داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار فرار-مالیاتی
۱۰۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی بر اثر معافیت‌های مالیاتی است
۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: دولت باید برخی معافیت‌های مالیاتی نا‌بجا را کم کند زیرا این معافیت‌ها عامل ۱۰۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در سال جاری بوده است.

اموال مهدی رحمتی توقیف شد
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۰

نامه توقیف اموال سیدمهدی رحمتی به دلیل عدم پرداخت مالیاتش توسط باشگاه استقلال!

بنیاد مستضعفان و قرارگاه خاتم الانبیا چقدر مالیات می‌دهند؟
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۵

با وجود ادعای رسانه‌های دولتی مبنی بر عدم پرداخت مالیات از سوی نهادهای انقلابی، با بررسی ساده مالیات پرداختی ۲ ارگان قرارگاه خاتم و بنیاد مستضعفان، مشخص می‌شود این دو بخش فقط در سال گذشته ۱۰۳۰ میلیارد تومان مالیات پرداخت کرده‌اند.

فیلم: داستان استراماچونی درس بزرگی برای ایران داشت
۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷

سرمربی محبوب استقلالی ها بخاطر پول های پرداختی آبی‌ها در مظان اتهام قرار گرفته و شاید پایش به دادگاه های ایتالیا باز شود.

سهم ناچیز ۴ شرکت و سازمان بزرگ اقتصادی در پرداخت مالیات به دولت!
۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۹

عملکرد بودجه شرکت‌های دولتی در ۶ ماه نخست سال ۹۸ نشان می‌دهد در حالیکه برخی شرکت‌ها مانند شرکت نفت و شرکت گاز درآمدهای نجومی ۲۶۳ هزار میلیارد تومانی و ۲۱ هزار میلیارد تومانی دارند، اما پرداختی مالیاتی شان به دولت بسیار اندک است!

مالیات برای کارگر و کارمند، فرار مالیاتی برای میلیاردرها
۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۶

کجای دنیا قشرهای محروم تر جامعه چون کارگر و کارمند مالیات می پردازد ولی قشرهای ثروتمند و میلیاردرها از دادن مالیات طفره می روند؟ بعد از فرار مالیاتی میلیاردرها، نوبت به فرار مالیاتی اقشار پردرآمد چون پزشکان و وکلا می رسد که هر کدام به نحوی از زیر این مسئولیت اجتماعی شانه خالی می کنند. که البته مسئولیت این فرار هم به دوش مسئولین دولتی و هم پرداخت کنندگان است.

بیش از ۱۵۰ هزار میلیاردر کشور پرونده مالیاتی ندارند
۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵

یک کارشناس اقتصادی با تاکید بر اینکه ۵۲ درصد از ۳۰۰ هزار میلیاردر کشور پرونده مالیاتی ندارند، گفت: در این کشور باید دلالان و پزشکان و وکلا مالیات دهند که درآمد های راحت و بالا دارند. اما در حال حاضر بار مالیات کشور روی تولید است.

اجرای قانون سوت‌زنی برای مقابله با فرارمالیاتی وکلا
۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱

یکی از راهکارهای موجود برای مقابله با فرارمالیاتی وکلا ساماندهی حساب‌های حقوقی وکلا و اجرای قانون سوت‌زنی در پرداخت حق‌الوکاله‌ها است.

دیوار کوتاه مردم در اصلاح اقتصادی!
۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹

فقط در یک مورد یعنی با اصلاح سازوکارهای مالیاتی کشور می توان حجم قابل توجهی از مسائل درآمدی کشور را جبران کرد، بدون اینکه به مردم مستضعف فشار بیاید و به تحقق عدالت و کاهش فاصله طبقاتی و نتیجتا افزایش اعتبار اجتماعی در کشور کمک کند.

قولنامه‌ها چگونه سبب بروز مفاسد در کشور شده‌اند؟
۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰

اعتبارقولنامه‌ها در دستگاه قضایی سبب بروز مشکلات فراوانی درکشورشده است، هرچند مسئولین معتقدندکه طرحی درمجلس برای بی‌اعتباری این قولنامه‌ها درحال بررسی بوده اما تاکنون نتیجه‌ای حاصل نشده است.