داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار جمهوری-آذربایجان
لغو روادید ورود به نخجوان برای اتباع ایران
۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱

سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در نخجوان روز سه شنبه طی گزارشی از لغو روادید ورود به جمهوری خودمختار نخجوان برای اتباع کشورمان خبر داد.

«اکوتا» باید عملیاتی شـود
۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۹

وزیر امور خارجه با بیان اینکه تـرتیبات تـجاری اکو اھمیت ویژه ای بـرای جـمھوری اسـلامی ایران دارنـد، گفت:‌ «اکوتـا» و دیگر تـرتیبات تکمیلی درون مـنطقه ای باید عملیاتی شـوند.

مبادلات رژیم صهیونیستی با آذربایجان ۳ برابر مبادلات ایران-آذربایجان است!
۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰

ایران در صادرات کالایی به آذربایجان رتبه ۸ را دارد و بازار ایران نیز در اولویت ۳۵ کشور آذربایجان است. بر این اساس به نظر می‌رسد افراط برخی دولتمردان در اعتماد به کشورهای غربی و غفلت از بازار کشورهای همسایه، حداقل در زمینه تجارت خارجی به نفع رژیم اشغالگر قدس بوده است.

۴ ایرانی به عضویت تیم ملی فوتسال جمهوری آذربایجان درآمدند
۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰

چهار بازیکن ایرانی که در لیگ جمهوری آذربایجان توپ می‌زنند تابعیت این کشور را گرفته و برای تیم ملی آذربایجان به میدان رفتند.

روحانی: اختلافات کشورهای اسلامی تنها به نفع آمریکا است
۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۷

رئیس‌جمهور همه کشورهای اسلامی را به اتحاد و کنار گذاشتن اختلافات فرا خواند و تاکید کرد: این اختلافات تنها به نفع آمریکا است.

روحانی: توسعه روابط و همکاری های مشترک تهران – باکو به نفع دو کشور و منطقه است
۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۷

رئیس جمهوری اسلامی ایران از گسترش بیش از پیش روابط تهران – باکو در همه عرصه های مورد علاقه ، استقبال و تاکید کرد که توسعه روابط و همکاری های مشترک نه تنها به نفع دو ملت بلکه به نفع منطقه است.

جاذبه های گردشگری هند و باکو
۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۷

باکو جاذبه های زیبا و جذابی را در خود جای داده است که در این مقاله درباره دو جاذبه مهم این شهر صحبت خواهیم کرد. هند نیز شهر جاذبه هاست و در جای جای آن می توانید جاذبه های دیدنی و تاریخی متعددی را مشاهده کنید که حاکی از فرهنگ و تاریخ این کشور است. در ادامه مطلبی که توسط سایت " سفر باتو " آماده شده است را بخوانید.

به تعویق افتادن نشست سران ایران،‌ روسیه و آذربایجان
۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰

سخنگوی نهاد ریاست جمهوری روسیه از به تعویق افتادن نشست رؤسای جمهور ایران، روسیه و جمهوری آذربایجان خبر داد.

ایران مقصد گردشگران جمهوری آذربایجان
۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۰

تعداد گردشگران جمهوری آذربایجان که ایران را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کرده اند در نسبت با مدت زمان مشابه سال گذشته 71.4 درصد افزایش یافته است.