داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار انقلاب
یمن برای رهایی ابدی از قیمومیت خارجی انقلاب کرد
۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰

سفیر جدید یمن در جمهوری اسلامی ایران در اولین اظهارنظر خود تاکید کرد ملت یمن، برای رهایی از قیمومیت بیگانگان(در اشاره به رژیم سعودی) در بیست و یکم سپتامبر انقلاب کرد.

نشانه‌هایی از صدور انقلاب
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰

در سال ۵۸ و در اوج ناآرامی های داخلی، بی نظمی ها، نبود سازماندهی درست نیروهای نظامی، تهدید خارجی و ده‌ها مسئله و بحران دیگر،‌ شاید خوش بین ترین تحلیلگران هم تصور نمی‌کردند که انقلاب اسلامی مردم ایران، در بهترین شرایط بتواند بقای خود را تضمین کند، اما همان زمان، بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی، با عبور از موضوع تثبیت انقلاب، از صدور انقلاب اسلامی سخن می‌گفتند.

انقلابی به سبک اینستاگرام
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۴

اینستاگرام به عنوان برجسته‌ترین رسانه تصویری قرن حاضر و حتی شاید کل تاریخ بشر، آمده است که انقلابی عظیم‌تر در ایماژها رقم بزند.

باعث بر باد رفتن مشروطه چه کسی بود ؟
۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷

عدالت خواهی، نخستین شعاری بود که مردم ایران با آن جذب انقلاب مشروطه شدند و شاید تنها شعاری بود که مفهوم آن برای جامعه ایرانی آن روزگار، شناخته شده بود.

چگونه باید انقلاب را صادر کرد؟
۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۵

صدور اجمالی انقلاب اسلامی، به تعبیر رهبر معظم انقلاب، صورت گرفته است، یعنی ملت‌های دنیا امیدوار شده‌اند که تغییر ممکن است و می‌شود حکومت‌های تا بنِ دندان مسلحِ وابسته به غرب را ساقط کرد.

سناریوی لیبی؛ نقشه راه غرب برای ایران
۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷

ایران بعد از پیروزی انقلاب به دلیل آزادی خواهی و استکبارستیزی، همواره هدف توطئه‌های نظام سلطه بوده و هست

قیام علیه تحجر
۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰

ما در تاریخ انقلاب در برابر تجدد و غرب‌زدگی ادبیات تولید کردیم و تحرک خوبی داشتیم. در حوزه و دانشگاه این ادبیات به‌وضوح به چشم می‌خورد؛ اما به نظر می‌رسد در برابر تحجر زبان‌مان بسته‌تر و الکن‌تر بوده است. اهمیت این موضوع وقتی روشن‌تر می‌شود که امام انقلاب ما را در برابر ظلم و «تحجر» تصویر می‌کند. چرا نتوانستیم ادبیات ضدتحجر تولید کنیم؟

سردار فدوی: جنگ آشکار و پنهان با آمریکا ادامه دارد
۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: انقلاب اسلامی و آمریکا هرگز نمی‌توانند در کنار هم قرار بگیرند و در تقابل با هم هستند و این دشمنی و جنگ آشکار و پنهان ادامه دارد.