داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار اقتصاد-تحریم
«پتروپالایشگاه»؛ پاسخ زیرکانه ایران به تحریم‌های نفتی آمریکا
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۰

با توجه به انفعال وزرات نفت در ارائه راهکاری برای مقابله با تحریم‌ها نفتی، به‌نظر می‌رسد باید مجلس شورای اسلامی با تصویب قانونی، وزرات نفت را مکلف به توسعه صنایع پالایشی به‌عنوان بهترین راهکار مقابله با تحریم نفت خام کند.

ارجاع‌دهی مکرّر رهبر انقلاب به واقعیّت‌های عینی
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲

رهبرِ انقلاب بارها تصریح کردند هم «مشکلاتِ» کشور مشخص هستند و هم «نسخۀ علاجِ» آنها ولی چون مدیرانی هستند که کفایت و کاردانیِ لازم را ندارند و بی‌تحرّک و منفعل‌اند، یا به نسخه‌ها و راهکارهای دیگر تمایل دارند و از افکار و اندیشه‌های ایشان استقبال نمی‌کنند.

سفر عجیب و مخفیانه پامپئو به عراق؛‌ معامله امنیت و اقتصاد
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۶

توئیت خبرنگار سی ان ان و لغو یک باره سفر وزیر خارجه آمریکا به آلمان موجب شد گمانه‌زنی‌های زیادی در خصوص مقصد و هدف سفر پامپئو در رسانه‌ها مطرح شود. هم‌زمانی این اتفاقات با سفر دکتر ظریف به مسکو و تصمیم ایران برای اعلام کاهش داوطلبانه اقدامات ایران در برجام برشدت گمانه‌زنی‌ها و احتمالات افزود. به‌گونه‌ای که برخی پای مذاکرات محرمانه دو وزیر خارجه را به میان کشیدند

سلاح جنگی آمریکا و اقدامات زمین مانده ایران!
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸

آمریکا در جنگ اقتصادی خود علیه ایران همزمان از نقاط ضعف جمهوری اسلام ایران و نقاط قوت خود در اقتصاد جهانی برای غلبه و فشار استفاده کرده است. مهمترین نقطه ضعف نظام اقتصادی ایران وابستگی آن به فروش نفت است و از طرفی مهمترین ابزار آمریکا استفاده از اهرم دلار و تسلط اش برنظام بانکی جهانی، برای تشدید فشارهاست.