داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار مالیات
معوقات مالیاتی برابر با نصف بودجه کل کشور است
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲

رئیس سازمان بازرسی کل کشوربا اشاره به وجود ۲۱۰ هزار میلیارد تومان معوقات مالیاتی در کشور گفت: این مبلغ یعنی نصف بودجه کل کشور و باید پرسید که چرا این مقدار از مالیات کشور معوق شده است؟

چرا رقم معافیت‌ها و فرارهای مالیاتی در اقتصاد ایران نجومی است؟
۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۲

یکی از شاخص‌های اقتصادی که نشان از کم بودن سهم مالیات در اقتصاد ایران است؛ شاخص تلاش مالیاتی یا «نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی» است. در ایران این نسبت حدود ۷ الی ۸ درصد بوده؛ در حالی که میانگین این شاخص در دنیا ۱۴ درصد است

نگرانی بابت خروج سپرده ها، درست نیست
۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۱

یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه نگرانی بابت خروج سپرده ها از نظام بانکی در پی اخذ مالیات، درست نیست، گفت: مطالعات علمی نشان می دهد وضع مالیات با نرخ پایین اثری روی خروج سپرده ها ندارد.

برخورد سازمان با پزشکان فراری از مالیات محکم‌تر و شدیدتر از گذشته است
۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷

مدیرکل دفتر بازرسی سازمان امور مالیاتی گفت: این سازمان نزدیک به ۳۵۰۰ نفر از پزشکانی که هنوز از کارتخوان استفاده نمی کنند را شناسایی کرده و بررسی تراکنش­های بانکی و ثروت و درآمد آنها را در دستور کار قرار داده است.

معافیت جمعیت هلال احمر از پرداخت مالیات‌
۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای مقرر کردند که جمعیت هلال احمر از پرداخت مالیات معاف شود.

سهامداران نگران نباشند؛ مالیاتی در کار نیست
۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰

در حالی که مدتی است صحبت‌هایی مبنی بر اخذ مالیات از سود سهام و سود سپرده‌های بانکی مطرح شده، رؤسای نهادهای ناظر بازار پول و سرمابه این موضوع را تکذیب کرده‌اند و یک کارشناس اقتصادی معتقد است با توجه به اینکه نرخ تورم از سود سپرده‌ها بیشتر است مردم مالیات تورمی بالایی را می‌پردازند و در چنین شرایطی مطرح کردن مالیات بر سود سپرده‌ها منطقی نیست.

معافیت مالیاتی، فرار مالیاتی را به دنبال دارد
۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰

مسیحی گفت: عملاً بیش از ۴۰ درصد اقتصاد کشور از پرداخت مالیات هم در حوزه مالیات بر درآمد و هم در حوزه مالیات بر ارزش افزوده معاف هستند.

مقاومت ۶۰ درصد پزشکان در اجرای قانون
۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷

بررسی وضعیت ثبت کارتخوان مشمولان گروه پزشکی در سامانه سازمان مالیاتی حاکی از مقاومت ۶۰ درصدی پزشکان در اجرای قانون است.

پول مالیات بر دخانیات کجا خرج می‌شود؟
۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت بهداشت با اشاره به نحوه هزینه‌کرد مالیات بر مواد دخانی، گفت: طبق قانون کل سهم دولت از محل مالیات بر دخانیات باید در جهت کنترل، پیشگیری و کاهش مصرف دخانیات و درمان بیماری‌های ناشی از آن هزینه شود.

اتصال کارت خوان ۲۸ هزار پزشک به سامانه سازمان مالیاتی
۱۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۰

مدیرکل دفتر تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی گفت: تاکنون ۲۸ هزار پزشک در طرح سازمان مالیاتی برای شفافیت تراکنشهای بانکی مشارکت داشته‌اند.