داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار دانشگاه-تهران
انتقال ظریف به دانشگاه تهران بعد از اتمام وزارت
۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۰

رئیس دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران گفت: کمیته جذب دانشگاه تهران با انتقال ظریف موافقت کرده ولی هنوز این انتقال صورت نگرفته و قطعی نشده فعلا در فرایند انجام است.

عدالتخواهی بدون عدالت گستری، مولد ظلم است
۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۲

استاد دانشگاه تهران گفت: وقتی ۷۰ درصد اقتصاد کشور دولتی باشد، خودش فی‌نفسه فسادزاست و اصولا اگر فساد نباشد جای تعجب دارد؛ اما این سیستم نیازمند یک اصلاح انقلابی است.

جذب ظریف به‌عنوان عضو هیئت علمی منوط به نظر وزارت علوم
۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹

معاون آموزشی دانشگاه تهران جذب محمدجواد ظریف به‌عنوان عضو هیئت علمی این دانشگاه را منوط به تأیید وزارت علوم و دیگر مراجع ذی‌ربط عنوان کرد.

دانشگاه تهران برترین دانشگاه ایران
۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰

آکادمی شانگهای از سال ۲۰۰۳ اقدام به انتشار دانشگاه‌های برتر جهان می‌کند و امسال هم ۱۰۰۰ دانشگاه برتر جهان معرفی شدند؛ بر این اساس، دانشگاه تهران توانست برترین دانشگاه کشور شود.

تخلفات پژوهشی در کشور رصد می‌شود
۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷

برخی دانشگاهیان بر این باورند که طرح‌های پژوهشی بر اساس شایسته‌ سالاری در کشور توزیع نمی‌شود و بعضا با رانت های پژوهشی روبرو هستیم در حالیکه وزارت علوم فساد در پژوهش را فراگیر نمی داند.

مدیران دانشگاه تهران، ایستاده در برابر مردم!
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۵

بعد از پیگیری‌های متعدد اهالی محله وصال در همسایگی دانشگاه تهران که منجر به احقاق حقوق مالکانه‌شان گردید، مدیران دانشگاه‌های تهران و علوم پزشکی تهران طی نامه‌ای اعتراض خود را به مصوبه‌ای که حقوق مردم را رسمیت داده بود، خطاب به رئیس جمهور اعلام کردند.

جزئیات تخلف دانشگاه تهران در جذب یک استاد
۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴

رئیس مرکزجذب وزارت علوم گفت: من معتقدم دسته بندی و تیم بندی هایی در جذب اساتید دانشگاه ها وجود دارد ولی همه آنها رنگ و بوی سیاسی ندارد.

بسیج دانشکده حقوق دانشگاه تهران: با آریا برزن قاطعانه برخورد شود
۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۳

بسیج دانشجویی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران در نامه‌ای به هیئت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی، خواستار برخورد قاطعانه با عاملان جذب افراد مسئله‌دار در این دانشگاه شد.