داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار نخبگان
باید با جریانی که بر طبل «ما نمی‌توانیم» می‌کوبد، مقابله کرد
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹

دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل گفت: متاسفانه یک شبکه ناامیده کنند در سطوح مختلف کشور حضور دارد و جوان انقلابی، فرهیخته و نخبه کشور را به سمت علوم ترجمه‌ای و برون گرایی سوق می دهد.

باید ایرانی بیاندیشیم و زندگی کنیم
۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۷

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار دو هزار نفر از نخبگان جوان و استعدادهای برتر علمی، ادامه پیشرفت علمی کشور را در کوران حرکت پرشتاب علمی جهان، کاملاً ضروری و حیاتی خواندند و با اشاره به شوق سرشار، انگیزه تحسین برانگیز و اعتماد به نفس جوانان نخبه تأکید کردند: هر جوان نخبه پاره تن ایران عزیز ماست.

در نظر گرفتن ماهانه ۷۰۰ هزار تومان وام برای دانشجویان دکترا
۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹

وزیر علوم درباره تأمین امکانات رفاهی برای دانشجویان، گفت: ماهانه برای دانشجویان دکترا ۷۰۰ هزار تومان وام در نظر گرفته‌ایم که البته لازم است مجلس بودجه این وزارتخانه را ارتقا دهد.

چرا نخبگان در آزمون استخدام سازمان امور مالیاتی حضور ندارند؟
۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۲

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس در تذکری گفت: اگر فردی نخبه است چرا نباید در آزمون جذب و استخدام سازمان امور مالیاتی شرکت کند لذا نباید تبعیضی در این زمینه قائل شد.

جوان ها یک کشور انقلابی را بهتر اداره می‌کنند
۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۸

عماد افروغ می‌گوید: باید این حقیقت را پذیرفت که جوان‌ها یک کشور انقلابی را بهتر اداره می‌کنند. جامعه‌ای که هدف و نگرش دیالکتیکی غایت مدار دارد با یک مدیریت جوان بهتر به استقبال تغییر وضع موجود می‌رود چرا که مدیر جوان، محافظه کار نیست.

ادعای مهاجرت نخبگان ایرانی که مبنای آماری ندارد
۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۰

می‌گویند: سالانه تا ۱۸۰ هزار نفر با تحصیلات عالیه از ایران مهاجرت می‌کنند، اما این ادعا مبنایی ندارد زیرا اگر سالانه ۱۸۰ هزار نفر با تحصیلات عالی از ایران خارج شوند، فقط در ۱۰ سال نزدیک به ۱.۸ میلیون نفر مهاجر تحصیلکرده ایرانی باید در جهان مشغول فعالیت باشند.

با جذب نخبگان هزینه اداره کشور کاهش می‌یابد
۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۸

رئیس جمهور گفت: اگر نخبگان را در زمینه‌های گوناگون جذب کنیم، هزینه‌های اداره کشور پایین آمده و شرایط بهتری در راستای توسعه و پیشرفت ایجاد خواهد شد.

توصیه‌های ویژه رهبر انقلاب در دیدار با دانش‌آموزان نخبه
۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۱

در دیدار تازه‌ای که رهبر معظم انقلاب با جمعی از دانش آموزان نخبه کشور داشته‌اند، ایشان توصیه‌های مهمی خطاب به دانش‌آموزان بیان فرمودند.

درون‌زایی اقتصاد کشور راهکار راهبری در بیانیه گام دوم
۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰

گزارش‌های دریافتی از موفقیت کارآفرینان داخلی نشان می‌دهد راهکار غلبه بر تحریمها نه التماس به غرب و نه دست کشیدن از آرمان‌های انقلاب است بلکه با تکیه بر توانمندی‌های درونی و استعدادهای جوان و نخبه می‌توان تحریم‌های ظالمانه را به خاک کشید.

شرایط جذب نخبگان برای عضویت در هیئت علمی اعلام شد
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸

رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم درباره شرایط و تسهیلات جذب نخبگان به‌عنوان عضو هیئت علمی در دانشگاه‌ها خبر داد.