داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار سازمان-نظام-پزشکی
تعرفه‌های پزشکی بخش خصوصی ۴ برابر تعرفه‌های دولتی است؟
۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸

معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام پزشکی از ارائه پیشنهادات تعرفه‌ای این سازمان در آذر ماه جهت تعیین تعرفه‌های پزشکی ۹۹ خبر داد و در واکنش به برخی مناقشات تعرفه‌ای مانند بحث یکسان‌سازی تعرفه‌های پزشکی، گفت: با دو شرط موافق یکسان‌سازی در جزء حرفه‌ای تعرفه‌ها هستیم.

بررسی علت مرگ مادر باردار در کمیته مرگ و میر بیمارستان بوعلی
۲۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳

هنوز داغ مرحومه سیده منصوره حسینی رئیس کتابخانه مرکزی همدان که پس از زایمان سزارین بر اثر قصور پزشکی در بیمارستان بوعلی همدان جان خود را از دست داد از دل مردم این دیار بیرون نرفته که باخبر شدیم مرگ مادر باردار دیگری در این بیمارستان رقم خورده است.

شگرد جدید پزشکان برای دور زدن کارتخوان
۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۲

از نصب خودپرداز در مطب و دادن شماره‌حساب به بهانه نوبت‌دهی‌های طلایی تا اخذ وجوه بالاتر از بیمارانی که می‌خواهند از طریق کارتخوان حق ویزیت بپردازند؛ این‌ها بخشی از ترفندهایی است که معدودی از پزشکان برای دور زدن قانون نصب کارتخوان پیش گرفته‌اند...

پایان ضرب‌الاجل «کارتخوان» برای پزشکان
۱ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰

ضرب‌الاجل سازمان امور مالیاتی برای نصب کارتخوان در مطب پزشکان، دیروز به پایان رسید و طبق اعلام قبلی مسوولان مربوطه، قاعدتا از امروز نداشتن کارتخوان در مطب پزشکان، مصداق فرار مالیاتی و تخلف بوده و جرم محسوب می‌شود؛ سوال این است که با پایان مهلت تعیین شده، برخورد سازمان امور مالیاتی با تخلفات کارتخوانی پزشکان چگونه خواهد بود؟

افزایش ظرفیت‌ رشته‌های پزشکی مانع مهاجرت جوانان و خروج ارز می‌شود
۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲

وحدتی درباره طرح افزایش ظرفیت پذیرش رشته‌های پزشکی گفت: با افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی علاوه بر جبران کمبود پزشک در کشور، می­توانیم پزشک به دیگر کشورها بفرستیم که موجب ارزآوری خواهد شد.

نخستین سمپوزیوم کارت‌خوان داری در رشته‌های پزشکی
۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۳

مسئله آموزش از جمله مسائل مورد غفلت واقع شده در نظام اداری ماست. متاسفانه سازمان‌ها بودجه و زمان زیادی را صرف آموزش کارکنان خود نمی‌کنند و به همین دلیل شاهد اشتباهات بسیار از سوی کارکنان مجموعه‌های مختلف هستیم که برخی از آن‌ها منجر به ایجاد فجایع انسانی می‌شود.

برای استفاده از کارت خوان نیاز به آموزش داریم!
۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۷

بعد از این که سازمان امور مالیاتی کشور پزشکان را به استفاده از کارت‌خوان مکلف کرد، سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای به این سازمان اعلام کرده که پزشکان محترم برای استفاده از دستگاه کارت خوان به آموزش نیاز دارند و تا وقتی که آن ها این آموزش را فرا نگرفته‌اند، بهتر است استفاده از دستگاه‌های کارت خوان را عقب بیندازند.

مجلس در مقابل انحصار طلبی پزشکان مقاومت کند
۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۷

بسیج دانشجویی 13 دانشگاه علوم پزشکی کشور در واکنش به فشار لابی پزشکان برای جلوگیری از افزایش ظرفیت رشته های پزشکی، با صدور بیانیه ای از کلیت این طرح مجلس حمایت کرد و خواستار مقاومت نمایندگان در برابر انحصار گرایی پزشکان شد.

۲۳ مرداد؛ آخرین مهلت پزشکان برای ثبت نام کارتخوان
۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۷

معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام پزشکی با اشاره به تفاهم با سازمان امور مالیاتی برای ثبت‌نام کارتخوان پزشکان، گفت: توصیه می‌شود که پزشکان حساب‌هایی را که مربوط به درآمدهای پزشکی است، به کارتخوان نصب کنند که بر اساس آن شفاف‌سازی انجام شود.