داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار سرطان
دویدن موجب افزایش طول عمر می شود
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۰

تحقیقات نشان می دهد دویدن، حتی به میزان کم و یکبار در هفته یا کمتر، موجب افزایش طول عمر می شود.

برخی از داروهای «رانیتیدین» سرطان‌زا هستند
۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰

دانشمندان سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) در نتایج تحقیقات اخیر خود دریافته‌اند که احتمالاً برخی از داروهای «رانیتیدین» سرطان‌زا هستند.

سیگار کشیدن در پیرامون کودکان به قوه بینایی شان آسیب می رساند
۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۳

مطالعه جدید نشان می دهد سیگار کشیدن در پیرامون کودکان به قوه بینایی شان آسیب می رساند چراکه چشم های آنها هنوز در حال رشد است.

ابداع روش جدید ایمن سازی بدن در برابر سرطان
۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۶

محققان دانشگاه ییل از ابداع روش جدیدی برای ایمن سازی بدن و تقویت سیستم ایمنی در برابر هجوم سلول‌های سرطانی خبر داده‌اند.

رنگ طبیعی غذاها، سرطان را از انسان دور می‌‏کند
۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۰

متخصصان تغذیه و سلامت در دانشگاه کالیفرنیا تاکید دارند که رنگ های طبیعی موجود در مواد غذایی نقش مهمی در پیشگیری از سرطان دارند.

دستور سرطانی جهانگیری!
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۴

یکی از موضوعاتی که در فضای مجازی بازتاب و واکنش های زیادی را در پی داشت،  مربوط به نامه معاون اول رئیس جمهور به وزیر صمت و رئیس سازمان محیط زیست بود. جهانگیری  در پاسخ به درخواست یکی از شرکت‌های خودروسازی برای توقف «نصب فیلتر دوده» روی خودروهای دیزلی، به رحمانی و کلانتری می نویسد: «با توجه به تحریم و نیاز کشور به کامیون های مذکور، با نظر مساعد بررسی و برای مدتی مجوز صادر شود.»

آیا رشد سرطان و نازایی حاصل مصرف محصولات «تراریخته» است؟
۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۹

علی ارجمند در پاسخ به اظهارات اخیر کلانتری در حمایت از تراریخت گفت: فقط در سرطان، طی۲ دهه، ۴۷۰ درصد رشد داشته‌ایم؛ نازایی در حال گذر از ۲۰درصد است و تعداد عمل‌های قلب باز در ایران به اندازه کل چین است. حتماً و یقیناً این شرایط به غذای مشکوک ربط دارد.

وبا و دیفتری کم بود، سرطان هم در یمن شیوع پیدا کرد
۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲

حملات وحشیانه آل‌سعود با سلاح‌های ممنوعه و شیمیایی علاوه بر انتشار بیماری‌های مرگباری مانند وبا و دیفتری اکنون سرطان را نیز در بین مردم یمن شیوع داده است.