاره در تهران طی ۵ سال گذشته
۲ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰

در سال ۹۲ تعداد قراردادهای اجاره در شهر تهران حدود ۱۶۲ هزار و ۶۷۴ فقره بود که این میزان در سال ۹۳ به ۱۹۰ هزار و ۴۲۶ فقره رسید. با این حال روند مذکور در سالهای بعد شکل نزولی به خود گرفت، چنانکه در سال ۹۷ تعداد قراردادهای اجاره شهر تهران به ۱۲۴ هزار و ۴۸۷ فقره رسیده است.

ساختمان رنوپارس اجاره داده شد!
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۹

شرکت رنو پارس که به عنوان شرکت مشترک رنو فرانسه و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران تشکیل و فعالیت می‌کرد، ساختمان خود در تهران را اجاره داده است.

رقم مالیات بر اجاره‌بها مشخص شد/ کسر ۱۵ درصد از درآمد موجران
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۲

معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی جزئیات لایحه اصلاح قانون مالیات بر اجاره بها را تشریح کرد.