داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار زنان
۳ میلیون زن در ایران سرپرست خانوار هستند
۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۸

بیش از سه میلیون نفر زن سرپرست خانوار در کشور داریم؛ ٧١ درصد آنها زنانی هستند که همسرانشان فوت کرده اند و ١١ درصد نیز زنانی هستند که طلاق گرفته اند. بقیه هم شامل مواردی است که ازدواج نکرده اند.

برای حفظ حرمت «زن ایرانی» در استادیوم باید تلاش کنیم
۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸

حالا که دولت به هر دلیلی تصمیم به حضور زنان در استادیوم آزادی گرفته باید امیدوار بود تا تماشاگران به حرمت بانوان ایرانی تلاش کنند تا جو عمومی استادیوم را تغییر دهند.

ماجرای زنان و ورزشگاه؛ چگونه حکمرانی نوین بر جهان حاکم می‌شود
۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۱

چه در ماجرای ورود یا عدم ورود زنان به ورزشگاه، چه پذیرش یا عدم پذیرش FATF یا در داستان سند 2030 و ابعاد فرهنگی آن ، آنچه اهمیت راهبردی دارد، سیاستگذاری و تصمیم گیری توسط نهادهای داخلی و با ورود کارشناسان و فعالان آن حوزه آن هم باتوجه به زمینه های بومی کشور است. وگرنه در سایه انفعال و بی توجهی نهادهای داخلی کشور باید منتظر اعمال قدرت و نفوذ نسخه های پیچیده شده توسط غرب برای کشور باشیم.

امنیت زنان در ورزشگاه را فراهم می کنیم
۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۸

فرمانده یگان‌ ویژه ناجا گفت: یک گروهان ۱۵۰ نفره از مأموران زن یگان ویژه به منظور کنترل،‌بازرسی وایجاد نظم و امنیت در قسمت بانوان در ورزشگاه آزادی حضور فعال خواهند داشت.

ماجرای حضور زنان در ورزشگاه و انفعال نظام تصمیم‌گیری کشور
۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۰

فقدان استراتژی در دیپلماسی ورزشی و بحثهای حقوقی آن هم باعث شده است، سروصدای داخلی از پایین ایجاد شود، بعضی مسئولین داخلی هم از بالا چانه زنی کنند، خارجیها هم فشار بیاورند و در نهایت سیستم منفعلانه تسلیم شود.

می‌نویسند منع «خشونت»، بخوانید «رفع تبعیض»!
۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۰

علی‌رغم بحران نمایی فعالان حوزه زنان، مسئله خشونت علیه زنان یک واقعیت موجود در جامعه ایران است، واقعیتی که نسبت به دیگر کشورها آمار بسیار پایین‌تری دارد و باید برای رفع این معضل یک راهکار بومی، مبتنی بر فرهنگ ایرانی اسلامی و با محوریت حل مشکل، توسط مسئولان حوزه زنان و خانواده ارائه شود.

زنان، تماشاگر مسابقه فوتبال خواهند شد
۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۷

فراهم شدن زیرساخت‌های مورد نیاز برای حضور بانوان در استادیوم آزادی از سوی مسوولان ورزشی کشور موجب شد تا برای نخستین‌بار در کشور زنان نیز بتوانند بلیت حضور در استادیوم را برای تماشای یک مسابقه ملی فوتبال خریداری کنند.

«اربعین» جای خانم‌ها هست یا نه؟
۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۷

استادی داشتیم که می‌گفت پاسخ هیچ پرسش فلسفی بله یا خیر مطلق نیست. همین فرمول را می‌شود برای بسیاری سوالات دیگر هم پیاده کرد مثلا وقتی می‌پرسند «اربعین جای خانم‌ها هست یا نه؟»

آزادی زنان زندانی آمریکایی به شرط «بردگی جنسی!»
۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴

دادگاه فدرال آمریکا در گزارشی توضیح می‌دهد که «صنعت بردگی جنسی» در آمریکا سالیانه به طور میانگین ۹.۵ میلیارد دلار برای قاچاقچیان زنان درآمد دارد؛ قاچاقچیان جنسی در آمریکا با گذاشتن وثیقه و آزادی زنان موردنظر خود، آنان را برای «بردگی جنسی» می‌فروشند!

تاثیر مهمانی‌های زنانه در زندگی مشترک چیست؟
۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۸

یک روانشناس گفت: در رویکرد روانشناختی، این اتفاقات نیستند که حال ما را خوب یا بد می‌کنند بلکه نوع نگرش ما از اتفاقات است که نوع حال ما را تعیین می‌کند.