داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار مالیات
رقم مالیات بر اجاره‌بها مشخص شد
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۰

معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی جزئیات لایحه اصلاح قانون مالیات بر اجاره بها را تشریح کرد.

رقم مالیات بر اجاره‌بها مشخص شد/ کسر ۱۵ درصد از درآمد موجران
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۲

معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی جزئیات لایحه اصلاح قانون مالیات بر اجاره بها را تشریح کرد.

رئیسی: فرار مالیاتی قابل پذیرش نیست
۱۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه وقتی به آمار نگاه می‌کنیم همه دستگاه‌ها آمار و عملکرد دارند که قابل تقدیر است، گفت: اما مردم باید احساس اجرای قانون و عدالت کنند و این تنها با عمل میسر است و این موضوع تنها باید در عمل و اجرا احساس شود.

بی توجهی دولت به مالیات گرفتن از طبقات ثروتمند
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰

شقاقی شهری گفت: عملا سالیان سال است که برخی از مشاغل با وجود درآمدهای کلان از دادن مالیات خودداری و به ندادن مالیات عادت کرده‌اند. به گونه‌ای که مالیات را در حد خود نمی‌دانند. ما باید توجه داشته باشیم که بخش کارمند جامعه مالیات خود را پرداخت می‌کند، به عبارتی دیگر قبل از دریافت حقوق 10 درصد به عنوان مالیات از او کسر می‌شود، بنابراین قشر متوسط جامعه بدون چون چرا مالیات خود را پرداخت می‌کنند.

دولت و چالش شفافیت
۱۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷

در اهمیت اصلاح نظام مالیاتی کشور اظهارات بسیاری مطرح شده، در این زمینه کارشناسان اقتصادی معتقدند اگر نظام مالیات در کشور اصلاح شود علاوه‌بر نقش‌های تنظیم‌گری آن در اقتصاد، درآمدهای مالیاتی توان جوابگویی به حدود بخش عمده هزینه‌های سالیانه بودجه را دارند.

انقلاب هدفمندی یارانه‌ها در اصلاح ساختار اقتصادی کشور بعید است
۱۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰

رئیس «کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس» با بیان این که دولت ۱۰ پارامتر اصلاح ساختار اقتصادی را به شورای هماهنگی سران قوا ارائه داده است، تصریح کرد: همچنان در این زمینه بحث و تبادل نظر صورت می‌گیرد و در حال حاضر چارچوب یک الی دو پارامتر آن اعم از موضوع تامین اجتماعی و مالیات‌ها مشخص شده است که باید نهایی شود.

نصب کارتخوان اجاره‌ای جرم است!
۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳

علیرغم اجباری شدن نصب دستگاه‌های کارتخوان در مطب پزشکان، همچنان برخی از اعضای این صنف به شیوه‌های مختلف مانند اجاره کارتخوان سعی در دور زدن استفاده از دستگاه‌های کارتخوان دارند که یک کارشناس امور مالیاتی با غیرقانونی توصیف کردن این اقدام، گفت: اطلاعات درآمدی پزشکان از شیوه‌های دیگری نیز قابل ردیابی است.

راهکار دولت برای کسری بودجه بحران‌زاست
۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰

یک کارشناس اقتصادی با تاکید بر اینکه راهکار اصلی تامین کسری بودجه جلوگیری از فرار مالیاتی است، گفت: راهکارهای چهارگانه دولت برای تامین کسری بودجه، مصداق از چاله درآمدن و به چاه افتادن است.

لایحه مالیات بر ارزش افزوده هفته آینده در دستور کار مجلس
۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه لایحه مالیات بر ارزش افزوده هفته گذشته تقدیم صحن شده و هفته آینده در دستور کار نمایندگان قرار می‌گیرد گفت: انشالله تا 2 ماه آینده شاهد خواهیم بود این لایحه از مجلس خارج شده و تقدیم شورای نگهبان خواهد شد.

استدلال عجیب علیه کارت خوان مطب‌ها
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹

در حالی که اواخر سال گذشته و در جریان قانون بودجه سال ۹۸، قانون الزام پزشکان به نصب کارت خوان با وجود فشارها و لابی های برخی پزشکان در مجلس مصوب شد، اکنون در مرحله اجرای این طرح نیز شاهد تلاش برخی صنوف پزشکی برای اجرا نشدن یا تعویق در اجرای این قانون هستیم.