داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار اقتصاد-تحریم
جزئیات طرح «افزایش ظرفیت پالایشگاه‎ها» در مجلس تصویب شد
۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۳

طرح «افزایش ظرفیت پالایشگاه‌های میعانات گازی و نفت خام با استفاده از سرمایه‌های مردمی» امروز در صحن علنی مجلس مطرح شده و به تصویب نمایندگان خانه ملت رسید.

با تحریم‌های جدید بیکاری افزایش یافته است؟
۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹

نتایج طرح آمارگیری نیروی‌کار مرکز آمار ایران در بهار سال ١٣٩٨ نشان می‌دهد نرخ بیکاری افراد ١٠ ساله و بیش‌تر کشور به ۱۰/۸ درصد رسیده که این میزان نسبت به بهار ١٣٩٧ حدود ۱/۳ درصد کاهش نشان می‌دهد.

چرا اقدام انگلیسی‌ها غیرقانونی است؟ اقدام ایران چه باید باشد؟
۱۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷

آنچه از کلیات داستان توقیف نفت‌کش ایرانی بر می‌آید این است که انگلیس با اجرای برنامه کاخ سفید در آستانه پایان ضرب‌الاجل 60 روزه ایران به اروپایی‌ها در خصوص اجرای تعهدات برجامی شان به دنبال تشدید تحریم‌های نفتی ایران بوده است.

فرآورده پتروپالایشی خارج از تیررس تحریم‌های نفتی
۱۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۰

 پالایشگاه‌های متقاضی نفت خام ایران در دنیا، 42  پالایشگاه مشخص بوده که در تنها در 8 کشور احداث شده‌اند و این کشورها عمدتاً در منطقه جغرافیایی شرق آسیا و اروپای جنوبی واقع‌ شده‌اند. در نتیجه معدود بودن تعداد کشورهای خریدار نفت ایران، کار آمریکا را برای رهگیری و تحریم محموله‌های نفت خام ایران آسان کرده است.

روحانی: اینستکس توخالی وبدردنخور است
۱۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۴

روحانی ساز و کار مالی اروپایی‌ها (اینستکس) را تاکنون تنها اقدامی نمایشی دانست و افزود: امروز اینستکس تنها ساز و کاری بدون پول است و اینستکسِ توخالی به هیچ دردی نمی‌خورد، اما اگر اینستکس فعال شده و پول فروش نفت ایران به آنها به واسطه آن حاصل شود با وجود ایرادات آن، می‌توان تا حدی آن اقدام را قبول کر

نواک: از ایران در برابر تحریم ها حمایت می کنیم
۱۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶

نوواک گفت: «در رابطه با اقدامات محدودکننده علیه صادرات نفتی ایران ما از تهران حمایت می‌کنیم. ما معتقد هستیم که این تحریم‌ها غیرقانونی است و مورد تایید سازمان ملل قرار ندارند. این اقدامات به طور جدی اوضاع در منطقه را بی ثبات کرده است. این وضعیت نه تنها در ایران که تحریم‌ها علیه این کشور اعمال شده، بلکه در کل منطقه خلیج فارس قابل مشاهده است و مهمتر از همه آن است که این تحریم ها هیچ نتیجه‌ای هم ندارند.»

برای مبادلات با ایران از آمریکا دستور نمی گیریم
۱۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱

اقلیم کردستان برای ارتباط با ایران و مبادلات مرزی از امریکا دستور نمی‌گیرید بلکه ما تابع سیاست‌های دولت مرکزی هستیم هر چند بنای ما توسعه این ارتباط است.

اینستکس فعلی بسیار محدودتر از وعده اولیه است
۱۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴

راه‌اندازی اینستکس در حوزه دارو و غذا برخلاف تعهدات برجامی اروپایی‌ها است چرا که در قوانین بین‌المللی حتی وقتی یک کشور تحریم می‌شود دایره این تحریم نمی‌تواند شامل غذا و دارو باشد. لذا این اینستکس اروپایی‌ها نه تنها امتیازی محسوب نمی‌شود بلکه در حقیقت ادامه فرصت‌سوزی جمهوری اسلامی ایران است.

چین: فشار کورکورانه بر ایران نتیجه نخواهد داد
۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۶

پکن به طور ضمنی از اعمال سیاستهای آمریکا علیه ایران انتقاد کرد.

فتحی‌پور: اقتصاد ایران تحریم‌پذیر نیست
۳ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۵

رئیس اسبق کمسیون اقتصادی مجلس، با بیان اینکه، نیاز است که قوانین اقتصادی متناسب با جنگ اقتصادی تدوین شود، گفت: امروز دشمن متوجه شده که تحریم‌ها بی‌نتیجه بوده و التماس و عقب‌نشینی آنها مهم‌ترین نشانه برای شکست تحریم‌هاست.